logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl i Goethe-Institut z cyklem reportaży o współczesnych Niemczech

  PR 01.07.2020, przeczytano 318 razy

Gazeta.pl wraz z Goethe-Institut w Warszawie rozpoczynają wspólny projekt „Oto Niemcy”, na który składają się reportaże o życiu codziennym i aktualnych problemach za zachodnią granicą. Reporterzy i reporterki z Polski, m.in. Joanna Strzałko, Bartosz Józefiak i Dorota Salus, przyjrzą się stereotypom na temat Niemców. Pierwszy materiał o pracy „złotych rączek” ukaże się już w czwartek, 2 lipca br. na portalu Gazeta.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta.pl-i-goethe-institut-z-cyklem-reportazy-o-wspolczesnych-niemczech,387620,artykul.html

– W czasach fake newsów i darmowego dziennikarstwa dokładny research jest bardziej potrzebny niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki naszej serii reportaży realizowanych we współpracy z magazynem Weekend.Gazeta.pl dziennikarze będą mogli zagłębić się w niemiecką codzienność, odkrywać rzeczy, które rzadko dostrzegają korespondenci – mówi dyrektor Goethe-Institut w Warszawie, dr Christoph Bartmann.

– W polskich mediach temat Niemiec pojawia się wyłącznie w kontekście historycznym lub politycznym. O życiu, przekonaniach 80 milionów sąsiadów nie wiemy prawie nic. Warto to zmienić, by w naszych relacjach nie kierować się uprzedzeniami i mitami  – podkreśla Anna Budyńska, redaktor naczelna magazynu Weekend Gazeta.pl.

Podczas pobytu w Niemczech reporterzy i reporterki sprawdzą powszechne opinie o naszych sąsiadach, w tym np.: o ich miłości do aut i piwa, punktualności czy dyscyplinie. W swoich tekstach będą szukać odpowiedzi na wiele pytań, m.in. czy Niemcy chętnie biorą kredyty mieszkaniowe, czy wierzą w teorie spiskowe, a także czy niemiecka emerytura rzeczywiście oznacza „rajską jesień życia”. Reportaże pokażą także pracę berlińskich „złotych rączek”, beneficjentów legendarnego niemieckiego „socjalu” oraz klientów niemieckich supermarketów.

– Ważną rolę w kategoryzacji i wartościowaniu rzeczywistości odgrywają media. Publikując nasze reportaże, chcemy zbudować pomost między Polską a Niemcami i przedstawić wizerunek naszych sąsiadów odbiegający od stereotypowego obrazu Niemiec – dodaje koordynatorka redakcji internetowej Goethe-Institut w Warszawie, dr Monika Skarżyńska.

Reportaże będą ukazywać się cyklicznie na początku każdego miesiąca – na portalach Weekend.Gazeta.pl i Goethe.de/polska. Pierwszy z nich znajdzie się także na głównej stronie Gazeta.pl.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pandemiczne trendy w konsumpcji podcastów
Podcasty to biznes niezwykle obiecujący, ale i bardzo jeszcze młody, a więc również dynamicznie się zmieniający. Tym bardziej więc należy docenić insighty „zza Wielkiej Wody”. Podcasty bowiem rosną w siłę, a co więcej, ich konsumpcja zyskuje na jakości. Zamiast medium tła podczas dojazdów do pracy to coraz częściej sposób na spędzanie czasu z...
Robert Burneika w Fantasyexpo
Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim osobowość medialna. Od 10 lat regularnie tworzy materiały na swój kanał YouTube a w TVN Turbo prowadził swój autorski program - Nie ma lipy. Fantasyexpo będzie odpowiedzialne za...
Empik Premium o 50% taniej na rok i miesięczny dostęp do HBO GO

Wraz z początkiem pandemii Empik udostępnił wszystkim dostęp do swojej flagowej usługi całkowicie za darmo. To wsparcie stanowiło zachętę do pozostania w domach,  korzystania z darmowej dostawy zamówień i jakościowego spędzania czasu wolnego. Widząc, że Polacy chętnie korzystają z tego rozwiązania, akcję dwukrotnie przedłużano, a teraz Empik Premium wraz z...
Streetcom kupuje Hash.fm
Agencja Streetcom odkupiła od Konrada Traczyka i koncernu Agora 100% udziałów w spółce Hash.fm.
WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764