logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer

  PR 22.10.2021, przeczytano 295 razy
ilustracjastrzałka

Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w południowo – wschodniej Europie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/grupa-rossmann-inwestuje-w-maszyne-corrucut-firmy-koenig-and-bauer,393493,artykul.html

- W ciągu ostatnich kilku lat z uwagą śledziliśmy pozytywny rozwój firmy Koenig & Bauer w zakresie konstrukcji maszyn do produkcji tektury falistej. Mieliśmy okazję zobaczyć linie w Rumunii i Niemczech podczas trwania produkcji. Wymagania wobec nowej maszyny były jasne - najwyższa jakość produktu, krótki czas narządzania i niezawodny partner u naszego boku. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Koenig & Bauer w celu dalszego rozwoju CorruCUT – podsumował Guillaume Grandviennot, Dyrektor Techniczny ds. tektury falistej w ROSSMANN Rumunia.

Filozofią firmy Koenig & Bauer jest koncentrowanie się na tym, czego klienci oczekują od swoich maszyn drukujących. Michael Donnert, Senior Sales Manager Koenig & Bauer Digital & Webfed:

- Z firmą ROMCARTON S.A. pozostajemy w stałym kontakcie od 2019 roku. Nowe funkcje i rozwój maszyny CorruCUT były w stanie przekonać ROMCARTON S.A. do naszej technologii podczas wizyty. Cieszymy się, że możemy powitać ROMCARTON S.A. jako kolejnego partnera w rodzinie użytkowników najnowszej na rynku sztancy rotacyjnej.

Inne nowe rozwiązania jeszcze bardziej uprościły i udoskonaliły interfejsy maszyny z urządzeniami peryferyjnymi. CorruCUT stała się również bardziej kompaktowa, a aktywny system zarządzania powietrzem pozwala na zwiększenie produkcji arkuszy powlekanych nawet o 20 procent w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami.

Prawie 100 lat innowacji i postępu

Grupa Rossmann, europejski pionier w dziedzinie opakowań z tektury falistej, obchodzi w 2022 roku 100-lecie swojego istnienia. Lucien Rossmann założył swoją firmę w Strasburgu 99 lat temu. Dzięki wizji Bernarda Rossmanna grupa rozszerzyła swoją działalność na całą Europę i Afrykę.

Obecnie grupa posiada 23 zakłady produkcyjne w Europie i Afryce, w tym cztery papiernie, dziesięć zakładów produkujących tekturę falistą i dziewięć zakładów przetwórczych. Ponad 3.000 pracowników zapewniło w 2019 roku obrót w wysokości prawie 600 milionów euro. Własne papiernie zaopatrują wszystkie zakłady produkujące tekturę falistą. Inna spółka z grupy, firma Sorest, poddaje dalszej obróbce odpady papierowe i kartonowe.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akonda Tex na Fast Textile
Po raz pierwszy na targach Fast Textile swoją ofertę zaprezentuje firma Akonda Tex, będąca autoryzowanym dystrybutorem drukarek d-t-g Aeoon i Polyprint, drukarek rolowych do druku pigmentowego GoTx oraz specjalistycznych systemów do przygotowania i wykańczania tekstyliów pod pigmentowy druk cyfrowy - Pikto Digital.
Przedstawiciele polskich drukarń akcydensowych z wizytą w firmie Koenig & Bauer
19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym reprezentujących segment akcydensowy. Główną atrakcją spotkania, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej...
Kolbus RD115S – nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym już w ofercie firmy Introzap
Firma Introzap – wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w Polsce – sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne rozwiązania dedykowane produkcji opakowań. Jej oferta w tym zakresie została rozszerzona o sztancę rotacyjną RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. To innowacyjne rozwiązanie,...
Drukarnia Graphic House i stół montażu okładek Grafmasz GC480 PRO
Drukarnia Graphic House to firma mieszcząca się w woj. zachodniopomorskim z wieloletnią tradycją, która powstała w roku 1990. Wówczas jedyny pracownikiem a zarazem właścicielem firmy był Pan Krzysztof Rykała, który do dziś, obecnie wspólnie z Panem Dominikiem Rykałą, nadzoruje swoją firmę. Obecnie załoga firmy jest znacznie bardziej rozbudowana, co...
Api Folie Polska na 10. konferencji „Bezpieczne Opakowanie”
Firma API Folie Polska znalazła się już po raz kolejny wśród partnerów i sponsorów konferencji „Bezpieczne Opakowanie”, organizowanej przez miesięczniki Poligrafika i Opakowanie. Podczas jubileuszowej, 10. edycji tego wydarzenia, odbywającego się w Józefowie k. Warszawy w dniach 18-19 listopada br., Katarzyna Kozińska – dyrektor...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764