logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gwiazdy międzynarodowego wzornictwa na Arena Design 2020

   29.11.2019, przeczytano 913 razy
ilustracjastrzałka

Świadome wykorzystywanie surowców, wspieranie lokalnego rzemiosła i odpowiedzialny dizajn. Tradycyjnie już ARENA DESIGN stanie się przestrzenią do spotkań z gwiazdami współczesnego wzornictwa przemysłowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gwiazdy-miedzynarodowego-wzornictwa-na-arena-design-2020,384914,artykul.html

W tym roku światowej sławy projektanci zaproszeni przez dyrektorkę kreatywną ARENA DESIGN 2020, Marię Jeglińską-Adamczewską, podzielą się z publicznością koncepcjami kreatywnego wykorzystania idei slowness, opowiedzą o swoich inspiracjach i innowacyjnych pomysłach, przybliżą realia pracy z producentami oraz sposoby dotarcia do klienta.

Podczas ARENA DESIGN 2020 pojawią się:

Michael Anastassiades – twórca znany z prac minimalistycznych, funkcjonalnych, ale także opartych na żartobliwym twiście czy inteligentnym nawiązaniu do idei estetycznych. Specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia, ale tworzy również meble, biżuterię czy przedmioty codziennego użytku. W swoich pracach wykorzystuje materiały naturalne, a jego projekty wytwarzane są w rodzinnych warsztatach wykorzystujących tradycyjne metody rękodzieła. W 1994 roku założył własne studio projektowe w Londynie. Współpracował m.in. z takimi markami, jak Flos, B&B Italia, Herman Miller, Cassina, Bang & Olufsen, Puiforcat, Fratelli Fantini SpA, Lobmeyr, Salvatori, Svenskt Tenn, Carl Auböck/Sigmar, Coedition czy SCP. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, FRAC Centre w Orleanie czy Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu.

Torbjørn Anderssen – współtwórca studia Anderssen&Voll (wraz z Espenem Vollem) zajmującej się projektowaniem mebli, oświetlenia i akcesoriów domowych. Wraz z Vollem współpracowali m.in. z Muuto, Kvadrat, Magis, Foscarini czy Lapalma.

Carole Baijings – współzałożycielka (wraz ze Stefanem Scholtenem) studia projektowego Scholten & Baijings projektującego meble, tekstylia, porcelanę oraz wyroby szklane. Współpracowali m.in. z takimi markami oraz instytucjami, jak HAY, The Art Institute of Chicago, Victoria & Albert Museum, Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum, Rijksmuseum, Museum Boijmans Van Beuningen, 1616 / arita japan, Herman Miller, Georg Jensen, MINI, Maharam, Thomas Eyck, Karimoku New Standard. Ich prace kilkukrotnie odznaczone zostały nagrodami Dutch Design Awards oraz ELLE Decoration International Design Awards. W 2019 r., po niemal 20 latach, Carole Baijings i Stefan Scholten postanowili zakończyć swoją współpracę zawodową i skupić się na rozwijaniu indywidualnych karier.

Jan Boelen – dyrektor artystyczny belgijskiego Z33 House for Contemporary Art w Hasselt, nowatorskiego centrum działającego na styku sztuki i wzornictwa, a także Atelier LUMA, eksperymentalnego laboratorium designu w Arles we Francji. Był kuratorem tegorocznego, 4. Istanbul Design Biennial. Wykłada w Design Academy Eindhoven w Holandii.

Maddalena Casadei – projektantka kierująca się zasadą nawiązywania osobistych relacji z klientami, rzemieślnikami, materiałami. Specjalizuje się w projektowaniu wystaw, aranżowaniu ekspozycji oraz komunikacji wizualnej produktu. W 2017 roku otworzyła własne studio projektowe w Mediolanie.

Giulio Ridolfo – projektant tekstyliów, specjalista od koloryzacji, współpracuje z takimi markami, jak  Kvadrat, Andreu world czy Moroso.

Seetal Solanki – projektantka, założycielka pracowni Ma-tt-er prowadzącej działalność badawczą, edukacyjną i konsultacyjną w zakresie świadomego i odpowiedzialnego używania materiałów. Jej aktywność – zarówno projektowa, jak i edukacyjna – skupiona jest na przybliżaniu szerszemu odbiorcy koncepcji rozsądnego, ekologicznego i dalekowzrocznego eksploatowania różnych tworzyw. Manifestem jej poglądów stała się książka Why Materials Matter; Responsible Design for a Better World. Solanki dowodzi w niej nie tylko, że warto zadbać o lepszą przyszłość, ale także wskazuje, jak to zrobić – jak produkować, projektować i konsumować z myślą o dobru planety. Seetal Solanki współpracowała m.in. z NIKE, Selfridges, World Water Day, IKEA/SPACE10, British Council, The Design Museum, Hyundai, Ace & Tate, It’s Nice That.

Oryginalność

Jednym z tematów poruszanych przez gości ARENA DESIGN 2020 będzie zjawisko podróbek w dizajnie i sposoby zapobiegania kradzieży intelektualnej w branży wzorniczej. Organizatorzy targów, kierując się nowymi przepisami dotyczącymi wytwarzania przemysłowo produkowanych prac artystycznych i ochrony praw własności intelektualnej, dołożą wszelkich starań, aby na ARENA DESIGN 2020 znalazły się jedynie oryginalne projekty.

ARENA DESIGN
Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3
25-28 lutego 2020 r.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
BILETY: Przedstawciele branży (projektanci, architekci) – wstęp wolny po rejestracji, Studenci, absolwenci designu, architektury, projektowania wnętrz – 10-20 zł, Osoby spoza branży – 150 zł

Źródło: ARENA DESIGN

www.arenadesign.pl

Dodatkowe informacje:

OPIEKA MEDIALNA
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radamed i EasyDocs w portfolio Triple PR
Agencja Triple PR rozszerza swoje portfolio o dwóch nowych klientów: platformę telemedyczną Radamed oraz EasyDocs, narzędzie do automatyzacji procesów administracyjnych, rozliczeń oraz księgowości w modelu SaaS. Obie marki oferują nowoczesne rozwiązania, które transformują tradycyjne usługi poprzez zaawansowaną cyfryzację. Nawiązane współprace wykraczają poza klasyczne...
Lewandowski kontra Probierz - czy sponsorzy zareagują? Analiza IMM
Konflikt piłkarza Roberta Lewandowskiego i selekcjonera polskiej reprezentacji Michała Probierza przyciągnął uwagę internautów. Według zespołu analityków Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) większość fanów drużyny opowiedziało się w tym sporze za Lewandowskim. Ponadto sprawa odbiła się szerokim echem w mediach, co może realnie wpłynąć na wizerunek kadry narodowej oraz...
Poznaj PPP – Kaktus i Żabka wspierają projekt Młode Głowy
Projekt MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej odpowiada na rosnące potrzeby psychiczne młodych ludzi i ich bliskich, promując zasady Pierwszej Pomocy dla Zdrowia Psychicznego (PPP). Jednym z działań w ramach kampanii jest nowa inicjatywa „Poznaj PPP” – edukacyjna akcja realizowana we współpracy z markami Kaktus i Żabka, które zaangażowały się w projekt,...
Samsung: nowy ambasador marki i partnerstwo z targami Art Basel
Już w najbliższy czwartek [1] rozpoczynają się znane na całym świecie prestiżowe targi sztuki Art Basel w Bazylei, które potrwają do 22 czerwca br. Samsung jest oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia i pełni rolę „Official Art TV” podczas wszystkich edycji – w Bazylei, Hongkongu, Paryżu jak i Miami Beach. Współpraca...
Rodzina, znajomi, eksperci, influencerzy, politycy? Autorytety w kryzysie zaufania
W czasach, gdy świat wymaga od nas opinii na każdy temat, a dezinformacja jest realnym problemem, Polacy najchętniej sięgają po zaufane źródła, czyli rodzinę, znajomych i przyjaciół. Jak pokazuje badanie Human Answer Institute i Zymetrii, nie naukowcom i ekspertom, a właśnie bliskim ufamy najbardziej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2025 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764