logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Heidelberg wprowadza na rynek nową generację maszyny Speedmaster SX 102

  PR 09.09.2022, przeczytano 402 razy
ilustracjastrzałka
Heidelberg wprowadza na rynek nową generację maszyny Speedmaster SX 102 i podkreśla swoją przewagę technologiczną w klasie formatowej 70 x 100.

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) intensywnie inwestuje w przeniesienie swojej podstawowej działalności na wyższy poziom. „Doskonały z każdej perspektywy” to hasło wprowadzające na rynek nowej generacji maszyny Speedmaster SX 102, która została zmodyfikowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Maszyna dedykowana jest głównie drukarniom akcydensowym, które potrzebują wysokiej wydajności i doskonałej jakości. Typowe obszary zastosowania maszyny to broszury i akcydensy, ale również ulotki do opakowań farmaceutycznych. A więc pozwalają na zadrukowywanie bardzo cienkich materiałów, które muszą być produkowane w jednym przejściu przez maszynę.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/heidelberg-wprowadza-na-rynek-nowa-generacje-maszyny-speedmaster-sx-102,397148,artykul.html

Podstawowy model oferuje doskonały stosunek ceny do wydajności. Ale jest możliwość wielu konfiguracji maszyny, aż do maszyny z odwracaniem arkusza pracującej autonomicznie w trybie Push to Stop. Nowa opcja formatu 92 (650 x 940 milimetrów) obniża koszty płyt drukowych nawet o 20 procent w porównaniu z konwencjonalnym formatem arkusza 102 (720 x 1020 milimetrów), który jest również dostępny. Jest to kluczowy czynnik ekonomiczny, zwłaszcza biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen surowców.

Klienci korzystają dzięki transferowi technologii ze Speedmastera XL

Nowy Speedmaster SX 102 został zaprojektowany jako maszyna o skalowalnej budowie. W zależności od zastosowania oraz wymagań stawianych w zakresie wydajności i automatyzacji, model podstawowy - już wyposażony w sprawdzoną technologię odwracania arkusza firmy HEIDELBERG - można zamówić z wieloma innymi systemami wspomagania przeniesionymi z maszyny Speedmaster XL, takich jak m.in. Intellistart 3, Intelliline, Intellirun, Wash Assistant czy Powder Assistant. W razie potrzeby konfigurację maszyny można rozszerzyć o funkcję Push to Stop, aby drukować autonomicznie. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji cyfrowe systemy wspomagania zapewniają także znaczną redukcję ręcznych interwencji drukarza.

Oprócz oszczędności czasu oznacza to mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Dzięki Prinect Press Center XL 3 i procesom opartym o system Prinect, maszyna Speedmaster SX 102 może być zintegrowana z innymi procesami produkcyjnymi w drukarni, co zapewnia wydajne zarządzanie danymi, precyzyjne ustawienia wstępne, aktualne dane produkcyjne i raporty informacyjne. Nakładanie i wykładanie Preset Plus także zostały przejęte z technologii maszyn serii XL oraz wiele innych sprawdzonych rozwiązań. Maksymalna prędkość drukowania to 14 000 arkuszy na godzinę w trybie odwracania arkusza.

Nowa ergonomiczna konstrukcja i HEIDELBERG User Experience (UX)

Maszyna Speedmaster SX 102 posiada innowacyjną, ergonomiczną konstrukcję z nową galeryjką i nowymi osłonami, które również pochodzą z maszyn serii XL. HEIDELBERG User Experience (UX) zapewnia drukarzowi nowoczesne środowisko pracy. Ergonomię widać w każdym pojedynczym elemencie maszyny. Przyjazna dla użytkownika nawigacja pomiędzy poszczególnymi operacjami wbudowana w Prinect Press Center XL 3 z systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia przewidywalne wyniki i zwiększa wydajność. Różne systemy kontroli barwy Prinect koncentrują się na powtarzalnej stabilności barwy i minimalnej ilości makulatury.

- Dzięki nowej maszynie Speedmaster SX 102 po raz kolejny udowadniamy naszą wiodącą rolę w technologii — mówi Stefan Hasenzahl, szef działu Product Management. - Nasi klienci korzystają z maszyny o skalowalnej konstrukcji, która może być w pełni zintegrowana, a w razie potrzeby dostosowana do ich oczekiwań przy użyciu całego szeregu uznanych systemów wspomagania z naszych rozwiązań stosowanych w maszynie Speedmaster XL – dodaje.

Maszyny klasy formatowej HEIDELBERG 102 są popularnym wyborem od dziesięcioleci

HEIDELBERG oferuje maszyny klasy formatowej 102 od roku 1975. Również w tym segmencie jest ona liderem na rynku. Do tej pory firma sprzedała ponad 100 000 zespołów drukujących i lakierujących w tej klasie formatowej.

- Jestem przekonany, że nowa maszyna Speedmaster SX 102 będzie kontynuować tę historię sukcesu. Dzięki niej rozwiązania high-tech są dostępne dla wielu drukarń, które również korzystają z największej i najbardziej wydajnej sieci serwisowej w branży - podsumowuje Hasenzahl.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764