logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP: cyfrowe propozycje na targach drupa 2024

  PR 29.03.2024, przeczytano 324 razy
ilustracja

Na targach Dscoop Edge firma HP zaprezentowała najnowszą linię maszyn do druku cyfrowego HP oraz inteligentne rozwiązania zaprojektowane z myślą o współczesnych wyzwaniach produkcyjnych w branży druku komercyjnego, a także etykiet i opakowań.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp%3A-cyfrowe-propozycje-na-targach-drupa-2024,403656,artykul.html

 • HP wprowadza na rynek nowe maszyny do druku cyfrowego - HP Indigo 120K, zapewniające najlepszą w swojej klasie produktywność oraz HP Indigo 18K Digital Press, która obsługuje największą ilość aplikacji do druku dostępnych w maszynie cyfrowej B2 .
 • Firma zaprezentowała innowacyjne podejście do zabezpieczeń druku cyfrowego dzięki HP Indigo 7K Secure Digital Press.
 • Zdefiniowała również standard dla branży w obszarze kompleksowej automatyzacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i robotyki.
 • Oraz udoskonaliła ofertę HP PageWide, by sprostać wyzwaniom produkcyjnym i otworzyć możliwości dla rozwoju branży poligraficznej.
  Firmy poligraficzne stoją w obliczu wyzwań, takich jak inflacja, braki kadrowe, niedobór materiałów i ochrona środowiska. By w sposób zrównoważony rozwijać swoją działalność, przedsiębiorstwa zajmujące się drukiem offsetowym powinny wykorzystywać możliwości druku cyfrowego i inteligentnych platform produkcyjnych.

"Zależy nam na rentownym i zrównoważonym rozwoju naszych klientów" - powiedział Haim Levit, SVP President of Industrial Print w firmie HP. "Udoskonalamy nasze technologie LEP, LEPx i inkjet pod względem jakości, wszechstronności, produktywności, ekologii i ekonomii, a nasze zaangażowanie i dążenie do innowacji umożliwiły już ponad 8 000 firm drukarskich rozszerzyć swoją działalność i osiągniąć cele zrównoważonego rozwoju. HP jest liderem transformacji cyfrowej od ponad 30 lat, a nasza technologia druku cyfrowego ustanowiła wysoki standard w druku komercyjnym oraz w produkcji etykiet i opakowań".

Wyzwania związane z masową produkcją

Dzisiejsze firmy poligraficzne zmagają się z coraz większymi wyzwaniami produkcyjnymi. Zakłócenia w łańcuchu dostaw, obawy dotyczące ciągłości w dostawie energii i braki pracowników w sektorze powodują potrzebę zwiększania wydajności, szybkości i niezawodności na całej linii produkcyjnej.

ilustracjastrzałka

Zaprezentowana podczas targów maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 120K wyznacza nowy standard wysokonakładowej produkcji i automatyzacji. Umożliwia drukarniom bardziej intuicyjne i ekonomiczne delegowanie zadań z technologii analogowej na cyfrową, aby sprostać wymagającym potrzebom klientów. Optymalizując w ten sposób linie produkcyjne, HP Indigo 120K redukuje liczbę zadań wykonywanych przez człowieka i umożliwia obsługę wielu maszyn przez jednego operatora. Nowa maszyna zapewnia offsetową jakość obrazu, elastyczne zarządzenie zadaniami między offsetem a drukiem cyfrowym oraz opcję trybu ECO, która zmniejsza ślad węglowy prasy o 11% , wspierając cele zrównoważonego rozwoju.

Rentowny wzrost

Wraz z premierą HP Indigo 18K Digital Press wchodzimy w kolejną generację arkuszowych maszyn do druku cyfrowego w formacie B2 Urządzenie przenosi wszechstronność, wydajność i łatwość obsługi na nowy poziom. Ponieważ sektor druku komercyjnego przechodzi znaczącą transformację, maszyny i rozwiązania, które pomagają drukarniom wzbogacić ich ofertę i trwale rozwijać działalność, mają kluczowe znaczenie.

ilustracjastrzałka

Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 18K obsługuje największą ilość aplikacji do druku w jednej maszynie cyfrowej B2 , płynnie dostosowując się do różnych zastosowań i typów zadań. Zaawansowane funkcje AI, takie jak automatyczne wznowienie druku i proaktywne alerty, zwiększają produktywność i upraszczają cały proces produkcji, zapewniając do 80% dostępności prasy w ciągu jednej zmiany. Wspierając zrównoważony rozwój, HP Indigo 18K obsługuje tryb zwiększonej produktywności (Enhanced Productivity Mode - EPM), który zapewnia 24% oszczędności energii per arkusz .

Innowacje w zabezpieczeniach druku cyfrowego

HP wprowadza na rynek przełomową maszynę HP Indigo 7K Secure Digital Press, która rewolucjonizuje cyfrowy druk zabezpieczony, poprzez wykonywanie w jednym cyklu zadań drukowania ukierunkowanych na bezpieczeństwo. Dzięki współpracy z Jura JSP ta maszyna arkuszowa umożliwia przepływ pracy dostosowany do linii produkcji druków zabezpieczonych, dzięki czemu klienci mogą zdywersyfikować swoją ofertę, zaspokoić szeroki zakres potrzeb związanych z bezpieczeństwem i pozyskać nowych klientów.

ilustracjastrzałka

"Branża poligraficzna stawia na automatyzację i cyfryzację, a HP Indigo zapewnia klientom wysoki poziom produktywności, wydajności, wszechstronności, jakości i opłacalności" - powiedział Noam Zilbershtain, Vice President, General Manager w HP Indigo i Scitex. "Nasze portfolio definiuje standardy branżowe w zakresie automatyzacji i zrównoważonego rozwoju, odzwierciedlając wizję HP dotyczącą produkcji".

"Możemy już ogłosić, że HP wprowadzi do ogólnej sprzedaży maszynę HP Indigo V12 Digital Press, najszybszą cyfrową maszynę wąskowstęgową na rynku i pierwszą wykorzystującą nową innowacyjną technologię LEPx . Dostępność komercyjna jest wynikiem udanych testów beta, między innymi w firmie Brook + Whittle, która jest liderem w dziedzinie zrównoważonych opakowań i druku cyfrowego w Stanach Zjednoczonych" - dodał Noam Zilbershtain.

Droga do sukcesu prowadzi przez inteligentną produkcję

HP wdraża kompleksowe rozwiązania automatyzacji produkcji poligraficznej. W oparciu o wewnętrzne badania, klienci, którzy wykorzystują zautomatyzowane procesy, osiągają o 51% wyższy nakład i realizują o 80% więcej zadań (na maszynę) w porównaniu do mniej zautomatyzowanych firm. Ponadto odnotowują również średni wzrost o 27% rok do roku, osiągając tym samym wyższą średnią niż branża. Całościowe podejście HP do automatyzacji łączy efektywność pras z inteligentnymi funkcjami (od wprowadzenia zadania do jego wykonania).

Innowacyjne rozwiązania w zakresie wydajności to:

 • PrintOS Production Beat Support dla analogowych urządzeń drukujących i wykańczających , aby umożliwić klientom monitorowanie całej produkcji, nie tylko maszyn HP, przechwytywanie danych w czasie rzeczywistym z urządzeń analogowych i digitalizację całej produkcji.
 • HP Indigo PQ Maestro oferujący inteligentnego asystenta startowego, który optymalizuje wydajność prasy.
 • Preflight , narzędzie do podejmowania decyzji oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie przewiduje przydatność najlepiej dopasowanego trybu drukowania, ucząc się preferencji klientów.
 • AAA 2.0 (Auto Alert Agent) zaawansowany algorytm uczenia maszynowego, który zwiększa wydajność drukowania przy zerowej interwencji człowieka .

Dzięki zastosowaniu AAA 2.0 znacznie skracamy czas produkcji, oszczędzając 1 godzinę na każde 80 000 wydruków. To nie tylko zwiększa naszą wydajność operacyjną, ale także drastycznie zmniejsza liczbę reklamacji i zwrotów od klientów, nawet o 5-7%" - podkreślił Andreas Organzidis, Head of Color Digital Printing w Elanders.

Obserwując, jak branża zmierza w kierunku bardziej produktywnej linii produkcyjnej, firma HP we współpracy z MoviĜo Robotics. wprowadza autonomiczne roboty mobilne (AMR), aby zautomatyzować transfer podłoży, oszczędzając dzięki temu do dwóch godzin dziennie na jednej prasie.

HP ogłosiło również uruchomienie programu HP Sustainability Amplifier , opracowanego we współpracy z drukarniami i zakładami przetwórczymi, który umożliwia przyspieszenie realizacji programu zrównoważonego rozwoju oraz oferowanie bardziej zrównoważonych wydruków. Program, we współpracy z HP Sustainable Impact Strategy, odzwierciedla zaangażowanie HP w energię odnawialną i redukcję emisji CO2.

Napędzanie innowacji w druku atramentowym

Dzięki drukarce HP PageWide Web Press firma HP przez 40 lat plasuje się na pionierskiej pozycji w branży technologii druku atramentowego. Maszyna wykorzystuje opatentowaną technologię termicznego druku atramentowego HP, aby zapewnić jakość i produktywność klasy offsetowej z zaletami druku cyfrowego.

Od czasu naszej pierwszej atramentowej prasy HP inkjet web press w 2009 roku, klienci HP wydrukowali ponad 1 bilion stron na urządzeniu PageWide. W tym czasie zainwestowaliśmy w technologie, mające chronić inwestycje naszych klientów i pomóc im rozwijać się w sposób zrównoważony. Dziś wprowadzamy nowy pakiet HP PageWide Plus, aby zwiększyć produktywność, automatyzację i ekonomię naszych rozwiązań" - powiedziała Annette Friskopp, Vice President, General Manager w HP PageWide.

Zaprezentowane ulepszenia pakietu HP PageWide Plus obejmują następujące elementy:

 • Wydajny, ekonomiczny tryb kolorowy (EC): Zapewnia wysoką jakość druku przy szybszej realizacji zleceń z mniejszą ilością kolorowego atramentu i 60% wzrostem wydajności do 800 fpm (244 mpm). 10 .
 • Ogólna dostępność kontrolera Smart Workcell: Oferuje znaczący postęp w inteligentnej automatyzacji i nawet 15-krotną poprawę produktywności. 11 .
 • Profilowanie kolorów na prasie: Automatyzacja sprawia, że czynność zajmuje mniej niż 5 minut, czyli jedną dziesiątą tego, co zazwyczaj 12 .

HP ogłosiło również dwie nowe, dodatkowe funkcje rozszerzające wszechstronność atramentowej drukarki wstęgowej HP PageWide Advantage 2200:

 • Rozszerzenie nośników o większej gramaturze: Umożliwienie drukarniom korzystania z grubszych podłoży, co pozwala im realizować więcej zadań o wysokiej wartości do 320 g/m²/18pt. 13 
 • Magnetyczne rozpoznawanie pisma atramentowego (MICR) dla systemów druku transakcyjnego: Umożliwienie drukarniom wykonywania większej liczby specjalistycznych zleceń i rozwijania działalności.

Na targach drupa 2024 odwiedzający będą mogli zobaczyć osiem zautomatyzowanych linii produkcyjnych wyposażonych w najnowsze innowacje HP Industrial, obejmujące ponad 25 firm partnerskich i ponad 20 unikalnych rozwiązań w zakresie automatyzacji. Stoisko HP będzie znajdować się na hali 17.

Więcej informacji na temat obecności firmy HP na targach drupa 2024 i prezentowanych tam rozwiązań można uzyskać za pośrednictwem kanału LinkedIn HP Digital Print.

Źródło: HP

Dodatkowe informacje:

1 W porównaniu z innymi cyfrowymi technologiami ciętych arkuszy na rynku, wrzesień 2023 r.

2 Najszerszy zakres zastosowań uwzględnia szeroką obsługę podłoży HP Indigo i ogromną liczbę atramentów elektrostatycznych, w oparciu o opublikowane specyfikacje techniczne producentów pras, wrzesień 2023 r.

3 Tryb druku ECO oferuje zrównoważone korzyści dzięki cieńszej warstwie inku. Szacowany ślad węglowy (obliczony dla eksploatacji maszyn drukarskich we Francji) obejmuje główne materiały eksploatacyjne, zużycie energii przez maszyny drukarskie oraz transport materiałów eksploatacyjnych do klienta.

4 Najszerszy zakres zastosowań uwzględnia szeroką obsługę podłoży HP Indigo i dużą ilość elektrinku, w oparciu o opublikowane specyfikacje techniczne producentów pras, wrzesień 2023 r.

5 W oparciu o tryb dystrybucji czasu HP Indigo Digital Press.

6 24% redukcja zużycia energizer na arkusz w EPM, który wymaga 3, w porównaniu do 4 separacji.

7 Zapewnia najwyższą prędkość produkcji na poziomie 120 metrów/min (400 stóp bieżących) dla średnich i długich zleceń. Najwyższe prędkości produkcyjne w oparciu o porównanie specyfikacji pras głównych konkurentów w zakresie druku cyfrowego według stanu na wrzesień 2022 r.

8 Na podstawie danych wewnętrznych: 3-minutowe oszczędności dla każdego wykrytego artefaktu.

9 Na podstawie wewnętrznych danych HP zebranych w lutym 2024 r. za pośrednictwem danych raportowanych przez podłączone do druku maszyny.

10 W porównaniu z trybami Performance, Performance HDK i Quality, które osiągają prędkość do 500 fpm (152 mpm), zgodnie z publicznymi specyfikacjami HP (arkusze danych, strona internetowa itp.) na luty 2023 r. Na rzeczywistą prędkość/wydajność prasy może mieć wpływ wiele czynników, w tym konfiguracja prasy, suszarki, prędkość druku, wybór nośników, zastosowanie druku i czynniki środowiskowe.

11 Na podstawie danych zebranych przez HP w lutym 2024 r. na podstawie rzeczywistego i symulowanego koszyka zadań klienta. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji przepływu pracy i koszyka zadań.

12 W porównaniu do ręcznej konfiguracji nowych profili kolorów. Dane HP sugerują, że na prasie gotowej do produkcji wykorzystanie tej nowej funkcji pozwala na skonfigurowanie nowego profilu w mniej niż 5 minut.

13 Ciężkie nośniki wymagają HP PageWide Advantage 2200 z konfiguracją 3 stref i aktywnym chłodzeniem sieciowym. Konfiguracja prasy obsługuje nośniki 40-320 g/m² i do 18 pkt/C1S. W przypadku nośników o gramaturze 40-60 g/m² lub 250-300 g/m² zaleca się przeprowadzenie testów pod kątem konkretnego zastosowania. Nośniki o gramaturze 300-320 g/m2/16-18 pkt. mogą być obsługiwane po przetestowaniu przez klienta.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
Systemy rolowe Canon Prostream 2000 zadebiutują na Drupie
Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream...
Brother MFC - 4 nowe urządzenia wielofunkcyjne
Portfolio Brother zostało zaktualizowane o 4 monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Nowe modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW pozwalają na szybkie i perfekcyjne wydruki. Urządzenia wielofunkcyjne są łatwe w konfiguracji oraz umożliwiają sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów.
Duplo prezentuje system broszurujący Isaddle Senshi
Frma Duplo zaprezentowała niedawno, po raz pierwszy, swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). To rewolucyjny – jak podaje producent - s ystem broszurujący, który nie tylko przyspiesza produkcję, ale także ustanawia nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764