logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl z akcją wsparcia służb medycznych

  PR 19.10.2020, przeczytano 181 razy
ilustracja

“Wspieramy Was – Raport z pierwszej linii” - pod takim hasłem Gazeta.pl 15 października br. rozpoczęła inicjatywę mającą na celu okazanie wsparcia pracownikom polskiej służby zdrowia. Na łamach portalu ukażą się wypowiedzi, relacje oraz nagrania pracowników służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych, pokazujące jak naprawdę wygląda ich rzeczywistość w czasie walki z pandemią. Pierwsze publikacje na ten temat dostępne są już na stronie głównej Gazeta.pl


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta.pl-z-akcja-wsparcia-sluzb-medycznych,388844,artykul.html

- Z przerażeniem patrzymy na nagonkę wymierzoną w lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i innych pracowników zatrudnionych w instytucjach opieki zdrowotnej. Na to, jak zarzuca im się niechęć do pracy czy nieodpowiedzialność. To niewyobrażalne! Przecież są na pierwszej linii frontu walki z epidemią i robią to dla nas. Jako Gazeta.pl sprzeciwiamy się temu! Z poczucia misji dziennikarskiej dzielimy się z pracownikami służby zdrowia naszymi łamami. Prosimy, aby pokazali nam, jak wygląda w rzeczywistości ich praca - mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

 

Redakcja Gazeta.pl apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników sanepidu i wszystkich pozostałych osób zatrudnionych w służbie zdrowia o przesyłanie nagrań, zdjęć, informacji czy raportów z ich codziennych zmagań z COVID-19. Inicjatywa pozwoli czytelnikom i redakcji dowiedzieć się więcej u źródła, jak wygląda rzeczywista walka z pandemią, a także jak można obecnie wesprzeć służby medyczne. Pracownicy służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych mogą kierować swoje wiadomości na adres: redakcjagazeta[at]agora.pl  

- Mam nadzieję, że dzięki udostępnieniu przez nas łam portalu Gazeta.pl medycy poczują nasze realne wsparcie. Dzięki ich relacjom wszyscy będziemy mogli jeszcze lepiej dowiedzieć się, jak podstępną chorobą jest COVID-19 i z jak wielkim poświęceniem  wiąże się walka pracowników służby zdrowia z narastającym zagrożeniem - dodaje Łukasz Kijek.

Redakcja wystosowała apel do służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych w czwartek, 15 października br. popołudniu. Odzew był prawie natychmiastowy - na Gazeta.pl dostępne są już pierwsze publikacje, które obejmują zdjęcia od m.in. medyków, pracownic laboratorium i ratowników medycznych czy relacje o fatalnych warunkach pracy diagnostów.

Wspieramy Was – Raport z pierwszej linii” to już kolejny przykład realizacji “Redakcyjnej deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jej elementami są m.in. obietnica poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania - u źródła i bezpośrednio od ekspertów: lekarzy, ekonomistów i innych specjalistów, a także zaangażowanie się w sprawy ważne społecznie. Gazeta.pl jako jedna z pierwszych redakcji apelowała: "Załóż maskę!", od początku wspierała akcję #zostanwdomu, a wraz z czytelnikami ufundowała respirator dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Noizz.pl otrzymał srebrną statuetkę w kategorii Best of Facebook za akcję #RealInfluencers. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas Gali KTR.
W skład grup roboczych IAB Polska wchodzą eksperci naszych firm członkowskich. To dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu tworzymy zaplecze merytoryczne naszej organizacji. Jesień to zawsze początek prac grup roboczych w nowym sezonie. Kto będzie przewodził poszczególnym grupom i czym będą się zajmować przez najbliższy rok? Sprawdźcie w naszym artykule.
Prezenty, choinki i świąteczna atmosfera w Radiu Pogoda
"Radio Pogoda prezentuje" - pod takim hasłem w poniedziałek, 30 listopada br. ruszy przedświąteczna akcja Radia Pogoda, w której słuchacze będą mogli obdarować swoich bliskich. Redakcja stacji będzie też szukać prawdziwie "Pogodnej choinki" i zaprosi wszystkich do głosowania na najpiękniejszą świąteczną melodię.
Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek...
Radio Złote Przeboje znów połączy słuchaczy na święta
Już od najbliższego poniedziałku, 30 listopada br. aż do świąt Bożego Narodzenia słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli sprawić niespodziankę swoim bliskim. Kolejna edycja akcji "Radio Złote Przeboje łączy ludzi na święta" pozwoli im przekazać na antenie życzenia świąteczne oraz podarować wskazanej osobie choinkę.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764