logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV w Colours Factory

  PR 26.10.2018, przeczytano 1103 razy
ilustracjastrzałka

W drukarni Colours Factory z główną siedzibą w Pile rozpoczęła pracę nowa maszyna Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV. Jest to najnowocześniejsza maszyna w formacie B1 wyposażona w większość dostępnych opcji podnoszących wydajność i bezpieczeństwo produkcji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/heidelberg-speedmaster-xl-106-8-p-led-uv-w-colours-factory,379901,artykul.html

Wysokowydajna maszyna z suszeniem DryStar LED UV to nowe możliwości

System suszenia DryStar LED stanowi integralną część maszyny. Gwarantuje to optymalną wydajność suszenia i jakość druku, nawet przy wysokich prędkościach drukowania lub przy zastosowaniu wielu kolorów i lakierów. Dalsza obróbka introligatorska możliwa jest natychmiast po zadrukowaniu arkuszy dzięki idealnej charakterystyce schnięcia. Dodatkowo wykorzystanie wysoko wydajnych diod LED zmniejsza zużycie energii w stosunku do innych tradycyjnych systemów suszenia, oznacza o wiele dłuższą żywotność diod (do 25.000 godzin pracy) i nie wymaga czasu nagrzewania ani schładzania.

Wzrost mocy produkcyjnych dzięki Speedmasterowi XL 106-8-P

Warto podkreślić, że dostęp do modułu suszenia LED jest niezwykle prosty, a sam system może być wymontowywany bez użycia narzędzi („podłącz i drukuj”). Zwiększoną wydajność suszenia osiągnięto minimalizując odległość między suszarką a arkuszem. Wszystkie dane zleceń i ustawienia mogą być przechowywane za pomocą DryStar Advanced, co ewidentnie dodatkowo przyspiesza czas narządu. Wszystkie czynności drukarz może wykonywać za pośrednictwem Prinect Press Center XL 2 lub panelu sterowania na wykładaniu.

Nowa maszyna Speedmaster wyposażona w system suszenia LED UV nie tylko została wybrana z powodu swojej wydajności i możliwości skrócenia do minimum czasu schnięcia arkuszy przed ich dalszą obróbką. Pozwoli ona na rozszerzenie oferowanego przez Colours Factory portfolio produktów, wykorzystanie specjalnych podłoży i efektów specjalnych a co za tym idzie zwiększenie konkurencyjności drukarni.

Nowoczesna drukarnia wymaga nowoczesnych rozwiązań

Colours Factory to jedna z najnowocześniejszych i innowacyjnych drukarń w Polsce. Głównymi odbiorcami są klienci korporacyjni. Wykorzystując technologię druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego drukarnia jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę w zakresie poligrafii

i promocji dla wielu znanych sieci handlowych w Polsce i za granicą. Jednym z ważnych obszarów działania firmy jest także produkcja i montaż billboardów na terenie Polski (275 tys. wydrukowanych i wyklejanych billboardów rocznie). Obecnie firma zatrudnia blisko 700 pracowników. Nowoczesny park maszynowy oraz magazyny zajmują 3 hale, a całkowita powierzchnia produkcyjna, magazynowa i biurowa obejmuje 16 tys. m.kw. W zakresie druku offsetowego drukarnia dysponuje kilkoma maszynami drukującymi serii Speedmaster oferującymi najwyższe prędkości produkcyjne (18 tys. arkuszy na godzinę). Drukarnia może wyprodukować ponad 2,5 mln arkuszy na dobę. Na wyposażeniu są także naświetlarki CTP Suprasetter, maszyny introligatorskie oferowane przez Heidelberga oraz elementy systemu Prinect.

ilustracjastrzałka

- Szukając zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie wzrostu wydajności oraz możliwości produkcyjnych, naturalnym krokiem dla drukarni było zainteresowanie się wysokowydajną maszyną Speedmaster XL 106 wyposażoną w system suszenia LED – mówi Marek Kruszka Dyrektor ds. produkcji i rozwoju w drukarni Colours Factory. - Tylko Heidelberg mógł zaoferować nam kombinację gwarancji najwyższej produktywności, elastyczności rozwiązań oraz jakości. Potwierdza to nasza wieloletnia współpraca. Ważne jest też to, że będziemy mogli skoncentrować się na swoich klientach i realizacji zleceń, co zapewni nam spokój i wysoki poziom komfortu pracy.

Źródło: Heidelberger Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
Webinarium branży poligraficznej. Działalność drukarń w nowej rzeczywistości
Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego zaprasza na bezpłatną wideokonferencję pod nazwą #PrintOn WebinAir, która odbędzie się 26.11.2020 o godzinie 10:00.
W co czwartym MŚP z branży poligraficznej wzrósł poziom automatyzacji procesów produkcji w stosunku do ubiegłego roku – wynika z badania Siemens Financial Services. 28 proc. ankietowanych firm zwiększyło także nakłady finansowe na nowoczesny park maszyn i urządzeń, który w znacznym stopniu finansowany jest leasingiem. W efekcie tych działań, 12 proc. przedsiębiorstw...
Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu
Stora Enso i Tetra Pak łączą siły, aby zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Celem jest znaczące zwiększenie poziomu recyklingu tego typu opakowań w Europie Środkowej i Wschodniej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764