logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gemini Park Tychy z prestiżową nagrodą za silvermarketing

  PR 06.11.2020, przeczytano 731 razy
ilustracjastrzałka

Gemini Park Tychy zdobyło nagrodę PRCH Retail Awards, przyznawaną przez Polską Radę Centrów Handlowych. Rynek docenił obiekt za projekt "Tydzień dla seniora", który pokazywał, że galeria handlowa to miejsce przyjazne i bezpieczne dla osób w starszym wieku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gemini-park-tychy-z-prestizowa-nagroda-za-silvermarketing,389087,artykul.html

Co roku Polska Rada Centrów Handlowych nagradza najciekawsze projekty marketingowe realizowane przez galerie z całego kraju. W wąskim gronie dziewięciu laureatów, którzy w tym roku zdobyli złotą nagrodę PRCH Retail Awards, znaleźć można także Gemini Park Tychy.

Galeria nagrodzona została w kategorii "Kampania wizerunkowa" za zorganizowany rok temu  "Tydzień dla seniora". Był to pierwszy tak złożony projekt w polskiej galerii, wykorzystujący silvermarketing, czyli działania skierowane do starszych konsumentów.  To również pierwszy w polskiej galerii projekt, który wykorzystał doświadczenia, jakie na tym polu zdobyły m.in. tokijskie centra handlowe.

- Osoby 60+ to wciąż konsumenci słabo dostrzegani przez galerie handlowe. Grupa ta jest wykluczana często z wydarzeń, a komunikaty nie zawsze są dla niej interesujące, a nieraz wręcz stereotypowe. Tymczasem społeczeństwo się starzeje. Wg GUS na 100 wnuczków przypada już 112 dziadków. Galerie muszą otworzyć się na seniorów - klientów przyszłości, udowadniając, że są miejscem nie tylko ludzi młodych, ale także starszych. Ważne jest także przełamanie wizerunku wieku podeszłego, jako okresu stagnacji konsumenckiej i wyłączenia się z życia towarzyskiego - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tychy. - Rok temu podjęliśmy się tego wyzwania, sięgając przy tym po silvermarketingowe doświadczenia wypracowane w Japonii w ostatnich 40-latach. Cel był prosty - w Tokio i w Tychach ten sam. Zaktywizować seniorów-konsumentów, zintegrować wokół Gemini Park i pokazać, że galeria jest też dla nich, bez względu na to, co się powszechnie próbuje wmówić - dodaje.

Projekt zainaugurowano rok temu, 18 listopada. Tego dnia galeria zorganizowała seniorom dzień wypełniony aktywnościami, w tym: koncertami muzyki klasycznej, poradami silver-stylistek, doradztwem ekspertów od dojrzałej skóry, badaniami wzroku, a także warsztatami beauty podkreślającymi dojrzałe piękno.  Przez cały dzień odbywały też zajęcia ruchowe w fitness clubie Fabryka Formy. Wydarzenie zakończono spotkaniem z Walentyną Kozioł, Królową Turnusu z programu TVP "Sanatorium Miłości". Barwna Walentyna, która jest zaprzeczeniem wizerunku seniora, została także ambasadorką projektu.

Inauguracja otwarła 4 tygodniową kampanię z powtarzalnym programem dla seniorów, utrwalającym przekaz, że Gemini Park jest miejscem dla nich. Program podzielono na 5 segmentów. W poniedziałki odbywały się koncerty muzyki klasycznej. We wtorki w sklepach seniorzy mogli znaleźć rabaty, a w środy organizowano bezpłatne badania i spotkania z lekarzami Polsko-Amerykańskich Klinik Chorób Serca i Uzdrowiska Ustroń Czwartki upływały pod znakiem ruchu. Osoby 60+ zainteresowane sportem mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach fitness w Fabryce Formy (m.in. z salsation, senior mobility i ćwiczeń aktywny senior). Tydzień kończyły  rabaty do kawiarni i restauracji Gemini Park. Działania spinała kampania medialna, która pokazała zaprzeczenie tradycyjnego wizerunku seniora.

- Tylko w samej inauguracji projektu udział wzięło ponad 200 seniorów. Na zajęcia ruchowe chodziło nawet po 40 osób. Z cotygodniowych badań korzystało po kilkadziesiąt osób. Dużym sukcesem projektu było odczarowanie przestrzeni galerii, przełamanie stereotypu, zgodnie, z którym to "strefa" ludzi młodych. Ten efekt odczuwalny był także w wynikach galerii. W dniu inauguracji ruch wzrósł rok do roku o 5 proc., z  kolei w czasie trwania miesięcznej kampanii zanotowaliśmy wzrost aż o 13 proc. Obroty najemców, którzy brali udział w projekcie wzrosły w stosunku do poprzedniego roku nawet o 50 proc. - wylicza Aleksandra Zawodzińska.

To nie jedyne sukcesy. - Udało się nam stworzyć nowe miejsce spotkań seniorów w Tychach, a także, uwzględniając różnice kulturowe, efektywnie wykorzystać doświadczenia japońskich galerii. Jednocześnie odczarowaliśmy "starość", pokazując alternatywę, tak jak od lat robią to galerie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nasza kampania była udaną próba wprowadzenia silver marketingu w roczną aktywność marketingową centrum handlowego, pokazując, że tego typu działania w dobie starzenia się społeczeństwa, muszą stać się stałym elementem planowania - podsumowuje.

Gemini Park Tychy, już po raz drugi zdobyło nagrodę PRCH Retail Awards. Rok temu nagrodzono galerię za kampanię otwarcia "Jestem z Tych".

ilustracjastrzałka

Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Papaya New Directors - 10 edycja konkursu dla młodych twórców
Rusza dziesiąta edycja konkursu dla młodych twórców i twórczyń Papaya New Directors, do tej pory znanego jako Papaya Young Directors. Przez 9 lat konkurs połączony z programem mentoringowym ewoluował do całorocznej, międzynarodowej inicjatywy, stając się jednym z najważniejszych tego typu projektów branżowych w kraju.
IAB Polska partnerem konkursu Genius Universitatis 2023
Wystartowała XI edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać ich najlepsze reklamowe działania. IAB Polska po raz kolejny jest partnerem konkursu, w którego kapitule zasiada nasza przedstawicielka - Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji, IAB Polska.
Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764