logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gemius wprowadza programmatic video do Adocean SSP

  PR 06.02.2019, przeczytano 161 razy
Radosław Gołąb - Advertising Business Development Director w Gemius

Z końcem stycznia firma Gemius wprowadziła nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean SSP – możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej wideo w modelu programatycznym (programmatic video).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gemius-wprowadza-programmatic-video-do-adocean-ssp,381119,artykul.html

AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Możliwość ta dostępna jest na wszystkich urządzeniach i dotyczy nie tylko reklam displayowych, ale także tych w formacie wideo. W AdOcean SSP wydawcy mogą udostępnić powierzchnię w dwóch formatach: instream (reklama wideo wyświetlana w trakcie oglądania innych filmów) i oustream (reklama wideo niebędąca częścią contentu filmowego), które wyświetlane są zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na coraz dynamiczniej rosnący udział wideo w digitalowym torcie reklamowym – jak podaje IAB/AdEx za 1H 2018 r., rokroczna dynamika wzrostu dla tego rodzaju formatów wynosi aż 41%.  

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do AdOcean SSP, sprzedający powierzchnię reklamową wydawcy zyskują dodatkowe źródło przychodów. Z kolei strona zakupowa (DSP, reklamodawcy) otrzymuje możliwość zakupu kampanii na zweryfikowanych witrynach, co gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo. Warto dodać, że z każdym z wydawców AdOcean SSP współpracuje bezpośrednio, a zatem supply chain (ścieżka partnerów uczestniczących w procesie sprzedaży), jest bardzo krótka i przejrzysta.

– Wprowadzenie programmatic video do AdOcean SSP to ważny krok w rozwoju naszej platformy. Jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnący wzrost wydatków reklamowych w tym modelu, który obserwujemy na wszystkich rynkach. W USA zakup wideo przez programmatic osiągnął w tym roku poziom 82,5%, w Europie z kolei stanowi on już ponad połowę wydatków w digitalu. Szacujemy, że w Polsce wydatki w modelu programatycznym stanowią obecnie 20-25%, a z końcem 2019 roku mają osiągnąć pułap aż 40%. Ta dynamika wzrostu jest niezwykle obiecująca – nasz kraj jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla programmaticu w regionie EMEA – komentuje Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Patrząc dodatkowo na silny, dwucyfrowy wzrost udziału wideo w reklamie digitalowej, chcemy odpowiadać na bieżące potrzeby wydawców i reklamodawców poprzez dostarczanie narzędzi, które będą efektywnie wspierać rozwój ich biznesów.

Z nowej funkcjonalności od Gemius mogą korzystać wszyscy wydawcy, bez względu na lokalizację – rozwiązanie jest globalne. Aby włączyć usługę, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Srebro dla AMS w konkursie Innovation 2019 za „Zielone przystanki”
Zespół AMS ponownie został nagrodzony w konkursie INNOVATION - tym razem otrzymał SREBRO za "Zielone przystanki", czyli proekologiczny krakowski projekt zrealizowany w 2018 r.
Adocean z planowaniem kampanii w oparciu o demograf
Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników.
„Gazeta Wyborcza” wraz z europejskimi dziennikami zakłada Sonar Europe
Redakcja „Gazety Wyborczej” łączy siły z zespołami „Le Soir”, „Le Figaro” i „El Pais”, tworząc nowy projekt medialny Sonar Europe. Dzięki współpracy dzienników, zainaugurowanej w marcu br., powstawać będą atrakcyjne, multimedialne materiały oparte na danych, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele...
Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe...
Nowe kanały w WP Pilot, wśród nich CNN i Cartoon Network
Do oferty WP Pilot, platformy umożliwiającej oglądanie telewizji online, dołączyło sześć nowych kanałów. Cztery z nich należą do grupy WarnerMedia: CNN International, Cartoon Network, Boomerang, TNT. Użytkownicy WP Pilot mogą oglądać również Tele5 oraz Polonia1.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764