logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gemius wprowadza programmatic video do Adocean SSP

  PR 06.02.2019, przeczytano 136 razy
Radosław Gołąb - Advertising Business Development Director w Gemius

Z końcem stycznia firma Gemius wprowadziła nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean SSP – możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej wideo w modelu programatycznym (programmatic video).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gemius-wprowadza-programmatic-video-do-adocean-ssp,381119,artykul.html

AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Możliwość ta dostępna jest na wszystkich urządzeniach i dotyczy nie tylko reklam displayowych, ale także tych w formacie wideo. W AdOcean SSP wydawcy mogą udostępnić powierzchnię w dwóch formatach: instream (reklama wideo wyświetlana w trakcie oglądania innych filmów) i oustream (reklama wideo niebędąca częścią contentu filmowego), które wyświetlane są zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na coraz dynamiczniej rosnący udział wideo w digitalowym torcie reklamowym – jak podaje IAB/AdEx za 1H 2018 r., rokroczna dynamika wzrostu dla tego rodzaju formatów wynosi aż 41%.  

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do AdOcean SSP, sprzedający powierzchnię reklamową wydawcy zyskują dodatkowe źródło przychodów. Z kolei strona zakupowa (DSP, reklamodawcy) otrzymuje możliwość zakupu kampanii na zweryfikowanych witrynach, co gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo. Warto dodać, że z każdym z wydawców AdOcean SSP współpracuje bezpośrednio, a zatem supply chain (ścieżka partnerów uczestniczących w procesie sprzedaży), jest bardzo krótka i przejrzysta.

– Wprowadzenie programmatic video do AdOcean SSP to ważny krok w rozwoju naszej platformy. Jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnący wzrost wydatków reklamowych w tym modelu, który obserwujemy na wszystkich rynkach. W USA zakup wideo przez programmatic osiągnął w tym roku poziom 82,5%, w Europie z kolei stanowi on już ponad połowę wydatków w digitalu. Szacujemy, że w Polsce wydatki w modelu programatycznym stanowią obecnie 20-25%, a z końcem 2019 roku mają osiągnąć pułap aż 40%. Ta dynamika wzrostu jest niezwykle obiecująca – nasz kraj jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla programmaticu w regionie EMEA – komentuje Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Patrząc dodatkowo na silny, dwucyfrowy wzrost udziału wideo w reklamie digitalowej, chcemy odpowiadać na bieżące potrzeby wydawców i reklamodawców poprzez dostarczanie narzędzi, które będą efektywnie wspierać rozwój ich biznesów.

Z nowej funkcjonalności od Gemius mogą korzystać wszyscy wydawcy, bez względu na lokalizację – rozwiązanie jest globalne. Aby włączyć usługę, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska firma optAd360 wprowadza innowacyjne narzędzie, które rozszerza możliwości zarabiania wydawcom internetowym na całym świecie. Może ono służyć wszystkim witrynom, niezależnie od ich wielkości.
Multikino i Mastercard uruchamiają cykl filmów festiwalowych „Mistrzowie Kina Mastercard” na wielkim ekranie
Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w Multikinie wystartował premierowy cykl „Mistrzowie Kina Mastercard”, skierowany do koneserów kina. Do udziału w projekcie zaproszono Grażynę Torbicką i Michała Walkiewicza. Sponsorem głównym został Mastercard.
Lech z nowym serwisem internetowym od Cut the Mustard
Od początku lutego dostępna jest nowa strona prezentująca ofertę produktową marki Lech. Za przygotowanie i wdrożenie serwisu odpowiada agencja interaktywna Cut the Mustard.
Przemek Rosa i Adam Kręgielewski w reaktywowanej grupie roboczej IAB
Eksperci Group One: Przemek Rosa, Head of Paid Social w SalesTube oraz Adam Kręgielewski, Digital Strategist w Labcon, dołączyli do grupy roboczej IAB Polska.  Celem reaktywowanej grupy social media będzie skuteczne definiowanie i rozwiązywanie najistotniejszych wyzwań tego sektora komunikacji i reklamy online.
Badanie: Polacy chętnie oglądają wideo online
Chociaż prawie połowa z nas preferuje tekst jako formę przekazu treści, to aż 88% przyznaje, że ogląda także materiały wideo w Internecie. W swoim najnowszym badaniu PAYBACK postanowił sprawdzić, kiedy Polacy sięgają po takie filmy i jakie tematy najbardziej ich interesują.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764