logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Grupa BLIX z nowym Marketing & Growth Directorem

  PR 19.10.2023, przeczytano 333 razy
ilustracja

Jakub Sobczak dołączył do zespołu Grupy BLIX. Objął funkcję Marketing & Growth Directora, biorąc odpowiedzialność za strategię marketingową i dalsze skalowanie bazy użytkowników produktów należących do spółki. W ocenie Zarządu Grupy BLIX, Sobczak łączy kompetencje brand marketingowe ze znajomością działań performatywnych. Ma zdolności analityczne, przywódcze i kreatywne, potrzebne do wprowadzenia organizacji na wyższy poziom marketingu. Wesprze ją w formalizacji i operacjonalizacji nowej strategii rozwoju biznesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/grupa-blix-z-nowym-marketing-and-growth-directorem,401779,artykul.html

Jakub Sobczak, nowy Marketing & Growth Director w Grupie BLIX, zajmuje się marketingiem konsumenckim od ponad 13 lat. Pracował dla uznanych firm w trzech sektorach, tj. FMCG (Danone, PepsiCo), OTC (GlaxoSmithKline) oraz Tech (Glovo). Marki zarządzane przez Sobczaka osiągały rekordowe udziały rynkowe, a realizowane przez niego kampanie doceniane były nominacjami do Effie czy nagród KTR. Jak sam podkreśla, swoją ekspertyzą dzieli się jako konsultant szybko rozwijających się organizacji. I właśnie w ten sposób nawiązał relację z Grupą BLIX.

Dzięki tak bogatemu doświadczeniu zawodowemu, Jakub łączy kompetencje brand marketingowe ze znajomością działań performatywnych. Ma zdolności analityczne, przywódcze i kreatywne, potrzebne do wprowadzenia Grupy BLIX na wyższy poziom marketingowej doskonałości. Będzie wspierał nas w formalizacji i operacjonalizacji nowej strategii rozwoju biznesu – mówi Jakub Jeziorny, COO i członek Zarządu, odpowiedzialny za wzrost i zarządzanie produktem w całej Grupie.

Zarząd Grupy BLIX zidentyfikował w strategii wzrostu swoich aplikacji obszary wymagające specyficznej kombinacji kompetencji marketingowych. – Dostrzegliśmy ścieżkę prowadzącą do zwielokrotnienia zasięgu BLIX-a. Przed nowym Marketing & Growth Directorem postawiliśmy zadanie rozwinięcia i operacjonalizacji nowej strategii rozwoju biznesu. Dążymy do rozszerzenia naszej kompozycji marketingowej i znacznego zwiększenia inwestycji w marketing BLIX-a – podkreśla Jakub Jeziorny.

Celem spółki jest jej rozbudowa jako czempiona i najważniejszej marki wspierającej konsumentów w codziennych decyzjach zakupowych. – Grupa BLIX to z jednej strony bardzo jakościowe produkty, które przynoszą realną wartość użytkownikom, a z drugiej – świetnie prowadzony biznes z utalentowanym zespołem oraz otwartą na wiedzę i innowacje kulturą organizacyjną. Praca w takim otoczeniu to czysta przyjemność, choć ambicje są ogromne, a wyzwania – niełatwe – komentuje Jakub Sobczak.

Jako Marketing & Growth Director ma odpowiadać za strategię marketingową. Do celów postawionych przed nim przez spółkę należy przede wszystkim kontynuacja dynamicznego skalowania bazy użytkowników produktów należących do spółki, m.in. poprzez zbudowanie działań brandowych i skuteczne połączenie ich z performance marketingiem.

Grupę BLIX obserwowałem już od dłuższego czasu i jestem pod dużym wrażeniem jej rozwoju w ostatnich latach. Cieszę się, że będę miał szansę dołożyć swoją cegiełkę do skalowania tego biznesu. Produkty spółki mają przed sobą jeszcze ogromny potencjał, który zamierzamy wspólnie zrealizować – podsumowuje Jakub Sobczak.

Źródło: BLIX

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IV Konferencja Olimp Marketplace: sekrety skutecznej sprzedaży online
Już 27 września w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się IV edycja Konferencji Olimp Marketplace. To wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe na Allegro, Amazon, eMAG, Kaufland, Pigu, Empik i 17 innych platformach.
DIMAQ Day wkrótce w trzech polskich miastach
Na ewolucję współczesnego digital marketingu wpływa wiele czynników, a do najważniejszych należy zaliczyć rozwój sztucznej inteligencji, zmieniające się potrzeby odbiorców, coraz większe znaczenie cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie się nowych grup konsumentów. To właśnie między innymi te kwestie zostaną poruszone podczas tegorocznej konferencji DIMAQ Day, którą...
Dolina Dobra rusza z kampanią „ŚniadaTAK”
BudzeNIE, ubieraNIE, śniadaNIE, czekaNIE na autobus – czy każdy poranek musimy zaczynać na „NIE”? Dolina Dobra ruszyła z kampanią „ŚniadaTAK”, w której pokazuje, że jeśli zaczniesz dzień pozytywnie to wszystko inne też jest na „TAK”. Kampania koncentruje się na sposobach na szybkie, pożywne i lekkie śniadania.
Saint-Gobain, lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, wybrał Havas PR Warsaw do współpracy związanej z działaniami komunikacyjnymi na rynku w Ukrainie. Agencja jest odpowiedzialna za doradztwo strategiczne, a także działania obszaru hub management i poprowadzi projekt we współpracy z Havas PR Kyiv. 
PR Calling z obsługą funduszu YouNick Mint
Do grona stałych klientów PR Calling dołączył YouNick Mint – fundusz VC od 12 lat inwestujący w projekty deep tech w sektorach Healthcare i Industry 4.0. W ramach współpracy agencja wesprze YouNick Mint w zwiększeniu widoczności na rynku inwestycji venture capital poprzez budowanie relacji z mediami i kluczowymi interesariuszami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764