logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

German Design Awards 2024 dla baterii kuchennych Omnires

  PR 08.12.2023, przeczytano 594 razy
ilustracja

Bateria z intuicyjnym systemem do filtrowania wody, zaprojektowana przez Paulinę Shacalis, otrzymała prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie German Design Awards 2024. Jury doceniło ten minimalistyczny projekt, który jest przykładem innowacyjnego myślenia marki i świadomego podejścia do projektowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/german-design-awards-2024-dla-baterii-kuchennych-omnires,402397,artykul.html

Nagrody German Design Awards to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez German Design Council już od 2012 roku. Ze względu na swój globalny zasięg i międzynarodowe znaczenie, nagrody przyznawane w konkursie stanowią jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w obszarze designu i projektowania. German Design Awards wskazują kluczowe trendy w projektowaniu, a wyjątkowe projekty w trzech kategoriach: "Doskonały Design Produktu", "Doskonały Projekt Komunikacji" i "Doskonała Architektura", są wybierane co roku.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono koncepcje i produkty z 55 krajów. Bateria OMNIRES SWITCH otrzymała wyróżnienie Winner w kategorii "Doskonały Design Produktu". Jury zwróciło uwagę na innowacyjne rozwiązania funkcjonalne zastosowane w baterii, jak głowica ceramiczna zmniejszająca zużycie wody, czy ryflowane detale pozwalające na intuicyjne przełączanie baterii z trybu zwykłej wody na filtrowaną.

ilustracjastrzałka

Nagroda German Design Award w kategorii projektowania produktu to wyraz uznania dla wybitnych osiągnięć projektowych, potwierdzony przez wyselekcjonowane jury ekspertów. Wszystkie nagrody są przyznawane w wieloetapowym procesie oceny podczas dwudniowego spotkania. W tym roku do jury konkursu został zaproszony m.in. Tomek Rygalik ze Studio Rygalik oraz inni uznani eksperci, reprezentujący 12 narodowości – eksperci związani z branżą, zarówno od strony biznesu, jak i designu, edukacji i nauki.

German Design Council działa od 1953 roku jako jedno z wiodących na świecie centrów komunikacji i edukacji w obszarze projektowania, budowania marki oraz innowacji. Jest częścią światowej społeczności projektowej, wspiera globalną wymianę wiedzy, edukację oraz promowanie talentów. Poprzez wydarzenia, nagrody, spotkania jury i komitety ekspertów, Rada sprzyja dyskursowi oraz stanowi istotne źródło stymulacji dla globalnej gospodarki. Obecnie ponad 330 firm należy do jej członków. Od lat projekty nagrodzone w konkursie German Design Awards i ich autorzy kreują trendy w projektowaniu zarówno obiektów codziennego użytku, jak i języka komunikacji, a kończąc na architekturze.

Nagrody zostaną wręczone 26 stycznia 2024 we Frankfurcie nad Menem, podczas uroczystej gali.

Źródło: OMNIRES

Dodatkowe informacje:

O MARCE
OMNIRES to polska firma o globalnym zasięgu, której pasją od ponad 30 lat jest tworzenie wysokiej jakości produktów i doświadczeń tak, by umożliwiać innym kreację przemyślanych, inspirujących do życia wnętrz. Oferta marki obejmuje rozbudowany asortyment produktów do wyposażenia łazienki oraz kuchni: od armatury i akcesoriów, przez wanny i umywalki, po rozwiązania do strefy prysznica i wc. Różnorodność wzorów i wykończeń kolorystycznych pozwala na wybór dowolnej estetyki i stworzenie indywidualnego stylu we wnętrzu, a także zapewnia szeroką gamę rozwiązań projektowych. W trosce o środowisko naturalne OMNIRES projektuje wszystkie produkty świadomie w oparciu o analizę całego cyklu ich życia przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowców i materiałów, a także intuicyjnych rozwiązań, które pomagają ograniczyć zużycie wody i energii. Produkty marki powstają przy współpracy z uznanymi projektantami, których indywidulane doświadczenia przekładają się wyjątkowe wartości projektowe. Kolekcje marki były wielokrotnie doceniane za wzornictwo, użycie innowacyjnych materiałów oraz wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, zdobywając prestiżowe nagrody, m.in. Red Dot Design Award, Good Design, iF Design Award, German Design Award, Top Design Award, Must Have oraz Dobry Wzór.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najlepsze kreacje reklamowe 2023 nagrodzone przez Biuro Reklamy TVP
Biuro Reklamy TVP po raz dziewiąty wyróżniło najlepsze kreacje reklamowe wyznaczające najwyższe standardy językowe w przekazach komercyjnych oraz odgrywające istotną rolę społeczną i kulturalną. Wśród laureatów tegorocznego finału konkursu Złota Mowa Reklamowa znalazły się: Fundacja Avalon, Jerónimo Martins Polska i PGE Polska Grupa Energetyczna. Wyróżnienia otrzymały...
Kaufland: Klip „Balon” wyróżniony w konkursie OLX „Liderzy Rekrutacji”
Połączenie działań komunikacyjnych Kaufland z pasją jednego z pracowników zostało nie tylko pozytywnie odebrane przez internautów, ale także docenione przez ekspertów HR i employer brandingu. Utwór „Balon” został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu OLX „Liderzy Rekrutacji”, a sami odbiorcy okrzyknęli go mianem...
Kampania „Teraz Mnie Widzisz?” z nagrodą Biura Reklamy TVP
Ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Avalon została wyróżniona nagrodą Biura Reklamowego TVP w kategorii Odpowiedzialność Społeczna. Akcja Złota Mowa Reklamowa zorganizowana została po raz dziewiąty i jak co roku ma na celu wyróżnienie najlepszych kreacji reklamowych, które odznaczają się nie tylko formą wyrazu, lecz także najwyższymi standardami...
Aspirin C z nagrodą w konkursie Remarkable for Bayer Awards 2023
Digitalowa kampania reklamowa produktu Aspirin C, do której agencja MullenLowe Warsaw przygotowała strategię i kreację, otrzymała nagrodę w międzynarodowym konkursie Remarkable for Bayer Awards 2023 w kategorii Precision Marketing Campaign & Activaction.
Cover Awarts 2023: trwają zgłoszenia do konkursu
Zgłoszenia do Cover awArts 2023, organizowanych przez Decybele Dizajnu są już na półmetku. Coroczny konkurs na najlepszą okładkę i oprawę graficzną albumu muzycznego odbywa się już po raz jedenasty, a jego zwieńczeniem ponownie będzie prezentacja zwycięskich projektów na wystawie, połączonej z rozdaniem nagród – kultowych już statuetek Cover awArts, a w tym roku...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764