logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gdańskie Tofu Studio z nagrodą Best Design w Azji

  PR 21.12.2020, przeczytano 717 razy
strzałkistrzałka
Gdańskie Tofu Studio z nagrodą Best Design w Azji ZOBACZ ILUSTRACJE

Animacja przybliżająca historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio trafiła do grona 24 wyselekcjonowanych projektów nagrodzonych tytułem BEST DESIGN w największym konkursie designu w Azji: GOLDEN PIN DESIGN AWARD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gdanskie-tofu-studio-z-nagroda-best-design-w-azji,389647,artykul.html

W ubiegłym tygodniu w Tajpej na Tajwanie odbyła się uroczystość wręczenia nagród GOLDEN PIN DESIGN AWARD 2020. Podczas uroczystej gali, przyznano najcenniejsze konkursowe wyróżnienia BEST DESIGN tylko 24 nagrodzonym projektom. Wśród zwycięzców znalazły się realizacje z Chin, Hongkongu, Tajlandii i Polski. Jury tegorocznej edycji GOLDEN PIN DESIGN AWARD, złożone było z 85 wybitnych projektantów z 15 różnych krajów i regionów świata, a w jego skład weszli tacy wybitni artyści, jak Fumie Shibata, Eisuke Tachikawa, Marco Casagrande, Sonja Schiefer, Gerald Mark Soto, Nathan Yong i Aaron Nieh.

W tegorocznej edycji tej nagrody zgłoszono ponad 8000 prac z 27 regionów świata, w tym Tajwanu, Chin, Hongkongu, Makau, Singapuru, Japonii, Malezji, Korei Południowej, Australii, Tajlandii, Niemiec, Kanady, Polski, Brunei, Indii, Indonezji, USA, Wielkiej Brytanii, Filipin, Szwajcarii, Iranu, Włoch, Rosji, Francji, Holandii, Turcji i Słowacji. 

Z uwagi na pandemię COVID-19 podczas tegorocznej edycji tego konkursu zorganizowano zarówno bezpośrednie kilkunastogodzinne sesje kwalifikacyjne, jak i internetowe sesje selekcyjne, mające na celu przezwyciężenie ograniczeń związanych z różnicami stref czasowych i podziałami geograficznymi. Organizatorzy chcieli w ten sposób zapewnić członkom Jury na Tajwanie i za granicą wspólne przeprowadzenie online wstępnej, wtórnej i końcowej eliminacji.

Projekt przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przeszedł pozytywnie proces podwójnej preselekcji, trafiając ostatecznie również do grona ścisłych finalistów. Z listy obejmującej 83 nominowane oficjalnie do tytułu BEST DESIGN zgłoszenia wyłoniono tylko 24 zwycięzców. Wśród laureatów wyróżniono jedną z najlepszych według Jury prac projektowych, polską animację pt. „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga" przygotowaną przez gdańskie TOFU Studio przybliżającą ciekawe i trudne losy tego tryptyku. Jurorzy w werdykcie pokreślili, że animacja umożliwia przejmujące spojrzenie na historię wspomnianego dzieła sztuki. Kapituła konkursu doceniła prosty styl animacji, który kryje w sobie głębokie przesłanie. Oceniający określili także, że jest to dzieło trafiające wprost do serc widzów. Ze względu na ograniczenia pandemiczne nagrodę w imieniu TOFU Studio odebrał pełniący obowiązki Dyrektora Generalnego Polskiego Biura w Taipei – Pan Bogusław Ryś.

Źródło: TOFU Studio

tofu.pl

Galeria: Gala Golden Pin Design Award 2020

Dodatkowe informacje:

Powołana w 1981 roku nagroda GOLDEN PIN DESIGN AWARD jest najbardziej wpływową nagrodą na globalnym rynku Huaren. Każdego roku, dzięki rygorystycznemu i bezstronnemu procesowi oceniania, prowadzonemu przez ekspertów z branży, wiele produktów i projektów jest wybieranych i otrzymuje pożądany certyfikat Design Mark w uznaniu wybitnych rozwiązań projektowych. Następnie spośród wyróżnionych prac wybierana jest niewielka grupa finalistów, którzy otrzymają trofeum BEST DESIGN, które w tym roku trafiło także do Polski.

Fot. Organizator / GOLDEN PIN DESIGN AWARD

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje runda finałowa „Świeć się z Energą
Internauci wybrali już 16 najpiękniej udekorowanych świątecznie polskich miast. Teraz mistrzowie województw powalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i charytatywne nagrody w ramach „Świeć się z Energą”. Finałowa runda głosowania w 12. edycji plebiscytu właśnie się rozpoczyna – potrwa od 14 do 25...
Kampania Corega z brązową statuetką Effie Awards Europe 2020
W konkursie Effie Awards Europe 2020 w kategorii Best of Europe - FMCG kampania "9 milionów powodów" zrealizowana dla marki Corega należącej do koncernu GSK zdobyła brązową statuetkę. To jedyny projekt z Polski nominowany i nagrodzony w tej edycji konkursu. 
Nasza agencja otrzymała nominacje do prestiżowej nagrody Transform Awards Europe 2021. Do współzawodnictwa został wytypowany projekt rozwoju Brand Advisory dla globalnego klienta Admind, firmy ABB.
28 stycznia br. o godzinie 19:00 odbędzie się największe święto branży public relations w Polsce – Gala konkursu Złote Spinacze. Wydarzenie organizowane przez Związek Firm Public Relations po raz pierwszy w historii odbędzie się w formule online.
Konkurs na identyfikację Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage
Współorganizator festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej ogłaszają międzynarodowy konkurs na identyfikację wizualną dla nowopowstałej instytucji kultury w Toruniu (Polska). Konkurs jest dwuetapowy i ma charakter otwarty.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764