logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Grupa PMPG Polskie Media podpisała list intencyjny z Quandtalent Technology i North Summit Capital

  PR 15.02.2021, przeczytano 280 razy

W dniu dzisiejszym, tj. 15 lutego 2021 r. PMPG Polskie Media S.A. podpisała list intencyjny dotyczący zawarcia strategicznej umowy o współpracy z firmami Quadtalent Europe Limited  (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited i tym samym zakończyła przegląd opcji strategicznych ogłoszony w komunikacie z dnia 14 sierpnia 2019 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/grupa-pmpg-polskie-media-podpisala-list-intencyjny-z-quandtalent-technology-i-north-summit-capital,390227,artykul.html

Celem nawiązania współpracy pomiędzy firmami jest wzmocnienie i przyśpieszenie transformacji cyfrowej Grupy PMPG, w tym również stworzenie innowacyjnych modeli biznesowych i platform technologicznych bazujących na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.

Założycielem zarówno North Summit Capital, jak i Quadtalent Technology jest dr Wanli Min, były główny naukowiec ds. inteligencji maszynowej w Alibaba Cloud. Dr Min stał za sukcesem ponad 100 projektów związanych z transformacją cyfrową smart city i różnego rodzaju przedsiębiorstw. Przed Alibaba pracował w IBM J.T. Watson Research Center i Google.

North Summit Capital z siedzibą w Shenzhen to fundusz inwestycyjny, który dysponuje gotowymi do zainwestowania środkami o wartości 1 mld USD.  Quandtalent Technology to firma technologiczna zatrudniająca 160 najwyższej klasy ekspertów z obszaru sztucznej inteligencji i mająca dostęp do 280 tysięcy takich pracowników. Należy do czołówki firm technologicznych w Azji i posiada bogate portfolio zrealizowanych projektów. Quadtalent został niedawno nagrodzony jako jedna z 10 najlepszych firm A.I. w Chinach.

North Summit Capital współpracuje z Quadtalent wspierając innowacyjny model rozwojowy Digital Venture Builder „tech + capital”. W ten sposób w pierwszym etapie dostarcza technologię do projektu, a na późniejszym etapie rozważa inwestycje kapitałową.

- Rynek mediów, spółki tego sektora, stają się w coraz większym stopniu spółkami opartymi o technologię. Stąd nasz wybór strategicznego partnera, który daje nie tylko kapitał, ale również, a może przede wszystkim, dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii na świecie.  Strategia rozwoju PMPG będzie tworzona i realizowana w oparciu o te nowe technologie. – powiedziała po podpisaniu listu intencyjnego Ilona Weiss, Prezes Zarządu Grupy PMPG Polskie Media i Venture Partner North Summit Capital.  

- Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy partnera, przy wsparciu którego PMPG mogłaby wykonać skok na miarę XXI wieku.  Bacznie obserwujemy to co dzieje się na świecie i to jak technologia transformuje tradycyjne segmenty. Dziś nawiązujemy współpracę z firmami, które nie tylko wniosą know how technologiczny z najwyższej światowej półki, ale i zrozumienie problemów jakie napotykają takie firmy jak nasza w trakcie transformacji.  Model Corporate Venture Builder, w którym pracują nasi partnerzy uznawany jest za najbardziej efektywny w zarządzaniu innowacjami i tworzeniu rewolucyjnych rozwiązań. Spółka w najbliższym czasie poczyni starania w celu pozyskania kapitału niezbędnego do sfinansowania naszych planów rozwoju i wdrożenia technologii dostarczonej przez Quandtalent.  North Summit Capital zasili firmę na kolejnym etapie wdrożenia produktu na rynek - wyjaśnił twórca i większościowy udziałowiec PMPG Michał M. Lisiecki.

- Dostępna, przystępna cenowo i sprawna w działaniu sztuczna inteligencja ma kluczowe znaczenie dla transformacji cyfrowej. Każda firma w przyszłości powinna być firmą z nasycona technologią. Z niecierpliwością czekamy na udaną współpracę z PMPG Media Group - wyjaśnił dr Wanli Min, założyciel i dyrektor generalny North Summit Capital i Quadtalent Technology.

Źródło: PMPG Polskie Media S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w zarządzie Mainstream Media AG
W zarządzie Mainstream Media AG, właściciela kanału ROMANCE TV Polska, zaszły zmiany. Tim Werner pozostaje na stanowisku CEO na kolejne pięć lat, natomiast Johannes Walzer zastępuje Horsta Kümmela na stanowisku dyrektora finansowego.
Radio Złote Przeboje przygotowało dla internautów wyjątkową premierę audio - 4 października 2022 r. o godz. 19:00 na zloteprzeboje.pl oraz na największych platformach streamingowych pojawi się pierwszy odcinek podcastu „Tato, no weź”. W nowym cyklu dostępnym co wtorek Kamil Baleja szczerze porozmawia z gośćmi z pierwszych stron gazet oraz gwiazdami internetu o...
Opera GX Hot Tab Hero - rusza nowy polski teleturniej gamingowy
6 października rusza nowy gamingowy show: Opera GX HOT TAB HERO – pojedynek, który wyjaśni, kto tak naprawdę rządzi na Twitchu. Do gry dołączą idole świata gamingowego, znani i popularni youtuberzy i streamerzy. Kto zwycięży? O tym przekonamy się wkrótce, oglądając nowe show produkcji The Story Lab (z grupy dentsu Polska), które poprowadzi znany i...
W sobotę, 1 października 2022 r. ruszyła nowa akcja „Wyborczej” i „Wysokich Obcasów” poświęcona profilaktyce i leczeniu nowotworów najczęściej dotykających kobiety w Polsce. Do końca br. na tradycyjnych i cyfrowych łamach dziennika ukazywać się będą publikacje na ten temat, w tym rozmowy z ekspertami. Celem projektu jest edukowanie oraz...
Ekstraklasa SA podpisała nową umowę licencyjną z CANAL+, na mocy której nadawca będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K, na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27.  Czteroletni kontrakt o wartości blisko 1,3 mld zł zapewni CANAL+ prawo do pokazywania magazynów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764