logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gliwice: System Duplo DC-445 w drukarni D&D

  PR 29.12.2014, przeczytano 1355 razy

Prężnie rozwijająca się od wielu lat drukarnia D&D z Gliwic po raz kolejny zainwestowała w rozwiązanie Duplo. Jakiś czas temu zakupiła system do broszurowania – Duplo 5000. Do urządzeń introligatorskich dołączył tu również system DC-445. Prezes spółki D&D - Bogusław Duchowicz jest bardzo zadowolony z obu inwestycji. Zapewnia przy tym, że wpłynęły one na jakość i szybkość wykonywanych przez tę firmę usług. Dostawcą urządzenia była firma Tadan, przedstawiciel Duplo Polska na południu naszego kraju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gliwice%3A-system-duplo-dc-445-w-drukarni-dandd,23576,artykul.html

Drukarnia D&D (w Internecie działająca pod nazwą PrintNet.pl) to dostawca usług w szeroko pojętej dziedzinie komunikacji graficznej. Wykonuje różnorakie zlecenia - począwszy od wizytówek przez książki, opakowania, na wielkoformatowych wydrukach kończąc. Park maszynowy tej istniejącej od wielu lat firmy oparty jest na technologii offsetowej i cyfrowej, dzięki czemu może ona realizować różnorakie zlecenia w różnych nakładach (już od jednego egzemplarza). Jej główną specjalizacją są małe nakłady (do kilku tysięcy sztuk przy wykorzystaniu techniki offsetowej i do 300-400 sztuk przy wykorzystaniu technologii cyfrowej). Firma proponuje swoim klientom również drukowanie danych zmiennych, które oparte jest o aplikacje bazodanowe, stosowane w tzw. marketingu 1:1. D&D zajmuje się również produkcją fotoalbumów. Wśród jej klientów znajdują się agencje reklamowe, studia DTP, wydawnictwa, firmy szkoleniowe, uczelnie a także inne drukarnie. Obsługuje klientów z całej Polski, coraz częściej wychodząc ze swoją produkcją również poza nasz kraj. Obecnie obsługuje ponad 1000 klientów z 19 krajów Unii Europejskiej, co stanowi około 12% jej sprzedaży.

Firma D&D zawsze dbała o świadczenie usług na wysokim poziomie, starając się jednocześnie zapewnić swoim klientom niewygórowane ceny. Zawsze też inwestowała w najnowocześniejsze rozwiązania. Również wykwalifikowany personel oraz unikalny, stworzony specjalnie dla drukarni system zarządzania procesami (dodatkowo kontrolowane przez system zarządzania jakością ISO9000:2000) pozwalały jej na realizację głównych założeń. W tę filozofię wpisywały się również inwestycje w urządzenia Duplo.

Pierwsza z nich – system Duplo 5000 – była odpowiedzią na ówczesne potrzeby firmy, poszukującej urządzenia do broszurowania, które obsłużyłoby również produkcję cyfrową. Okazało się wówczas, że jedynie Duplo 5000 przystosowany jest do przetwarzania tego typu produkcji. Pozwolił on drukarni na zaproponowanie klientom krótszych terminów realizacji zleceń, a także niższych cen na broszury. Bogusław Duchowicz ocenił go przed laty pozytywnie. Stąd przy kolejnej inwestycji w urządzenie do wykańczania naturalnym był – jak mówi Bogusław Duchowicz - po raz kolejny wybór marki Duplo.

Tym razem właściciel D&D zdecydował się na system Duplo DC-445. To w pełni zautomatyzowane, wydajne rozwiązanie do bigowania krótkich serii, zróżnicowanych kolorowych wydruków cyfrowych (pocztówek, ulotek, broszur, okładek do książek, CD/DVD, menu, materiałów marketingowych itd.). Zapewnia ono bigowanie bez pękania toneru, co - jak podkreśla Bogusław Duchowicz – miało przy wyborze szczególne znaczenie. Bigówka jest jego zdaniem odpowiednia również dla prac offsetowych, drukowanych na grubszych mediach czy też uszlachetnianych po zadrukowaniu. Wykonuje do 15 bigów na dokumencie (dokładność bigowania wynosi 0,1 mm); posiada możliwość zapisania 30 prac; prędkość bigowania wynosi tu do 50 stron A4/min; obsługuje papier o gramaturze z zakresu 110-350 g/m2. Pojemność podajnika urządzenia wynosi 100 mm. Opcjonalnie można je wyposażyć w powietrzny nóż separujący oraz możliwość perforacji i cięcia wzdłużnego. Wartością dodaną urządzenia jest również szybkie programowanie „krok po kroku".

Po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru – mówi Bogusław Duchowicz. - To jedna z wielu inwestycji, jakie mają miejsce w naszej firmie każdego roku. Fakt, że znaliśmy już - dzięki zakupionemu przed kilkoma laty systemowi Duplo 5000 - producenta i dostawcę urządzenia DC-445, pomógł nam w podjęciu decyzji i kolejnej inwestycji w Duplo. System okazał się bardzo przydatny w codziennej pracy i dołączył tym samym do inwestycji naszej firmy, których celem jest podniesienie jakości i skrócenie czasu wykonywanych przez nas usług”.

Źródło: Duplo

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764