logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Graficy oskarżają PJN o kradzież czcionki

   05.04.2011, przeczytano 3116 razy

Zdaniem członków Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej twórcy strony internetowej PJN, czyli ugrupowania Joanny-Kluzik-Rostkowskiej przywłaszczyli sobie czcionkę zastrzeżoną dla empików – donosi Gazeta Wyborcza.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/graficy-oskarzaja-pjn-o-kradziez-czcionki,12301,artykul.html

- Ktoś, jeszcze nie wiem kto, zrobił stronę internetową partii PJN. Nie wiem, czy za pieniądze, czy dla chwały, ale pracy musiał poświęcić sporo, na pewno więcej niż godzinę. Nie podpisał się, ale zostawił wielki podpis: "kradnę" - napisał na stronie STGU o czcionce użytej przez partię Kluzik-Rostkowskiej cytowany przez Gazetę Łukasz Dziedzic, który tę czcionkę stworzył dla sieci sklepów empik.

I dodał: - Idioty nie zaniepokoił fakt, że font nazywał się "empik Pro". Nikt, oprócz empiku nie może legalnie go używać.

Więcej: Gazeta Wyborcza
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9375060,Graficy_oskarzaja_PJN_o_kradziez_fontu.html

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił 1 czerwca nabór wniosków o premię technologiczną na korzystniejszych zasadach, wprowadzonych w ramach funduszowego pakietu antywirusowego i tarczy antykryzysowej. Premia technologiczna to dotacja, która spłaca do 70 proc. kredytu technologicznego zaciągniętego przez firmę w banku komercyjnym. Innowacyjni przedsiębiorcy...
BGK dopłaci firmom do oprocentowania kredytów
W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii ma trafić w sumie 565 mln zł. Pieniądze z budżetu państwa spłacą część odsetek do kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Sejm właśnie zajął się projektem ustawy w tej sprawie.
Poznań 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Poznań 2020

Uchwałę intencyjną Poznań podpisał najpóźniej ze wszystkich miast G8: w marcu 2017 roku. Jednak prace nad projektem trwały od początku 2017 roku. Dosyć długo miasto przedstawiało jedynie założenia projektowe. Od maja 2019 roku można zapoznać się z projektem uchwały.
W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej
Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu –...
Przedsiębiorcy negatywnie oceniają kondycję gospodarki i swojego biznesu
Nastroje przedsiębiorców są nieco lepsze niż w połowie kwietnia – wynika z badania Pracodawców RP. Wciąż jednak dominuje pesymizm. Firmy gorzej oceniają przy tym perspektywy gospodarki niż własne położenie. Swoją przyszłość czarno widzą szczególnie najmniejsze przedsiębiorstwa: prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikrofirmy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764