logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Globalny rynek kreatorów stron podwoi wartość do 2032 roku

  PR 03.03.2023, przeczytano 343 razy
ilustracja

Business Growth Reports opublikował raport na temat kreatorów stron internetowych. Są to narzędzia, dzięki którym można przygotować i uruchomić własną stronę internetową bez wiedzy z zakresu programowania. Jest to drugi, po WordPressie, najchętniej wybierany sposób na uruchomienie strony przez małych przedsiębiorców w USA. Jednak kreatory raptownie doganiają WordPress z roku na rok.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/globalny-rynek-kreatorow-stron-podwoi-wartosc-do-2032-roku,399169,artykul.html

Raport wycenił rynek kreatorów stron w 2021 na 1,93 miliarda USD, przy rocznym wzroście CAGR 6,7% ocenia się, że do 2028 roku rynek osiągnie wartość ponad 3,06 miliarda USD. Natomiast podwoi swoją wartość do 2032 roku. Trzy największe podmioty na tym rynku to Izraelski WIX, który wycenia się na 5,21 miliarda USD, Amerykański SquareSpace wyceniany na 3,25 miliarda oraz amerykański GoDaddy wyceniany na 12,51 miliarda USD - jednak wycena wynika z tego, że GoDaddy poza własnym kreatorem stron jest jednym z największych dostawców usług hostingowych w USA. Szacuje się, że trzej najwięksi uczestnicy posiadają około 50% rynku.

Wciąż nie jest to mocno skonsolidowany rynek, pierwszym kreatorem, który się przyjął wśród istotnej liczby użytkowników, był SquareSpace, który został założony w 2003 roku. Do dziś konkuruje na tym rynku ponad 200 różnych aplikacji. To dobra wiadomość dla naszego rodzimego startupu - WebWave. Już pod koniec zeszłego roku przebił barierę 500 tys. użytkowników. Według serwisu „Build With” WebWave oraz WIX są w Polsce głównymi konkurentami na rynku kreatorów. Porównując statystyki odwiedzin, można dojść do wniosku że WebWave ma więcej lojalnych użytkowników, którzy chętniej i na dłużej odwiedzają stronę bezpośrednio. Natomiast WIX zbiera więcej ruchu w internecie dzięki ogromnym nakładom na reklamę (źródło: SimiliarWeb.com).

Jaka jest przyszłość przed rynkiem kreatorów stron? Wszystko wskazuje na to, że bardzo dobra. Ogromny wzrost popularności tego rodzaju narzędzi oraz jeszcze lepsze perspektywy wskazują na to, że korzystanie z kreatora stron internetowych będzie podstawowym sposobem uruchomienia własnej, prostej strony. Trudno się dziwić, że te narzędzia tak zyskują na popularności. Są o wiele bardziej przystępne dla przeciętnego użytkownika, zdejmują nie tylko potrzebę posiadania wiedzy technicznej na temat tworzenia stron, ale także ich umieszczenia na serwerze i dbania o ich bezpieczeństwo. Dodatkowo są bardzo konkurencyjne cenowo w porównaniu z opcją zlecenia strony do przygotowania przez profesjonalistę. Minusem dla wielu będą wyższe ceny niż rekurencyjna opłata za sam hosting, w przypadku kiedy stronę wykonaliśmy samodzielnie lub zleciliśmy profesjonaliście.

Źródło: WebWave

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zarzuty oszustwa podatkowego oparte na dowodach zgromadzonych wobec kontrahenta
Na podstawie oskarżenia o świadome przyjęcie tzw. pustej faktury organy podatkowe pozbawiają przedsiębiorców możliwości odliczenia VAT z takiego dokumentu i dodatkowo nakładają karne zobowiązanie w wysokości 100% kwoty podatku. Zarzuty opierają często na ustaleniach poczynionych wobec kontrahenta, który wystawił fakturę. Jak orzekł Wojewódzki Sąd...
Tocząca się od października 2013 roku sprawa sądowa w związku z zarzutami wobec spółki Currency One SA wniesiona przez Cinkciarz.pl zakończyła się nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu. Zasądza on odszkodowanie i zobowiązuje do złożenia oświadczeń. Currency One zapowiada apelację.
Właściciel portali Internetowykantor.pl i Walutomat musi przeprosić i zapłacić odszkodowanie na rzecz Cinkciarz.pl, zaprzestać bezprawnych działań oraz wpłacić pieniądze na wskazany cel społeczny – tak orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu. To skutek reklamowania się z użyciem słów kluczowych „na konkurencję”. To przełomowy wyrok, nie tylko w Polsce.
31 maja 2023 zapraszamy do Krakowa na spotkanie branży e-commerce - InCommerce. Tematem przewodnim najbliższej edycji jest sprzedaż zagraniczna w sklepie internetowym. IAB Polska objął wydarzenie patronatem honorowym.
Inflacja największym ciosem dla 77% polskich przedsiębiorstw

Ostatnie lata dla polskich przedsiębiorstw były niemałym wyzwaniem. Pandemia i wybuch wojny w Ukrainie przyniosły konsekwencje w postaci wzrostu cen, przerwanych łańcuchów dostaw i niestabilnej sytuacji gospodarczej. Jakie czynniki miały największy wpływ na sytuację firm w ostatnich dwóch latach?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764