logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gemius wprowadza programmatic video do Adocean SSP

  PR 06.02.2019, przeczytano 182 razy
Radosław Gołąb - Advertising Business Development Director w Gemius

Z końcem stycznia firma Gemius wprowadziła nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean SSP – możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej wideo w modelu programatycznym (programmatic video).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gemius-wprowadza-programmatic-video-do-adocean-ssp,381119,artykul.html

AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Możliwość ta dostępna jest na wszystkich urządzeniach i dotyczy nie tylko reklam displayowych, ale także tych w formacie wideo. W AdOcean SSP wydawcy mogą udostępnić powierzchnię w dwóch formatach: instream (reklama wideo wyświetlana w trakcie oglądania innych filmów) i oustream (reklama wideo niebędąca częścią contentu filmowego), które wyświetlane są zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na coraz dynamiczniej rosnący udział wideo w digitalowym torcie reklamowym – jak podaje IAB/AdEx za 1H 2018 r., rokroczna dynamika wzrostu dla tego rodzaju formatów wynosi aż 41%.  

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do AdOcean SSP, sprzedający powierzchnię reklamową wydawcy zyskują dodatkowe źródło przychodów. Z kolei strona zakupowa (DSP, reklamodawcy) otrzymuje możliwość zakupu kampanii na zweryfikowanych witrynach, co gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo. Warto dodać, że z każdym z wydawców AdOcean SSP współpracuje bezpośrednio, a zatem supply chain (ścieżka partnerów uczestniczących w procesie sprzedaży), jest bardzo krótka i przejrzysta.

– Wprowadzenie programmatic video do AdOcean SSP to ważny krok w rozwoju naszej platformy. Jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnący wzrost wydatków reklamowych w tym modelu, który obserwujemy na wszystkich rynkach. W USA zakup wideo przez programmatic osiągnął w tym roku poziom 82,5%, w Europie z kolei stanowi on już ponad połowę wydatków w digitalu. Szacujemy, że w Polsce wydatki w modelu programatycznym stanowią obecnie 20-25%, a z końcem 2019 roku mają osiągnąć pułap aż 40%. Ta dynamika wzrostu jest niezwykle obiecująca – nasz kraj jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla programmaticu w regionie EMEA – komentuje Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Patrząc dodatkowo na silny, dwucyfrowy wzrost udziału wideo w reklamie digitalowej, chcemy odpowiadać na bieżące potrzeby wydawców i reklamodawców poprzez dostarczanie narzędzi, które będą efektywnie wspierać rozwój ich biznesów.

Z nowej funkcjonalności od Gemius mogą korzystać wszyscy wydawcy, bez względu na lokalizację – rozwiązanie jest globalne. Aby włączyć usługę, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Internet 5. generacji dzięki komunikacji kwantowej?
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​...
Radio Pogoda w wygodnej aplikacji mobilnej
Wszyscy, którzy kochają piosenki sprzed lat i wyjątkowe audycje Radia Pogoda, mogą ich teraz słuchać w nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Dzięki aplikacji stacja oferuje dostęp do swojego programu na żywo wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu, a dodatkowo zachęca słuchaczy do udziału z zabawach antenowych i kontaktu z redakcją.
W czwartek, 18 lipca, kanał Kino Polska Muzyka osiągnął 0,26% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce wśród kanałów muzycznych nadawanych kablowo lub satelitarnie.
Awans w Biurze Reklamy Multikino Media - Łukasz Gawęcki zostaje senior sales managerem
Łukasz Gawęcki awansował na stanowisko senior sales manager w Biurze Reklamy Multikino Media, zajmującym się m.in. sprzedażą reklamy kinowej, sponsoringiem i akcjami specjalnymi.
Marcin Wesołek pokieruje działem Sport Gazety Wyborczej
Od 1 września br. kierownikiem działu Sport "Gazety Wyborczej" będzie Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Poznań". Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764