logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku

  PR 23.08.2019, przeczytano 1079 razy
ilustracjastrzałka
Aleksandra Ficek, Dawca faktyczny, wrocławski mural

Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie” we Wrocławiu i Warszawie powstały dwa kolorowe murale - autorstwa dwóch znanych artystów. Elementem kampanii jest również spot, z udziałem Dawców – Oli i Kuby, którzy dali szansę na życie Brazylijce i  Amerykaninowi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/historie%2C-ktore-uskrzydlaja-w-kampanii-promujacej-dawstwo-szpiku,383697,artykul.html

#Niesamowite murale

Pierwszy mural powstał przed wejściem do Arkad Wrocławskich i przedstawia wielobarwne, rozłożyste skrzydła. Autorem grafiki jest Michał Węgrzyn „Demenz”, artysta wizualny, absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Skrzydła zostały namalowane na specjalnej konstrukcji, przymocowanej do elewacji budynku. Ich ekspozycja zaplanowana jest do 9 września.

Druga grafika powstała przy Moście Poniatowskiego, na bulwarach wiślanych w Warszawie. Jest to mural 3D, autorstwa Krystiana Ścigalskiego, artysty, kryjącego się pod pseudonimem WHY DUCK. Inspiracją do stworzenia obu murali były historie Dawców szpiku z Fundacji DKMS, którzy podzielili się życiodajnym szpikiem z Pacjentami chorymi na nowotwory krwi. Inspiracją wrocławskiego muralu jest Aleksandra Ficek - pielęgniarka z oddziału onkologicznego, a w Warszawie Mistrz Polski w grę w Zośkę – Jakub Grabarczyk. Obie prace mają zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć na tle kolorowych rysunków oraz udostępniania ich w mediach społecznościowych, żeby w ten sposób promować ideę walki z nowotworami krwi i pokazywać solidarność z chorymi. Pracownicy Fundacji DKMS, faktyczni Dawcy szpiku oraz Redakcja NOIZZ! wspólnie zainaugurowali kolejną odsłonę akcji edukacyjnej, skierowanej do młodych odbiorców, spotykając się na bulwarach Wiślanych. Uczestnicy robili sobie zdjęcia na tle skrzydlatego muralu 3D „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie”, a następnie udostępniali je w social mediach. To była także okazja do świętowania siedmiotysięcznej donacji od Dawcy z bazy Fundacji DKMS, który tego dnia w Gliwicach oddał swoje krwiotwórcze komórki macierzyste śmiertelnie choremu Pacjentowi z Francji.

ilustracjastrzałka

Jakub Grabarczyk, Dawca faktyczny, warszawski mural

W ramach działań komunikacyjnych NOIZZ, na stronie www.vs-zycie.noizz.pl będzie można zapoznać się z historiami czwórki bohaterów – Dawców szpiku - oraz specjalnie stworzonymi na tę okazję dwoma krótkimi, edukacyjnymi materiałami wideo. Całą akcję zainaugurował spot z udziałem Aleksandry Ficek i Jakuba Grabarczyka.

- W nowej edycji opieramy projekt na historiach Dawców, którzy uratowali komuś życie, oddając swój szpik. Chcemy pokazać, że to może być każdy z nas, że jest to bardzo proste i bezbolesne, a rejestrując się, jako potencjalny Dawca szpiku, możemy ofiarować innej osobie to, co jest najważniejsze – życie. - powiedział Michał Bachowski, creative content manager NOIZZ.

- Kampania „Historie, które uskrzydlają”, podobnie jak „Vs Życie”, skierowana jest do młodych odbiorców. Głównym celem akcji jest zachęcenie innych do rejestracji w bazie Fundacji DKMS, jako potencjalny Dawca szpiku, ale także obalanie mitów, związanych z dawstwem szpiku. - mówi Agnieszka Zielonka z Fundacji DKMS, odpowiedzialna za stronę merytoryczną projektu.

ilustracjastrzałka

Akcja ma charakter edukacyjny, a jej ciekawa forma – barwne murale – ma uświadamiać odbiorcom, jak ważna jest idea dawstwa szpiku, w kontekście walki z nowotworami krwi, i ile kolorów może wnieść do życia chorych -  „bliźniak genetyczny”.

Źródło: Fundacja DKMS

www.dkms.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PZU promuje wiedzę o cyberbezpieczeństwie
Jedynie 4% Polaków deklaruje, że czuje się całkowicie bezpiecznie w Internecie – wynika z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie PZU. Ubezpieczyciel rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną „A kto tu się podszywa?”, aby promować wiedzę nt. sposobów ochrony przed cyberzagrożeniami.
Karta ING przypomni, jak ważne jest bezpieczeństwo danych
W ramach kampanii edukacyjnej „Bezpieczne dzieci w sieci” ING udostępnił nową grafikę dla karty płatniczej – tym samym przypomina, jak ważne jest bezpieczeństwo danych, również tych na naszej karcie. 
Związek Banków Polskich rozpoczął ogólnopolską kampanię na rzecz poprawy cyberbezpieczeństwa usług bankowych. Czynny udział w kampanii bierze Bank BNP Paribas, który od lat aktywnie, konsekwentnie i skutecznie wspiera swoich Klientów w bezpiecznym bankowaniu. Bank organizuje szeroko zakrojone akcje edukacyjne, ale przede wszystkim oferuje Klientom najnowsze...
LG OLED i Sir John Akomfrah: pięciokanałowa instalacja wideo
Firma LG Electronics ponownie nawiązała współpracę z powszechnie szanowanym artystą i twórcą filmowym, sir Johnem Akomfrahem, w ramach Frieze London 2024. Współpraca ta odnosi się do niedawnego wsparcia LG dla brytyjskiego pawilonu Akomfraha na 60. Międzynarodowej Wystawie Sztuki La Biennale di Venezia 2024. Na Frieze London 2024 firma LG zaprosiła Akomfraha – artystę znanego z...
Debiut branżowej konferencji WebMix
Psychologowie społeczni określają nasze czasy kulturą przyspieszenia. Może jednak warto zwolnić? Dlatego 27 września 2024 uczestnicy konferencji WebMix zatrzymali się i mieli okazję do refleksji nad kompetencjami potrzebnymi do rozwoju branży IT. W spotkaniu w Browarach Warszawskich wzięli udział przedstawiciele czterech sektorów usług internetowych: rejestratorzy domen,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764