logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

GT Etiketten & Labels inwestuje w maszyny fleksograficzne Mark Andy

  PR 19.01.2024, przeczytano 1171 razy
ilustracja
Maarten van Bergeijk, Gert Talen, Timo Donati i Luke Talen przy jednej z maszyn Mark Andy Evolution zakupionych przez GT Eiketten & Labels

Gert Talen (od którego imienia i nazwiska pochodzi skrót w nazwie firmy – GT Etiketten & Labels) rozpoczął pracę w branży poligraficznej w 1988 roku jako operator maszyny fleksograficznej. W kolejnych latach parał się różnymi zajęciami, zyskując z czasem reputację osoby potrafiącej się uporać z wieloma problemami występującymi w procesie drukowania etykiet. Zyskał w efekcie przydomek „Gert the Label” (dosł. Gert Etykieta). Obecnie jest właścicielem i osobą zarządzającą GT Etiketten & Labels, w czym wspierają go syn Luke i córka Anna. Drukarnia mieści się w Schoonebeek (Holandia) na granicy niemiecko-holenderskiej, co ma pozytywne znaczenie jeśli chodzi o obsługę klientów z branży opakowaniowej z Europy Zachodniej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gt-etiketten-and-labels-inwestuje-w-maszyny-fleksograficzne-mark-andy,402787,artykul.html

GT Etiketten & Labels rozpoczęła działalność w 2020 roku, a realizuje ją w zakładzie produkcyjnym o powierzchni 1800 m2. Został on całkowicie przebudowany i dostosowany do produkcji etykietowej, która ruszyła tu we wrześniu wspomnianego roku. Firma zatrudnia 15 osób, a jej roczne przychody ze sprzedaży z ubiegłego roku przekroczyły 6,2 mln euro, co oznacza 20% wzrost w ujęciu rok do roku. Drukarnia pracuje przez pięć dni w tygodniu z elastycznym systemem zmianowości. Zaczynała od dwóch używanych maszyn drukujących, które bardzo szybko zostały z zyskiem sprzedane. W ich miejsce w 2022 roku pojawiła się pierwsza nowa maszyna fleksograficzna Mark Andy.

Była nią Evolution E3 w wersji 8-zespołowej, zadrukowująca wstęgę o szerokości 430 mm. Zaledwie rok później – w sierpniu 2023 r. – dołączyły do niej dwie maszyny Evolution E5, również wyposażone w 8 zespołów drukujących każda, obsługujące wstęgę 430 mm. Wszystkie trzy posiadają hybrydowe systemy suszenia LED/UV marki GEW i przewijarki turret ABG Vectra. Dodatkowe funkcje, jakie uwzględniono w ich wyposażeniu, obejmują: system czyszczenia wstęgi Teknek, stację koronowania Vetaphone, delam/relam, systemy odwracania wstęgi, moduł foliowania na zimno, automatyczny preregister, sztancę, dotykowy interfejs z systemem wizyjnym BST Powerscope, jak też bazujący na serwonapędach końcowy nawijak o maksymalnej średnicy roli 1016mm z precyzyjną regulacją naciągu.

Maarten van Bergeijk, kierujący firmą Packtion - która jest lokalnym autoryzowanym dealerem Mark Andy - mówi: „Mamy tu do czynienia z wysokowydajnymi narzędziami produkcyjnymi, obsługującymi szerokie spektrum podłoży drukowych i pracującymi z prędkością 230 m/min. Pozwolą one firmie GT Etiketten & Labels rozwinąć biznes w sposób wielokierunkowy, oferując klientom innowacyjne produkty dedykowane zupełnie nowym – w jej przypadku – segmentom rynkowym. Obecne wyposażenie tej drukarni to znakomite miejsce do prezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych Mark Andy także innym zainteresowanym z regionu krajów Beneluksu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni kierownictwu GT Etiketten & Labels za tę możliwość i ten niezwykle dla nas cenny aspekt współpracy”.

Obecnie około 80% zleceń realizowanych przez firmę pochodzi z branży spożywczej, a grono klientów uzupełniają odbiorcy z przemysłów logistycznego i farmaceutycznego. W swojej produkcji firma stosuje przede wszystkim podłoża papierowe powleczone od strony wierzchniej, jednak Gert Talen obserwuje na rynku coraz częstszy trend ku materiałom typu PP i PE, także z uwagi na możliwość ich recyklingu: „Testujemy obecnie zmywane wodną kleje, które pozwolą zaoszczędzić ok. 80% kosztów związanych z recyklingiem w porównaniu z obecnie produkowany etykietami”. To – jak dodaje – jest istotne w kontekście prezentowania się produktu, gdyż większa jego część jest widoczna poprzez opakowanie. Tę zaletę nowej metody doceniają zwłaszcza przedsiębiorstwa z branż mięsnej i piekarniczej.

Etykiety, wydrukowane w technice fleksograficznej, mogą być też poddane tłoczeniu folią na zimno, laminowaniu bądź lakierowaniu lakierem matowym, błyszczącym lub UV. Maszyny Mark Andy oferują też funkcję rozwarstwiania/łączenia, co pozwala dwukrotnie zwiększyć obszar zadruku. Cała produkcja realizowana przez GT Etiketten & Labels jest zgodna ze standardem BRC. Klient otrzymuje też raporty na temat migracji i dane o zgodności opakowań ze standardami obowiązującymi w branży spożywczej. Poza etykietami z nadrukiem, firma posiada w ofercie również czyste etykiety produkowane na bazie różnych papierów certyfikowanych FSC i podłoży plastikowych. Są one oferowane z różnymi rodzajami kleju – od usuwalnych, poprzez akrylowe permanentne, permanentne typu hotmelt do permanentnych mrożonych.

Warto nadmienić, że jedna z etykiet wyprodukowanych przez GT Etiketten & Labels otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie EFTA-Benelux. Czterokolorowa etykieta na papierze powlekanym wydrukowana w technice fleksograficznej i poddana utrwalaniu w systemie LED/UV, zamówiona przez właściciela marki czekolad „Denner Zarbitter Creme”, okazała się najlepszą w kategoriach „Opakowań spożywczych” i „Opakowań wykonanych w technologii wąskowstęgowej”. Nagrody wręczono podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Antwerpii. Kierownictwo GT Etiketten & Labels zakłada, że m.in. dzięki parkowi sprzętowemu zdominowanemu przez rozwiązania Mark Andy firma będzie kontynuować sukcesy rynkowe także w nowym roku i w kolejnych latach.

Timo Donati, Sales Manager Mark Andy, podsumowuje: „Kraje Beneluksu to ważny i szybko rozwijający się region dla naszej firmy. Osiągamy tu znaczące sukcesy za sprawą licznych sprzedaży maszyn fleksograficznych i hybrydowych. Mark Andy ma tu największe udziały rynkowe w obszarze maszyn etykietowych z systemami LED/UV, w czym olbrzymia zasługa naszych zespołów odpowiedzialnych za sprzedaż i wsparcie techniczne – oczywiście poza wysokiej klasy technologią, dzięki której nasi klienci zarabiają pieniądze. GT Etiketten & Labels to świetny przykład naszych sukcesów tym regionie świata, przekładających się jednocześnie na sukcesy klienta”.

 

Źródło: Mark Andy Poland

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764