logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza zachęca do udziału w wyborach

  PR 24.02.2024, przeczytano 359 razy
ilustracja

Redakcja “Wyborczej” zaprasza czytelników i czytelniczki do wspólnego przyjrzenia się sprawom lokalnym z perspektywy tego, jak miasta i regiony Polski zmieniały się dzięki programom inicjowanym i finansowanym przez Unię Europejską. W ramach akcji “Głosuję na miasto, region, na Europę” zaprezentuje spojrzenie mieszkańców i mieszkanek wybranych miast i przedstawicieli samorządów, a także zaprosi do udziału w plebiscycie. Akcji towarzyszy kampania profrekwencyjna, zachęcająca do udziału w wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-zacheca-do-udzialu-w-wyborach,403221,artykul.html

W 2024 r. mija 20 lat od kiedy Polska stała się częścią Unii Europejskiej. To czas przemian w wielu dziedzinach życia Polek i Polaków. Ogromną transformację przeszły miasta i regiony, a rozwojowi kraju oraz społeczeństwa sprzyjały różnorodne programy unijne dotyczące edukacji, ochrony zdrowia, aktywizmu społecznego, kultury czy sportu. Redakcja “Wyborczej” chce dać swoim czytelnikom i czytelniczkom przestrzeń do dyskusji podsumowujących najważniejsze osiągnięcia w tych obszarach, a jednocześnie zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w zbliżających się wyborach.

- Sprawy lokalne tylko z pozoru są odległe od świata unijnej polityki. Mieszkańcy i mieszkanki Polski w kwietniu zadecydują, kto będzie rządził w ich miastach i regionach i kto będzie miał wpływ na sposób korzystania ze środków unijnych - mówi Paula Skalnicka, szefowa redakcji lokalnych “Wyborczej”. - Chcemy, aby ten wątek jasno wybrzmiał podczas trwającej kampanii wyborczej.  

W ramach akcji “Głosuję na miasto, region, na Europę” “Wyborcza” porozmawiała z mieszkańcami wybranych miast i przedstawicielami lokalnych władz, a podsumowania z lokalnych debat poświęconych osiągnięciom ostatnich 20 lat prezentuje na łamach swoich serwisów lokalnych w piątek, 23 lutego br.  

W kolejnym etapie akcji “Głosuję na miasto, na region, na Europę" “Wyborcza” przyjrzy się projektom ubiegającym się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), a także zapyta czytelniczki i czytelników o to, które są dla nich najważniejsze. Do 29 lutego br. będą oni mogli zgłaszać swoje kandydatury do plebiscytów “Lista przebojów KPO”. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 8 marca br. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 29 marca br. 

Akcji “Głosuję na miasto, na region, na Europę", która potrwa do maja br., będzie towarzyszyła także kampania społeczna, w której do udziału w wyborach samorządowych i europejskich będą zachęcać osoby działające na rzecz lokalnej społeczności - samorządowcy, ludzie ze świata nauki, biznesu, kultury i sportu. Kampanii towarzyszą działania redakcyjne i reklamowe.

Źródło: Agora S.A.

Dodatkowe informacje:

Partnerami głównymi są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Unia Metropolii Polskich, enova365 

Akcje wspierają również: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Bielsko-Biała, Miasto Częstochowa, Miasto Gdynia, Miasto Katowice, Miasto Kielce, Miasto Kraków, Miasto Legnica, Miasto Olsztyn, Miasto Opole, Miasto Rybnik, Miasto Sopot, Miasto Szczecin, Miasto Wałbrzych, Miasto st. Warszawa, Miasto Wrocław, Miasto Zabrze. 

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad.    

Wyborcza.pl to serwis prezentujący treści przygotowywane przez redakcję „Gazety Wyborczej" – teksty, materiały wideo, podcasty, reportaże multimedialne. Są one także dostępne w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. Na koniec czerwca 2023 r. społeczność subskrybująca cyfrowe wydanie „Wyborczej” liczyła 292 tys.     

Więcej informacji o redakcji – https://wyborcza.pl/multimedia/o-nas/  

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

MKiDN: wszystkie media publiczne oraz PAP w stanie likwidacji
Celem rozwiania wątpliwości Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako reprezentant Skarbu Państwa uprzejmie wyjaśnia, że wszystkie spółki mediów publicznych oraz Polska Agencja Prasowa, zostały skutecznie postawione w stan likwidacji, co jest potwierdzone wpisami do Krajowego Rejestru Sądowego. 
The Eastern Frontier Initiative: regionalny sojusz dziennikarski
Projekt TEFI, czyli The Eastern Frontier Initiative stworzyli pod koniec 2023 r. czołowi wydawcy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, wśród których znalazły się “Wyborcza", SME, 444.hu i PressOne oraz holenderski portal śledczy Bellingcat. Celem konsorcjum, współzałożonego przez Komisję Europejską, jest regionalny sojusz dziennikarski skupiający się na wyzwaniach...
Portal O2.pl stawia na treści regionalne i powiększa redakcję
Nowe hasło „Blisko ludzi” będzie promować o2.pl, piątą co do wielkości Stronę Główną wśród portali internetowych w Polsce. W ostatnich miesiącach skład redakcji zwiększył się niemal dwukrotnie, od marca na jej czele stanął Jacek Stańczyk. Zgodnie z nową strategią rozwoju w serwisie pojawiać się będzie jeszcze więcej treści regionalnych.
Zielony Onet - nowa platforma dla ekologicznie świadomych
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego, oferując użytkownikom szeroki wachlarz treści – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań...
Forbes Women obchodzi 5. urodziny
Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu Forbes Women. Najnowsze urodzinowe wydanie Forbes Women zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich 5 lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska, wywiady z dziennikarką Anitą Werner, prof. Magorzatą Fuszarą oraz Robertem Biedroniem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764