logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza zaprasza na 7. edycję Festiwalu Matematyki

  PR 03.12.2020, przeczytano 327 razy
ilustracjastrzałka

Jak w czasach pandemii uczyć matematyki? Jak wesprzeć dzieci i pomóc im w samodzielnych spotkaniach z królową nauk? „Gazeta Wyborcza” wraz z Fundacją mBanku postara się odpowiedzieć na te pytania podczas 7. edycji Festiwalu Matematyki, który w tym roku odbywa się od 1 do 14 grudnia w serwisie Wyborcza.pl–Wyborcza.pl/matematyka.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-zaprasza-na-7.-edycje-festiwalu-matematyki,389421,artykul.html

Pandemia zamknęła w domach nauczycieli, uczniów i rodziców. Jak w takiej sytuacji zmieniła się perspektywa uczenia się i nauczania? Czy nauka matematyki jest przez to trudniejsza czy łatwiejsza? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania są głównym celem 7. edycji Festiwalu Matematyki, który po raz pierwszy w swojej historii odbywa się całkowicie w formie wirtualnej. Dotychczasowe edycje odbywały się w ramach jednodniowej imprezy, na której dzieci oraz ich rodzice i nauczyciele mieli okazję brać udział w grach edukacyjnych, czy w zajęciach z programowania. W tym roku organizatorzy –„Gazeta Wyborcza” oraz Fundacja mBanku zaprosili ekspertów i nauczycieli, by m.in. podzielili się dobrymi praktykami i metodami na skuteczną naukę zdalną. Do udziału zaproszeni zostali również rodzice, na których koronawirus w większym stopniu niż dotychczas wymusił rolę osób wspierających i organizujących naukę swoich dzieci.

Rozmowy te w formie podcastów, poradników oraz debat będą publikowane od 1-14 grudnia br. w otwartym dostępie na stronie festiwalu – Wyborcza.pl/matematyka.

Wydarzenie organizowane jest przez „Gazetę Wyborczą” oraz Fundację mBanku w ramach kolejnej edycji akcji „Matematyka się liczy”. Jej twórcy chcą pokazać, jak ważną dziedziną nauki w naszym życiu jest matematyka, a także udowodnić, że sposób w jaki opowiada się o „królowej nauk” i jej naucza, to podstawa sukcesu.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nazwa.pl w 2021 roku wyda ponad 12 milionów złotych na innowacje
Spółka nazwa.pl nie zwalnia tempa rozwoju i w 2021 roku planuje zainwestować dwa razy więcej w innowacje niż kiedykolwiek. Dodatkowy zespół inżynierów, którzy będą zajmowali się nowymi wdrożeniami został już zrekrutowany, a w planach jest między innymi wdrożenie chmury publicznej i prywatnej, Kubernetes, usług SaaS, Serverless, Content Delivery...
Już 3 marca 2021 r. rozpocznie się kolejny sezon programu „Studio Biznes”. W jego czwartej edycji do dotychczasowych prowadzących - Łukasza Kijka i Tomasza Korniejewa dołączy Dominik Wardzichowski, który będzie odpowiadał za tematykę sportową. Program powróci na strony Gazeta.pl w odmienionej formie i będzie nadawany na żywo z nowego studia portalu.
TikTok kontynuuje działania w zakresie zwiększania bezpieczeństwa swoich użytkowników powołując Europejską Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa. Zadaniem Rady złożonej z liderów opinii oraz ekspertów reprezentujących różne sektory będzie opiniowanie i doradzanie w zakresie polityki i praktyk moderacji treści, pomoc w kształtowaniu regionalnych i...
PMPG Polskie Media S.A. poinformowała, że 17 lutego Prezes Zarządu Grupy PMPG Ilona Weiss zakupiła pakiet 17 965 akcji spółki [PMG] za kwotę 99,6 tys. PLN.  Kurs akcji  w momencie transakcji wynosił 5,54 PLN za akcję.  Walory spółki zwyżkowały przez cały ubiegły tydzień osiągając swoje maksimum w czwartek 18 lutego, kiedy kurs zamknięcia...
W poniedziałkowym wydaniu Onet Rano ruszyła inicjatywa „Na co Cię stać?” Fundacji Anji Rubik oraz Onet Rano. Celem akcji jest wsparcie finansowe projektów z zakresu szerzenia edukacji seksualnej. Znane osobowości, zaproszone do akcji, zadeklarowały wykonanie określonego zadania-wyzwania po uzbieraniu ustalonej kwoty na cele statutowe SEXEDpl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764