logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność

  PR 06.04.2020, przeczytano 603 razy
ilustracjastrzałka
Rainer Hundsdörfer, CEO Heidelberger Druckmaschinen AG

Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku restrukturyzacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/heidelberg-wprowadza-pakiet-dzialan-zwiekszajacych-rentownosc,386476,artykul.html

Jednocześnie transfer zwrotny rezerw z funduszu powierniczego prawie całkowicie wyeliminuje dług netto, tym samym znacznie poprawi stabilność finansową Heidelberga.

- Te działania dostosowawcze są dla naszej firmy radykalnym krokiem, który obejmuje także bolesne zmiany. Podjęcie tej decyzji było dla nas trudne, ale jest to konieczne, aby dalej podążać we właściwym kierunku zapewniającym sukces. Rezygnacja z nierentownych produktów pozwoli nam skupić się na naszej silnej, zasadniczej produkcji.Tu jeszcze bardziej umocnimy wiodącą pozycję rynkową Heidelberga, wykorzystując możliwości cyfryzacji. W przyszłości będziemy nadal dostarczać naszym klientom na całym świecie wiodące technologicznie rozwiązania i usługi cyfrowe we wszystkich obszarach - powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberga.

Heidelberg znacznie poprawi płynność dzięki transferowi zwrotnemu części rezerw w wysokości około 375 mln EUR z funduszu powierniczego zarządzanego przez Heidelberg Pension-Trust eV, który został utworzony w 2005 r.

- To kamień milowy dla Heidelberga. Za jednym zamachem uwalniamy się od poważnego obciążenia zadłużeniem, a jednocześnie możemy systematycznie wdrażać wymaganą operacyjną korektę w ciągu najbliższych 18 miesięcy - mówi Marcus A. Wassenberg, dyrektor finansowy Heidelberga. - Dzięki temu będziemy w krótkim czasie odporni na kryzys i znacznie poprawimy rentowność, tak abyśmy mogli kontynuować naszą cyfrową reorganizację. Cieszymy się, że ten finansowy plan działania ma poparcie przedstawicieli pracowników i związku zawodowego, a także wszystkich banków udzielających nam pożyczek.

Heidelberg zaprzestanie produkcji pojedynczych produktów, które nie przynoszą oczekiwanych dochodów i znacząco wpływają na rentowność firmy, a roczna strata wynosi około 50 milionów euro. Dotyczy to modeli maszyn Primefire 106 i maszyn offsetowych wielkoformatowych. W obu przypadkach związane jest to z obserwowanymi znacznymi zmianami odpowiednich segmentów rynku. Produkcja tych maszyn zostanie zakończona najpóźniej do końca 2020 r.

Pakiet zmian zakłada również redukcję zatrudnienia o około 2000 miejsc pracy na całym świecie. Może to również obejmować zamknięcie niektórych zakładów produkcyjnych. Ta redukcja jest istotną częścią długo oczekiwanego pakietu działań, niezależnie od bardzo trudnej globalnej gospodarczej sytuacji z powodu pandemii. Znaczna część pakietu dostosowawczego zostanie zainicjowana w roku finansowym 2020/2021. Wyraźne pozytywne skutki tych zmian powinny pojawić się w kolejnym roku finansowym.

- Dzięki kompleksowemu pakietowi działań i refinansowaniu robimy wszystko, aby zachować rentowność nawet w czasach niepewności gospodarczej”. Najważniejszym priorytetem przeprowadzanych zmian będzie wzrost rentowności - mówi Marcus A. Wassenberg.

Dzięki zintegrowanemu portfolio rozwiązań i nowym cyfrowym modelom biznesowym, takim jak subskrypcja, Heidelberg będzie nadal rozszerzać swoją ofertę w zakresie cyfryzacji dla drukarń, co oznacza przede wszystkim zintegrowane rozwiązania systemowe dla maszyn, oprogramowania i usług serwisowych. Wizją jest stworzenie międzybranżowej platformy opartej o internet rzeczy (IoT) w celu automatyzacji wszystkich relacji klient-dostawca. To rozwiązanie pozwoli drukarniom zapewnić znaczący wzrost wydajności.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764