logo
WIADOMOŚCI

Headz: badania i symulacje kampanii reklamowych OOH

redakcja  PR 16.06.2017, przeczytano 246 razy

Reklama na wielkoformatowych nośnikach outdoor wzdłuż głównych tras ruchu samochodowego z dołączonym pakietem badań skuteczności takiego działania – to najnowsza oferta Headz Marketing Partner. Firma, która od kilku lat oplata Polskę siecią wielkoformatowych tablic reklamowych wzdłuż autostrad oraz dróg szybkiego ruchu wprowadza nowy standard na rynku reklamy zewnętrznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/headz:-badania-i-symulacje-kampanii-reklamowych-ooh,32826,artykul.html

Oferta skierowana jest do firm, które zdecydują się na działania reklamowe z wykorzystaniem co najmniej 15 nośników. To duże, podświetlone tablice wielkoformatowe o powierzchni od 200 do 300 m2. Headz dysponuje dziś ponad 700 lokalizacjami w całym kraju.

Oferta jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy potrzebują badań potwierdzających skuteczność i ekonomiczny sens takich działań budowania marki. Nasza sieć 700 lokalizacji może im zagwarantować nie tylko zasięg, ale przede wszystkim skuteczność dotarcia do potencjalnych klientów. Badania Eyetracking Solutions and Research mogą to potwierdzić’ – podkreśla Edyta Wójcik-Mendyk, Managing Director Headz Marketing Partner.

Headz udostępni ofertę od czerwca 2017 r i zaproponuje możliwość podświetlenia wybranych elementów na nośnikach, w tym animacje (wszystko w technologii LED). W  trakcie trwania kampanii Klienci otrzymają aktualne badania i analizę wyników działań reklamowych. Raporty przygotuje firma Eyetracking Solutions.

Badanie i symulacja skuteczności reklam na drodze

Ponadto Headz jako pierwsza firma w kraju wprowadzi usługę badania layoutu reklam w konkretnych miejscach wzdłuż szklaków komunikacyjnych, w których docelowo realizowana będzie kampania. Badanie w postaci symulacji - polegające na rejestracji uwagi kierowcy i późniejszej analizie danych kodowania, fiksacji na przykładowych, statycznych elementach reklamowych na drodze - opracowane zostało przez firmę Eyetracking Solutions and Research. Headz jest jedynym podmiotem, oferującym taką usługę na rynku tablic OOH na trasach szybkiego ruchu.

Oferta Headz już cieszy się dużym zainteresowaniem firm z branży motoryzacyjnej, finansowej, biur podróży, telekomunikacji oraz FMCG. Kampanie realizowane są na wysokiej jakości oświetlonych konstrukcjach.

To pierwsza taka oferta na rynku. Reklamodawcy nie tylko otrzymają badanie skuteczności kampanii, lecz będą mogli ubezpieczyć się na wypadek szkód lub czynników atmosferycznych. Myślimy o wszystkich aspektach ponoszonych kosztów
– dodaje Edyta Wójcik-Mendyk z Headz.

Headz już od kilku lat współpracuje z firmą badawczą Eyetracking Solutions and Research, zajmującą się sprawdzaniem poziomu uwagi kierowców. Badania wykonywane są przy użyciu urządzeń Tobii Glasess - specjalnych okularów śledzących ruch gałek ocznych kierowców podczas prowadzenia pojazdu. Symulator efektywności i postrzegalności to zupełna nowość a Headz ma obecnie wyłączność na oferowanie usługi na rynku Outdoor.

Analitycy Eyetracking Solutions and Research twierdzą, że reklama przy  polskich trasach krajowych i autostradach  może być bardzo skuteczna tylko pod warunkiem użycia wielkiego rozmiaru tablic outdoorowych.

Budowa dużych nośników reklamowych przy najważniejszych szlakach w kraju stała się przełomem na rynku. Badania w 2016 roku pokazały bowiem, że skuteczność tych reklam jest bardzo duża: na 10 przejeżdżających kierowców 10 zauważyło reklamę, mając z plakatem 4-krotny kontakt.*

Okazuje się, że zapamiętywalność treści reklam wśród kierowców jest bezpośrednio związana z rozmiarem tablic eksponujących plakat i jakością lokalizacji. Umiejscowienie konstrukcji i znaczący rozmiar reklamy sprawiają, że kierowcy spoglądają na reklamę częściej i dłużej. Duże formaty tablic reklamowych przekładają się na większą uwagę respondentów co pozwala na osiągnięcie wysokiego wskaźnika skuteczności przekazu.

Obecnie wzdłuż polskich autostrad istnieje ok. 1000 nośników wielkopowierzchniowych. Połowa z nich jest nieoświetlona, czyli ma ograniczony czas działania. Co więcej, wiele z tych reklam znajduje się w sąsiedztwie innych nośników, co znacząco wpływa na obniżenie efektywności. Dlatego Headz decyduje się na budowę nośników w lokalizacjach ‘’na wyłączność’’, w otoczeniu nie zakłóconych innym przekazem reklamowym.

Kierowcy stanowią bardzo duży potencjał dla wielu firm reklamujących swoje produkty i usługi. Na 5 największych, krajowych drogach porusza się dziennie ok. 700.000 aut (dane za Samar), co miesięcznie daje to ponad 20 mln par oczu, o uwagę których z niecierpliwością walczyć będą reklamodawcy.

Źródło: Headz Marketing Partner

Dodatkowe informacje:

* Badanie przeprowadzone zostało wśród 100 kierowców na 4 największych autostradach w kraju. Wyniki wyraźnie potwierdziły, że moment zainteresowania tablicą reklamową wśród kierowców trwa dłużej niż kilka sekund. Interesujący jest fakt, iż kierowcy spoglądają na reklamę kilkukrotnie podczas przejazdu po autostradzie. Oznacza to, iż wielki format poprzez lepszą widoczność pozwala na zwielokrotnienie i wydłużenie kontaktu z reklamą.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Agencja Lawenda Public Relations rozpoczęła współpracę z Narodową Organizacją Turystyczną Czarnogóry. Firma jest odpowiedzialna za promocję tego kraju wśród klientów indywidualnych oraz biznesowych.  
Forum GDD #Error
W tym roku Gdynia po raz kolejny stanie się miejscem wymiany myśli i doświadczeń specjalistów branży projektowej i entuzjastów dobrego wzornictwa. Hasło 11. edycji  festiwalu Gdynia Design Days – ERROR – mieści szereg interpretacji. Jak je rozumieć?
Już 6 czerwca Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych wręczy po raz pierwszy nagrodę specjalną za najlepszą optymalizację strony pod kątem SEO w ramach konkursu na Złotą Stronę Emitenta. Partnerem nagrody specjalnej jest On Board Think Kong.
Open Source Day 2018
Blisko 20 praktycznych sesji technicznych skupionych wokół 6 bloków tematycznych takich jak np. konteneryzacja, automatyzacja, data science, monitoring czy bezpieczeństwo IT czeka na uczestników konferencji Open Source Day 2018 odbywającej się 23 maja w Warszawie. Już od 11 lat wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy dla specjalistów zainteresowanych otwartym oprogramowaniem i źr&...
Marki szukają sposobów na zwiększenie sprzedaży i zatrzymanie klientów
Firmy coraz częściej inwestują w kampanie lojalnościowe budujące emocjonalną więź z klientem. Dobrze przeprowadzona akcja przekłada się na nawet kilkuprocentowy wzrost sprzedaży. Ponad 70 proc. osób, które czują, że ich lojalność jest wynagradzana, deklaruje chęć polecenia danej marki swoim znajomym i rodzinie. Częściej też odwiedzają oni jej sklepy i wydają w nich więcej pieniędzy. Trend dostrze...
 
poniedziałek 21.05.2018, 166 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone