logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Heidelberg i Capgemini wspólnie w obszarze usług administracyjno-finansowych

  PR 21.09.2020, przeczytano 531 razy
ilustracja

Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odpowiedzialny za funkcje operacyjne i realizowaną transformację Spółki, podjął decyzję dotyczącą dalszej reorganizacji struktur firmy. Dotyczy ona przeniesienia zadań administracyjno-finansowych realizowanych w ramach Centrów Usług Wspólnych (SSC - Shared Service Centers) do podmiotu zewnętrznego. Krok ten ma na celu wprowadzenie dalszej standaryzacji w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań procesowych, wprowadzenie robotyki i automatyzacji cyfrowej oraz dalszy krok w procesie digitalizacji firmy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/heidelberg-i-capgemini-wspolnie-w-obszarze-uslug-administracyjno-finansowych,388508,artykul.html

W ramach transformacji Spółki pierwsze centrum SSC zostało uruchomione w 2018 roku w Warszawie jako wydzielona, autonomiczna struktura Heidelberg Polska obsługująca obszar administracyjno-księgowy dla kilkunastu krajów Europy. Polski oddział Heidelberga przyjął na siebie zadanie jego stworzenia i z tego zadania wywiązał się w stu procentach. Pozwoliło to na realizację kilku kolejnych takich centrów w ramach Grupy. Struktura centrów SSC z powodzeniem przez dwa lata zarządzała i wykonywała zadania wyodrębniania z działalności operacyjnej oddziałów Heidelberga procesów administracyjno-finansowych i ich optymalizację. Etap ten udało się z powodzeniem doprowadzić do końca.

Obecnie zgodnie z podjętą decyzją wszystkie zadania realizowane przez te centra zostaną przekazane międzynarodowej firmie Capgemini, która została wybrana w procedurze konkursowej. Capgemini ma za sobą 24-letnie doświadczenie w tym obszarze działania, zatrudnia 14 ooo ekspertów w zakresie finansów, podatków, analityki biznesowej, ryzyk, controllingu w 17 lokalizacjach, w tym również w Polsce, które obsługują wiele znanych międzynarodowych firm na całym świecie.

Zgodnie z wdrażaną strategią centra SSC w Warszawie, Szanghaju i Kuala Lumpur powinny skutecznie przekazać swoje zadania firmie Capgemini do stycznia przyszłego roku, a zakończą swoją działalność z końcem pierwszego kwartału 2021 roku. Aby proces ten przebiegł sprawnie obie firmy będą ze sobą cały czas współpracowały.

Podjęta decyzja to kolejny niezbędny krok pozwalający uelastycznić działania operacyjne firmy i umacniający wiodącą pozycję rynkową Heidelberga, wykorzystując możliwości cyfryzacji i gwarantując przewagę konkurencyjną, niezależnie od bardzo trudnej globalnej gospodarczej sytuacji z powodu pandemii.

W związku z powyższym pakiet zmian zakłada także redukcję kilkudziesięciu miejsc pracy we wspomnianych lokalizacjach.

Plan przekazania obowiązków struktur SSC firmie Capgemini

Centrum SSC w Warszawie funkcjonowało od początku jako autonomiczny dział w strukturach firmy Heidelberg Polska i podjęta decyzja restrukturyzacyjna nie będzie miała żadnego wpływu na działalność Heidelberg Polska w zakresie operacyjnym tj. sprzedaży i serwisu. Likwidacja centrum SSC w Warszawie i przeniesienie zadań administracyjno-finansowych do podmiotu zewnętrznego oznacza jednak konieczność wprowadzenia w życie planu redukcji etatów tego działu.

Heidelberg Polska jako podmiot zależny Grupy Heidelberg realizując podjętą decyzję i koordynując stosowne działania z procesem przekazywania obowiązków firmie Capgemini, planuje kilkuetapowe rozwiązywanie umów o pracę z pracownikami zatrudnionym w SSC.

Spółka i Grupa pracują obecnie nad pakietem dodatkowych świadczeń dla zwalnianych pracowników oraz programem aktywizacji zawodowej wspierającym ten proces.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

The Window To Act Is Now: Accelerating Sustainability at Home to jeden z paneli tegorocznego Reuters Responsible Business Summit, który odbył się 22 października 2020 r., z udziałem ekspertów do spraw zrównoważonego rozwoju. Jego widzowie usłyszeli m.in., że od 2021 r. marki P&G należące do kategorii produktów do pielęgnacji włosów, wprowadzają najnowsze rozwiązania...
Api Folie Polska wśród partnerów Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020
22 października br. miał miejsce – zorganizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy – pierwszy w jego historii internetowy Pre-Kongres „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online. Wśród partnerów tego wydarzenia, skierowanego do przedsiębiorców z branży druku etykietowego, znalazła się firma API Folie Polska. Jej dyrektor zarządzająca – Katarzyna...
Producent wąskowstęgowych maszyn drukujących w technologii Aniflo – Codimag, wraz ze swoim Partnerem GRAW zapraszają na spotkanie online dedykowane dla polskich Klientów.
Maszyna Printflood 300A UV&AQ z lakierem dyspersyjnym w Cewe Polska
„To jest moja maszyna” - tak po 15 minutach testów urządzenia uszlachetniającego lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo powiedziała jedna z pracownic firmy CEWE Polska z Kędzierzyna-Koźla, będąc pod wrażeniem prostoty jego obsługi. To jednak nie najważniejsza cecha maszyn lakierujących z oferty tego dostawcy. Jak podkreśla Roland Cedzich, kierownik produkcji w tym zakładzie...
SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764