logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl powołuje koordynatorkę treści dotyczących różnorodności i inkluzywności

  PR 18.06.2021, przeczytano 357 razy
ilustracja

1 lipca 2021 r. w strukturach Gazeta.pl wyodrębniona zostanie nowa funkcja koordynatorki treści dotyczących różnorodności i inkluzywności. Nowo utworzone stanowisko obejmie Wiktoria Beczek, wieloletnia dziennikarka portalu, a także współzałożycielka i działaczka Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Dzięki wprowadzonym zmianom Gazeta.pl jako pierwszy horyzontalny portal w Polsce skupi działania wszystkich swoich redakcji wokół tematów związanych z równością.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta.pl-powoluje-koordynatorke-tresci-dotyczacych-roznorodnosci-i-inkluzywnosci,391951,artykul.html

Jako koordynatorka treści na temat różnorodności i inkluzywności Wiktoria Beczek będzie mieć wpływ na materiały powstające w serwisach Gazeta.pl, zapewniając dziennikarzom i wydawcom doradztwo oraz wsparcie. Będzie też odpowiedzialna za tworzenie ważnych tekstów o tematyce równościowej oraz komentowanie bieżących wydarzeń. Oprócz tego Wiktoria Beczek będzie odpowiadać za przygotowywanie szkoleń i poradników dla pracowników Gazeta.pl, a także dbać o realizację Deklaracji Redakcyjnej Gazeta.pl i koordynację akcji równościowych portalu.

Wiktoria Beczek to dziennikarka i wydawczyni związana z Gazeta.pl od 2013 r. Zajmuje się tematyką społeczną, relacjonuje protesty i szkoli z języka równościowego. Jest współzałożycielką i działaczką Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Na swoim koncie ma także książkę „Rodzice, wyjdźcie z szafy”, cykl wywiadów z rodzicami osób nieheteronormatywnych.

– Media powinny być nośnikiem zmiany – mam jednak wrażenie, że polskie redakcje nie zawsze chcą nadążyć za zmianą, która następuje obecnie na świecie – wyjaśnia Wiktoria Beczek. – W publikacjach wciąż stosowane są bowiem określenia archaiczne, obraźliwe wobec osób z grup doświadczających wykluczenia. W artykułach przekazujemy nie tylko informację, ale też narrację, w tym język – a to, jak opowiadamy o osobach i zjawiskach, wpływa na ich postrzeganie. W Gazeta.pl chcemy pokazywać, że można pisać inaczej – tak, by nie sprawiać bólu tym, o których piszemy i aby wzmacniać głosy dotąd niedostrzegane, wypychane poza dyskurs. Inkluzywny język to widzialność. Kiedy mówimy i piszemy o osobach z niepełnosprawnościami, osobach LGBT+, osobach niebiałych, uchodźcach, kobietach i osobach mogących zajść w ciążę, pokazujemy, że ich doświadczenia są ważne. Ich, ale i nasze, bo sami też należymy przecież do wielu z tych grup – dodaje Beczek.

Troska o respektowanie praw człowieka leży w DNA serwisu Gazeta.pl od początku jego istnienia i podkreślana jest w wydanej na początku roku Deklaracji Redakcyjnej. W ramach działań na rzecz społeczności LGBT+ przygotowano m.in. serial dokumentalny „Rodzina+”, który pokazuje rodziny jednopłciowe wychowujące dzieci w Polsce. Projekt ten przyniósł Gazeta.pl pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza kampania społeczna i PR prestiżowego konkursu Global Media Awards organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Redakcja zaangażowała się także w Weekend Równości, nie tylko oddając swoje łamy aktywistkom i aktywistom, ale również – jako jedyny portal w kraju – zmieniając logo na tęczowe, dzięki czemu pokazała swoje poparcie dla równości. W celu edukacji całej branży Gazeta.pl wydała darmowy i skierowany do wszystkich mediów poradnik „Jak pisać o osobach LGBT+”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Czyli będą tłuc w bęben równości i inkluzywności aż wypłoszą czytelników szukających czegoś więcej ponad nieustające dramy lgbtów?

avatar użytkownika
,

Do kogo to pytanie?  

,

Do koordynatorki treści dotyczących różnorodności i inkluzywności.
Czyli retoryczne.
  

avatar użytkownika
,

Szkoda że nie zwrócisz się z pytaniem do właściwego adresata - wówczas mógłbyś przekonać się czy pytanie jest retoryczne, zamiast insynuować to anonimowo, z ukrycia, na podstawie swoich uprzedzeń i fobii.  

,

A nie przyszło Ci na myśl, że anonimowi komentatorzy mogą stanowić wrażliwą na surowe oceny mniejszość, którą należałoby raczej inkludować hołubiąc aniżeli sekować.  

avatar użytkownika
,

Nie - Twój komentarz nie przywołuje tego typu refleksji i obaw. Przeciwnie - przywołuje raczej skojarzenie z pospolitą, mainstreamową poprawnością polityczną, mającą do tego silne wsparcie władzy. Co jak co, ale represje za takie komentarze na pewno Ci nie grożą.  

,

I nadal mnie hejtersko ekskludujesz.
Wstydu nie masz, za grosz.
  

avatar użytkownika
,

Przeciwnie, komentarz jest wybitnie inkluzywny, włączający Cię do szerokiego grona czerpiącego satysfakcję z bezmyślnego udziału w hejterskiej kampanii prowadzonej przeciwko temu wydawcy.  

,

Zatem nie dość, że nie inkludujesz, to jeszcze Twoje zachowanie nosi znamiona prześladowania mniejszości.  

avatar użytkownika
,

Bez obaw, idziesz ramię w ramię z wiodącą siłą polityczną.  

,

I jeszcze ten Twój hejt.
  

avatar użytkownika
,

To powinno Cię tylko upewnić w jedynie słusznym kierunku marszu wyznaczonym przez wiodącą siłę polityczną w kraju.  

,

Że jesteś hejterem agresywnym wobec mniejszości i ekskludującym je?  

avatar użytkownika
,

Pytaj swych jedynie słusznych przewodników.  

Najnowsze w tym dziale

Nowa platforma e-commerce dla influencerów – Fansi
Ruszył nowy, innowacyjny start-up z obszaru influencer marketingu oraz e-commerce – fansi. Pomysłodawcą i twórcą podmiotu jest czołowa agencja influencer marketingu w Polsce – BrandBuddies. fansi – jako jedyna platforma na rynku – w swoim portfolio posiada autorskie produkty m.in. Lil Masti, Michała Koterskiego, Marcina Wichrowskiego, Małgorzaty i Pawła...
Z okazji rozpoczynających się dzisiaj Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Vectra udostępnia swoim abonentom dodatkowe kanały Eurosport, gdzie na żywo transmitowana będzie jedna z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Do oferty operatora już dołączyło, od 23 lipca do 8 sierpnia br., w sumie aż 7 kanałów HD oraz 1 kanał w jakości 4K.
Od piątku, 16 lipca TVP Polonia jest ponownie szeroko dostępna dla telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program został udostępniony przez wiodącego operatora satelitarnego na rynku amerykańskim DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV. Dodatkowo w ofercie Sling TV jest także program TVP Wilno.
Gazeta.pl to jedyne medium w Polsce, które opublikowało „Deklarację Redakcyjną" opisującą podejście oraz wartości dziennikarzy portalu, którzy nieustannie angażują się w działania na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska. Redakcja zaprezentowała właśnie kwartalny raport zaangażowania podsumowujący dotychczasowe inicjatywy na rzecz spełniania...
Aleksandra Majewska Dyrektorem Finansowym (CFO) Polska Press Grupy
Od lipca br. stanowisko Dyrektora Finansowego Polska Press Grupy obejmuje Aleksandra Majewska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764