logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Heidelberg Jetfire: przemysłowy druk cyfrowy

  PR 02.06.2024, przeczytano 360 razy
ilustracja
Jetfire 50

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) rozszerza swoją ofertę maszyn do druku cyfrowego i prezentuje nową rodzinę Jetfire dla rozwijającego się rynku przemysłowego. Systemy oparte są na wiodącej technologii druku atramentowego firmy Canon. Nowa rodzina Jetfire zostanie zintegrowana z ekosystemem HEIDELBERG poprzez system zarządania produkcją HEIDELBERG Prinect. W ten sposób firma oferuje kompleksowe rozwiązania, które obsługują zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy w ramach jednego systemu, zapewniając maksymalną elastyczność i efektywność kosztową, szczególnie w sektorze akcydensów. HEIDELBERG łączy w ten sposób swoją wiedzę w zakresie druku offsetowego i cyfrowego, aby zapewnić drukarniom hybrydowe środowisko produkcyjne do opłacalnego drukowania w przyszłości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/heidelberg-jetfire%3A-przemyslowy-druk-cyfrowy,404448,artykul.html

Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom, którzy chcą jednocześnie obsługiwać maszyny offsetowe i cyfrowe, atrakcyjnego i zintegrowanego portfolio usług i produktów" - mówi dr David Schmedding, szef sprzedaży w Heidelberger Druckmaschinen AG, a od 1 lipca br. Dyrektor Sprzedaży i Marketingu i Członek Zarządu. HEIDELBERG i Canon widzą potencjał wzrostu w ekspansji druku inkjet i chcą wspólnie wdrożyć tę technologię w branży poligraficznej do produkcji przemysłowej. Tym samym HEIDELBERG dodaje do swojej oferty rozwiązania druku arkuszowego inkjet obok systemów Versafire opartych na tonerze i offsetowych maszyn arkuszowych.

ilustracjastrzałka

Rozwiązania przemysłowe już w ofercie

W pierwszej kolejności HEIDELBERG będzie oferował istniejący system druku cyfrowego B3 firmy Canon z odpowiednią integracją z systemem Prinect, własnym serwisem i materiałami eksploatacyjnymi pod nazwą Jetfire 50 począwszy od targów drupa 2024 w Düsseldorfie. Planuje się, że maszyna będzie dostarczana klientom od pierwszego kwartału 2025 roku. W kolejnym etapie HEIDELBERG ma zaoferować cyfrową maszynę do druku atramentowego w formacie B2 do druku akcydensów od połowy 2025 roku, a pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 roku. Maszyna ta będzie wykorzystywać najnowocześniejszą technologię atramentową, aby przenieść przemysłowy druk cyfrowy na nowy poziom i będzie oferowana jako Jetfire 75 firmy HEIDELBERG. Nowe systemy druku cyfrowego mają być również obsługiwane w pełni automatycznie w zintegrowanym systemie razem z maszynami offsetowymi dzięki Prinect Touch Free za pośrednictwem systemu Prinect firmy HEIDELBERG.

HEIDELBERG jest dla drukarń partnerem, który może dostarczać i integrować wszystkie nowoczesne technologie w sposób neutralny technologicznie i zorientowany na potrzeby" - kontynuuje Schmedding. "Oferujemy całe spektrum - od tonera po druk atramentowy, od druku offsetowego po druk fleksograficzny - kontrolowane za pomocą systemu zarządzanuia produkcją Prinect".

HEIDELBERG z wieloletnim know-how w sektorze cyfrowym

Maszyny Gallus Labelfire i Gallus One do drukowania etykiet udowodniły, że HEIDELBERG może zaoferować skuteczne rozwiązania inkjet w środowisku przemysłowym. Ponadto firma ma już ponad 3 000 instalacji druku cyfrowego Versafire opartych na tonerze i ponad 1 500 projektów integracji z maszynami do druku cyfrowego innych producentów. Według szacunków rynkowych, rynek do którego HEIDELBERG może adresować swoje rozwiązania cyfrowe, w tym usługi i materiały eksploatacyjne, wzrośnie z około 5 miliardów euro obecnie do 8 miliardów euro do 2028 roku. Firma dąży do znacznego zwiększenia swoich obrotów dzięki rozwiązaniom do druku cyfrowego w perspektywie średnioterminowej.

Jetfire 50 od HEIDELBERG już w ofercie

Jetfire 50 to nowe cyfrowe rozwiązanie produkcyjne dla dostawców usług druku przemysłowego poszukujących alternatywnych metod produkcji. W formacie B3, system łączy w sobie wszystkie zalety elastyczności druku cyfrowego ze stabilnością druku atramentowego w sektorze akcydensowym. Przy wydajności 9 120 arkuszy SRA3 na godzinę, maszyna oferuje doskonałą wydajność w połączeniu z wysoką elastycznością i niezawodnością. Maszyna ma być dostarczana do klientów od pierwszego kwartału 2025 roku.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Wydajność Jetfire 50 wynosi 9 120 arkuszy SRA3 na godzinę (co odpowiada około 18 000 stron A4 na godzinę).
  • Do 2,5 miliona dwustronnych arkuszy SRA3 miesięcznie
  • Zrównoważona technologia inkjet na bazie wody o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi
  • Gramatura: 60 - 350 g/m²
  • Zintegrowany z HEIDELBERG Prinect Workflow

Sprzedaż Jetfire 75 od HEIDELBERG w formacie B2

spodziewana jest od połowy 2025 r., a pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 r.

Nowy Jetfire 75 oparty na technologii atramentowej w formacie B2 ma na celu ustanowienie nowych standardów w przemysłowym druku cyfrowym. System może drukować 8 700 arkuszy B2 na godzinę. To sprawia, że Jetfire 75 jest ponad dwa razy szybszy niż dotychczasowe maszyny na rynku. Rezultat: wydajność druku do 54 milionów arkuszy B2 rocznie osiąga wysoką wydajność przemysłową w druku akcydensów. Dzięki formatowi papieru 61 x 75 cm można niezwykle wydajnie drukować broszury, książki i inne prace akcydensowe, a także specjalne formaty, takie jak plakaty, banery 6-up, a także prace z danymi zmiennymi i numeracją.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Wydajność przemysłowa 8 700 arkuszy B2 na godzinę (odpowiednik około 35 000 stron A4 na godzinę)
  • Wydajność druku do 54 milionów arkuszy B2 rocznie
  • Gramatura: od 60 do 450 g/m²
  • Zrównoważona technologia inkjet na bazie wody z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi
  • Zostanie zintegrowany z systemem HEIDELBERG Prinect Workflow

Prinect Touch Free

Nowa opcja Prinect Production Manager-a dla pełnej auto- macji w druku cyfrowym i offsetowym

Aby być konkurencyjnymi i działać w sposób efektywny ekonomicznie, drukarnie odchodzą od ręcznego zarządzania zleceniami. Wychodząc tym potrzebom naprzeciw HEIDELBERG opracował Prinect Touch Free. W pełni zautomatyzowany, hybrydowy system zarządzania procesami, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do podejmowania właściwych decyzji produkcyjnych - szybko, automatycznie i zintegrowany z portfolio maszyn offsetowych i cyfrowych.

Jako opcja systemu HEIDELBERG Prinect Production Manager-a, Prinect Touch Free automatycznie znajduje najszybszą i najbardziej wydajną drogę od zadania do gotowego produktu. Umożliwia to drukarniom produkcję dużej liczby zleceń w bardzo krótkich seriach bez dużego nakładu pracy. Prinect Touch Free w sposób ciągły optymalizuje cały portfel zamówień pod względem optymalizacji kosztów produkcji i czasu produkcji. Ponieważ wszystkie technicznie możliwe ścieżki produkcji są przechowywane w systemie, zmiana harmonogramu może być przeprowadzona natychmiast, nawet z offsetu na druk cyfrowy lub odwrotnie. HEIDELBERG jest zatem jedynym producentem, który może wspierać najbardziej opłacalną lub optymalną technologię druku w sposób neutralny technologicznie.

Źródło: Heidelberger Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764