logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl uruchamia serwis Ukrayina.pl

  PR 11.03.2022, przeczytano 382 razy

Od dziś, 11 marca br. działa serwis Ukrayina.pl stworzony przez zespół portalu Gazeta.pl we współpracy z redakcją ogólnoukraińskiego „Expressu”. Użytkownicy znajdą w nim zarówno artykuły o bieżącej sytuacji w Ukrainie, jaki i dział z materiałami poradnikowymi dla obywateli tego kraju, którzy uciekli przed wojną do Polski. Wszystkie treści w serwisie publikowane są w języku ukraińskim.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta.pl-uruchamia-serwis-ukrayina.pl,395083,artykul.html

Na stronie Ukrayina.pl ukraińskojęzyczni użytkownicy znajdą m.in. praktyczne informacje dotyczące tego, jak załatwić formalności związane z pobytem w Polsce, gdzie wyrobić dokumenty i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Teksty te powstają we współpracy z redakcją wciąż działającego w Ukrainie lwowskiego „Expressu”, która pod koniec lutego br. przygotowała wraz z „Gazetą Wyborczą” i przy wsparciu Gazeta.pl oraz Radia TOK FM specjalny poradnik rozdawany m.in. przy przejściach granicznych, w Przemyślu i innych miastach Polski. Materiały te opublikowano teraz dodatkowo w serwisie Ukrayina.pl.

– Dziękujemy koleżankom i kolegom z Ukrainy za gotowość do pisania tekstów w specjalnym ukraińskojęzycznym serwisie Gazeta.pl. Mamy do nich pełne zaufanie i będziemy wspierać każdą akcję redakcyjną, mając nadzieję, że jak najdłużej będą oni mogli tworzyć swoją gazetę – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

– Zarówno nam, jak i dziennikarzom i redaktorom „Expressu”, najbardziej zależy na tym, aby Ukrayina.pl szybko stała się miejscem, gdzie przebywający w Polsce obywatele Ukrainy znajdą wszystkie potrzebne informacje. Serwis ma być dla nich i ma sprawić, aby w Polsce mieszkało i żyło im się choć trochę łatwiej. To także przestrzeń dla ich rodzin i pozostających wciąż w Ukrainie bliskich. Zrobimy wszystko, by nasz nowy serwis dobrze spełniał swoją rolę i trafił do jak największej liczby ukraińskich czytelników – dodaje Bartosz Raj, dyrektor serwisów Gazeta.pl.

W serwisie Ukrayina.pl oprócz przydatnych informacji dla przybywających do Polski uchodźców, znajdą się także przetłumaczone na język ukraiński wybrane teksty redakcji newsowej Gazeta.pl. Od napaści Rosji na Ukrainę pracuje ona 24 godziny na dobę w poszerzonym o kilkanaście osób składzie. Użytkownicy serwisu zyskają dostęp do tekstów na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz na granicy polsko-ukraińskiej.  

Stworzenie serwisu Ukrayina.pl to kolejne działanie zespołu Gazeta.pl mające wesprzeć mieszkańców Ukrainy w czasie trwającego konfliktu. Od pierwszych dni wojny portal jest partnerem zbiórki funduszy organizowanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i promuje ją na swoich łamach. Dodatkowo, w geście solidarności z Ukrainą, Gazeta.pl zmieniła swój logotyp na stronie głównej i na profilach w mediach społecznościowych, a także wygląd głównego boksu informacyjnego na stronie głównej portalu. Redakcja newsowa Gazeta.pl na bieżąco relacjonuje wydarzenia w Ukrainie oraz doniesienia międzynarodowe na ten temat, a także publikuje materiały w formie podcastów tworzone przez kolektyw reporterski Outriders.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764