logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Gładkie krawędzie przy cięciu pleksi

   09.03.2002, przeczytano 29609 razy

Proszę o podpowiedź czym i jak ciąć pleksi aby uzyskać ładne i gładkie płaszczyzny cięcia?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gladkie-krawedzie-przy-cieciu-pleksi,904,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Najczęściej cięcia wykonujemy mechanicznie (np. piła lub wyrzynarka), a następnie obrabiamy brzegi pleksi. Polega to na polerowaniu mechanicznym (lub ręcznym) z użyciem past polerskich, aż do uzyskania oczekiwanego efektu (zajmie to trochę czasu). Inną możliwością jest skorzystanie z usług firm posiadających specjalne maszyny do laserowego cięcia pleksi o małej grubości.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

po wyszlifowaniu papirem ściernym użyj palnika gazowego i opal delikatnie wyszlifowaną krawędź plexi. jedna uwaga: nie używaj detergentów na bazie alkoholu do mycia opalanego plexiglasu, ponieważ po opalaniu jest podatny na pęknięcie
:-)

avatar użytkownika
,

Uzyskanie gładkich ( i równych) krawędzi ciętej plexi może byż łatwe lub trudne. Wszystko zależy od tego czym plexi była cięta. Gładką krawędź można uzyskać tnąc plexi laserem, ale równość tej krawędzi pozostawia czasami wiele do życzenia. Ważna jest technologia i moc użytego lasera.
Najlepszą jakość zapewnia frezowanie i późniejsze polerowanie. Wszysko może się odbywać automatycznie, w jednym procesie.

pozdrowienia
  

avatar użytkownika
,

Zamiast palnika gazowego lepiej jest stosować opalarkę elektryczną !!!  

avatar użytkownika
,

plexi najlepiej ciąć laserem
max grubość 6mm
  

avatar użytkownika
,

Dlaczego do 6 mm? dlatego, że taki laser ma chmiel, inni mają do 20, 30, 40 mm. To nie giełda drogi Chmielu, chyba że masz do zaoferoania jakiś browar :), wtedy wszyscy chętnie Ci wybaczą.

Pozdrwiam, ms
  

avatar użytkownika
,

To fakt można poszlifować i opalić ale to zależy jakiej plexi się użyje. Jest jak wiadomo wylewana i chyba ekstradowana. Tą pierwszą nie radze opalać ze względu na podtapianie krawędzi. Wystarczy oszlifować papierem ściernym od 400 począwszy a skończywszy na 2500, 3000 wodnym. Drugi rodzaj plexi przy opalaniu znacznie łatwiej się rozlewa i wypełnia szczeliny.   

avatar użytkownika
,

Ja z powodzeniem "poleruję" palnikiem oba rodzaje pleksi. trzeba tylko dobrać odpowiednią tempereturę i posów. A tak na marginesie to i tak najlepiej wygląda pleksi polerowana z użyciem past polerskich  

avatar użytkownika
,

W jednym procesie cięcie ploterem i polerowanie ??? To ciekawe czy możesz wyjawićjak to ci się udało zgrać ?

,

Nowa piła tarczowa produkcji LEITZ, daje po cięciu lustrzaną powierzchnię. www.leitz.pl

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764