logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gong ze Złotem na Clio Entertainment Awards

  PR 16.11.2022, przeczytano 1262 razy
ilustracjastrzałka

Agencja kreatywna GONG (Group One) zdobyła Złoto za kampanię “Sztuka Kradzieży” zrealizowaną dla Netflix. Złoto na Clio Entertainment Awards to nie pierwsza nagroda przyznana za ten projekt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gong-ze-zlotem-na-clio-entertainment-awards,397995,artykul.html

Clio Entertainment Awards to konkurs zapoczątkowany w 1971 r. przez "The Hollywood Reporter", Nagrodami doceniane są projekty kreatywne w branży rozrywkowej, tj. filmowej, telewizyjnej, rozrywki na żywo i gier.

Kampania “Sztuka Kradzieży”, której celem była promocja nowego sezonu serialu Netflix „Lupin” o złodzieju Arsènie Lupinie została zrealizowana we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie. Agencja GONG stworzyła replikę obrazu "Dama z gronostajem" autorstwa Leonarda Da Vinci. Dama na obrazie pozbawiona była jednak  charakterystycznego naszyjnika. Obraz w zagadkowej wersji został wystawiony w holu głównym Muzeum oraz zaprezentowany na jego fasadzie. “Okradziona dama” wywołała żywą dyskusję w mediach społecznościowych. Gdy wszystkie media zaczęły pytać: KTO TO ZROBIŁ?!, na nośniku OOH tuż przed nosem Damy pojawił się Assane Diop, mistrz kradzieży i główny bohater serialu „Lupin” z podpisem „MERCI MADAME”. Skradł on tym samym nie tylko naszyjnik Damy, ale i uwagę wszystkich, w tym ogólnopolskich mediów.

Złoto na Clio Entertainment Awards to nie pierwsza nagroda przyznana dla GONGA za tę kampanię. Agencja została wyróżniona m.in. nagrodami takimi jak: Golden Drum, Epica Awards, Złotym Cannes Lions oraz mieczem KTR.

Przy kampanii “Sztuka Kradzieży” GONG współpracował z agencją Wavemaker oraz MSL Warsaw.

Źródło: Group One S.A.

www.groupone.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
Kampania Kompanii Piwowarskiej z nagrodą ECU Sustainability Awards
Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” prowadziła kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat FAS czyli alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! - nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress, będącego częścią...
Konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35
W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.
Cannes Lions 2024 – znamy pierwszych jurorów z Polski
Jerzy Holub i Sebastian Stępak zasiądą w jury tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions, którego 71. edycja odbędzie się już w czerwcu. Kolejne nazwiska jury zostaną ogłoszone niebawem.
Piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie tych kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. Łączna pula nagród wynosi ponad 30 000 zł. Produkty ze...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764