logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gdańsk: System Duplo 5000 w firmie Vipro

  PR 05.04.2013, przeczytano 1301 razy
ilustracjastrzałka

Milion broszur w ciągu niespełna pół roku wykonała firma Vipro z Gdańska z systemem Duplo 5000. Ten wynik potwierdza nie tylko satysfakcję i zadowolenie tego klienta, który jeszcze niepełna kilka miesięcy temu sceptycznie podchodził do inwestycji w urządzenie tego producenta, ale również pokazuje, że zakup systemu Duplo może przyczyniać się do sukcesu biznesowego firmy - a taki odnotowuje obecnie gdańska drukarnia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gdansk%3A-system-duplo-5000-w-firmie-vipro,18374,artykul.html

Inwestycja w system Duplo 5000 nie tylko usprawniła pracę w drukarni Vipro, ale też umożliwiła szybszą realizację zleceń oraz stworzyła lepsze warunki (również finansowe) współpracy z klientami. Wyeliminowała bowiem - jak twierdzą Przemysław Marchwiński i Bogdan Puckowski, współwłaściciele drukarni Vipro – kilka znaczących kosztów, jakie generowane był w zakładzie pracującym wcześniej bez Duplo. Dlatego zakup systemu 5000 oceniany jest tu, po kilku miesiącach pracy maszyny, w kategorii dużego sukcesu.

Od kilku lat drukarnia Vipro intensywnie - ale rozważnie - inwestowała w swój park maszynowy; pojawiły się tu nowe urządzenia prepress i postpress; udoskonaliła również maszyny drukujące implementując szereg rozwiązań, które pozwoliły na uzyskanie wyższej jakości i innowacyjnych możliwości takich jak chociażby personalizacja. Firma posiada system ISO 12647-2, sklep internetowy i od wielu lat realizuje zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu od zleceniodawców z całej Polski. Ostatnio wzbogaciła swoją ofertę o oprawę miękką klejoną i technologię PUR.  Znaczące - dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa - było jednak wdrożenie jakiś czas temu systemu zarządzania EFI Pace. Umożliwiło ono dokładną analizę pracy drukarni, z której jasno wynikało, że jej słabą stroną była introligatornia. Dlatego też niebawem po tych analizach pojawiło się tu nowe urządzenie znacząco usprawniające pracę na tym etapie produkcji.

Po rywalizacji z inną konkurencyjną maszyną i dokładnych testach, jakie zostały przeprowadzone na obu urządzeniach zdecydowanie - co podkreślają właściciele Vipro - wygrała firma Duplo i jej system 5000.

Po niespełna pół roku urządzenie bezawaryjnie i bezproblemowo wykonało milion broszur o różnorakim stopniu trudności, wykonanych z różnych gramatur papieru i różnorako wydrukowanych i uszlachetnionych. „Duplo – mówi Bogdan Puckowski -   to niewielka w gabarytach maszyna - prosta w obsłudze, intuicyjna - ale znacząco wpływająca na cały proces produkcji. Ważnym w tym zakresie jest jej bardzo krótki czas przyrządu. Duplo 5000 w ciągu godziny jest w stanie wykonać trzy zlecenia; urządzenie z którym konkuruje - zaledwie jedno w tym samym czasie. Do obsługi maszyny Duplo, jeśli zajdzie taka potrzeba, można w bardzo krótkim czasie przeszkolić niemal każdego pracownika; urządzenie cechuje bowiem wysoka automatyzacja. Duplo – co po kilku miesiącach pracy wyraźnie zaobserwowaliśmy  - generuje również wiele oszczędności: od eliminacji etatów w introligatorni - urządzenie redukuje pracę osób zaangażowanych w proces obróbki końcowej, które można wykorzystać w innych miejscach w firmie, poprzez oszczędności w zakresie zużycia prądu na redukcji zużycia papieru kończąc - odpady są tu naprawdę niewielkie”.

Wszystko to sprawia, że w firmie Vipro inwestycja jest oceniana w kategoriach sukcesu. „Można śmiało powiedzieć, że bez Duplo ten milion broszur w tak krótkim czasie nie byłby możliwy – podkreśla Bogdan Puckowski. -  Owszem, byliśmy sceptyczni, jeśli chodzi o urządzenie tej firmy - ale w codziennej pracy okazało się ono w pełni profesjonalnym sprzętem gwarantującym sukces i – jak mamy nadzieję - kolejne miliony wykonanych prac”.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764