logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Group One nową akwizycją wzmacnia pozycję Salestube

  PR 17.05.2021, przeczytano 331 razy
ilustracja
Joanna Czekaj i Łukasz Białonoga

Group One wspólnie z hmmh AG, niemieckim liderem w connected commerce należącym do Serviceplan Group, kupuje większość udziałów w polskim software house LIKE.agency. Transakcja wzmocni kompetencje SalesTube w obszarze budowy i rozwoju sklepów e-commerce oraz zacieśni współpracę z Serviceplan Group.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/group-one-nowa-akwizycja-wzmacnia-pozycje-salestube,391493,artykul.html

Firma hmmh Polska będzie oferować swoje usługi nie tylko na rynku CEE, ale też realizować projekty dla klientów z Europy zachodniej. Współwłaściciel LIKE.agency Łukasz Białonoga utrzyma dotychczasowe stanowisko CEO i będzie raportować do Joanny Czekaj, Managing Director Salestube.

Dla Group One poszerzanie kompetencji e-commerce to strategiczny kierunek rozwoju. Należąca do grupy agencja martech & ecommerce Salestube jest niekwestionowanym liderem w tym obszarze oferując rozwiązania end-to-end. Pracuje dla ponad 150 marek na 13 rynkach Europy. Klienci obsługiwani przez Salestube odpowiadają za blisko 10% całego rynku e-commerce w samej Polsce.

- Nasze cele akwizycyjne są proste: chcemy wzmocnić ofertę full-service dla e-commerce nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Cieszymy się, że nastąpi to we współpracy z ekspertem w tej dziedzinie, jakim jest hmmh. Kompetencje naszego partnera w obszarze rozwiązań Shopware, czyli wiodącej platformy dla sklepów internetowych w Niemczech, będą niezwykle cenne we wprowadzaniu tego rozwiązania na szeroką skalę na rynku polskim jako alternatywy dla Magento - komentuje Marek Żołędziowski, CEO Group One.

LIKE.agency jest wrocławskim software house z 13-letnim doświadczeniem skupionym na wdrożeniach e-commerce. Agencja działa między innymi z platformami Shopware, Magento, Woocommerce czy Presta Shop.

- Połączenie sił z Group One i hmmh AG to dla nas bardzo ważny krok. Z jednej strony gruntuje on naszą pozycję lidera na polskim rynku e-commerce, a z drugiej pozwoli na prowadzenie projektów dla klientów hmmh za granicą. Jestem pewien, że każda strona odniesie z tej transakcji wiele korzyści - mówi Łukasz Białonoga, CEO LIKE.agency.

Agencja hmmh od ponad 25 lat rozwija usługi e-commerce, wspierając cyfrową transformację biznesu w zakresie strategii, procesów, technologii i contentu. Markę tworzy interdyscyplinarny zespół ponad 300 ekspertów, który rocznie generuje ponad 25 milionów euro przychodu.  Wśród klientów hmmh AG znajdują się takie firmy jak Tchibo, bonprix, OTTO czy Decathlon .

- Szukaliśmy wiarygodnego partnera w regionie CEE z silnymi kompetencjami e-commerce, który wesprze nas w projektach deweloperskich. LIKE.agency spełniała wszystkie nasze wymagania. Dodatkowym i niezwykle ważnym atutem transakcji jest możliwość współpracy z Group One, która od lat jest częścią Grupy Serviceplan - mówi Stefan Messerknecht, Managing Director Partner hmmh AG.

Źródło: Group One S.A.

www.groupone.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pięć milionów osób zjednoczyło się w Run For The Oceans
Tegoroczny Światowy Dzień Oceanów można było uczcić wyjątkowo hucznie, a to wszystko dzięki rekordowym rezultatom globalnej inicjatywy Run For The Oceans. Zorganizowana wspólnie przez adidas i organizację Parley akcja, już po raz czwarty wykorzystała moc sportu w służbie zmian. W tym roku w biegu wzięło udział aż 5 milionów osób z całego świata, którzy dzięki...
Linkleaders rozpoczęło współpracę z Cavatina Holding – polskim deweloperem biurowym. Zespół agencji odpowiada za public relations oraz wspiera komunikację projektów i inwestycji realizowanych w 7 polskich miastach. Nawiązanie współpracy to ważny krok w rozwoju portfolio projektów z sektora nieruchomości Linkleaders, którego kluczową...
Startuje loteria „W Ż codziennie do wygrania 10 000 zł oraz nagrody od A do Ż”
Marka Żywiec powraca z niezwykle popularną loterią, w której codziennie do wygrania jest aż 10 000 zł oraz tysiące nagród. Tegoroczna promocja odbywa się we współpracy z serwisem Allegro Lokalnie, dzięki czemu na uczestników czeka prawdziwa wolność wyboru. Kody spod kapsli i zawleczek można rejestrować od 10 maja do 28 sierpnia.
Mobile Trends for Commerce już 29 czerwca
W ciągu dwóch lat sytuacja na świecie spowodowała rewolucję w zakupach mobilnych. Dzięki temu w większym stopniu wdrażane są innowacyjne rozwiązania w aplikacjach mobilnych, udoskonalane są również procesy marketingowe dla klientów e-sklepów. Wszystko po to, żeby przyciągnąć klienta i odnieść sukces w biznesie. Mobile Trends Conference to...
Wraz z początkiem Mistrzostw Europy EURO 2020 adidas rusza z kampanią inspirującą ludzi do postrzegania piłki nożnej jako czynnika jednoczącego społeczność i dającego możliwości dążenia do bardziej inkluzywnego świata. W trakcie turnieju będziemy mogli poznawać osobiste historie piłkarzy, które pokazują, jak sport na każdym kroku oferowała im wiele możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764