logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP i Canva ogłaszają demokratyzację projektowania i druku

  PR 29.05.2024, przeczytano 643 razy
ilustracja

HP Inc. ogłasza strategiczną współpracę z firmą Canva, która prowadzi jedyną na świecie kompleksową platformę do komunikacji wizualnej. Umożliwi to milionom użytkowników Canvy projektowanie online, tworzenie treści wizualnych i ich lokalne drukowanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-i-canva-oglaszaja-demokratyzacje-projektowania-i-druku,404423,artykul.html

  • HP i Canva łączą swoje siły, by zapewnić ponad 185 milionom comiesięcznych użytkowników platformy Canva unikalne doświadczenia usług od fazy projektowania aż po druk.
  • Globalne, wieloletnie partnerstwo ma na celu zwiększyć możliwości zrównoważonego drukowania dla klientów na całym świecie wraz z lokalnymi opcjami druku.
  • Canva będzie korzystać z rozległej globalnej sieci HP Industrial Print i HP Large Format, aby dotrzeć do dostawców usług druku wyposażonych w urządzenia HP.
  • HP staje się jednym z pierwszych klientów Canva Enterprise.

Partnerstwo między HP a Canvą przyniesie korzyści zarówno dostawcom usług drukarskich HP (PSP), jak i globalnej społeczności Canvy. Umożliwi każdemu, kto tworzy treści wizualne na tej platformie, bezproblemowe projektowanie i drukowanie we w pełni zintegrowanym systemie z każdego miejsca, bez kompromisów w zakresie jakości i autentyczności.

ilustracjastrzałka

"To partnerstwo dostarczy ogromnej wartości strategicznej i napędzi wzrost liczby klientów obu firm" powiedział Cliff Obrecht, współzałożyciel i dyrektor operacyjny firmy Canva.

Canva została założona w 2013 roku. Ma ponad 185 milionów użytkowników w każdym miesiącu, w tym 95 procent firm z listy Fortune 500. Wprowadzenie Canva Print w 2017 roku umożliwiło użytkownikom projektowanie i drukowanie szerokiej gamy produktów - od wizytówek, broszur, ulotek, naklejek, materiałów marketingowych z opcjami personalizacji, nawet po odzież – doświadczając przy tym wykładniczego wzrostu z milionami zamówień rocznie.

Dzięki współpracy społeczność Canvy uzyska rozszerzony dostęp do profesjonalnie drukowanych treści od dostawców usług druku HP z całego świata. Canva planuje rozszerzyć swoją usługę druku do 150 krajów do 2026 roku. Umożliwi to skrócenie czasu realizacji zamówień i znaczne zmniejszenie śladu węglowego dzięki lokalnym działaniom.

ilustracjastrzałka

Canva rozszerza zasięg dzięki HP Automation Software i Global Print Service Provider Network

Wiodące na rynku oprogramowanie automatyzacyjne HP, czyli HP PrintOS Site Flow, pomoże Canvie rozszerzyć zasięg poprzez automatyzację procesów produkcji i wysyłki dla dostawców usług druku. To kompleksowe rozwiązanie usprawnia zadania druku dzięki automatycznemu harmonogramowaniu, zapewniając spójność kolorów, bezpieczeństwo, śledzenie za pomocą kodów kreskowych oraz optymalną wydajność. Dodatkowo rozszerzenie przez HP swojego pakietu PrintOS o nowe funkcje, wyposaży zespół Canva Print Operations w potężne narzędzia do identyfikacji, łączenia i zarządzania globalnym katalogiem SKU wśród dostawców usług druku obsługiwanych przez HP.

"Jesteśmy podekscytowani współpracą z HP, mającą na celu przyspieszenie rozwoju Canva Print. Innowacje HP w zakresie oprogramowania chmurowego, zarządzania jakością i druku cyfrowego są tu kluczowe" - powiedział Jim Towle, Head of Print and Partnerships w firmie Canva. "Dzięki ścisłej współpracy naszych zespołów nad nowymi produktami i dodatkowymi lokalizacjami dostawców usług druku, możemy uczynić światowej klasy rozwiązania łatwiej dostępnymi."

Canva Enterprise pomoże HP w komunikacji wizualnej na dużą skalę

W tym miesiącu Canva wprowadziła Canva Enterprise, która jest nową opcją subskrypcji, mającą na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu dużych organizacji. W obliczu konieczności zwiększenia efektywności i innowacyjności przez firmy na całym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na platformy komunikacji wizualnej, które umożliwiają łatwą współpracę i interoperacyjność. W ramach umowy HP zaimplementuje Canva Enterprise, umożliwiając globalnym zespołom marketingowym i sprzedażowym HP bezpieczne tworzenie, współpracę i publikowanie treści wizualnych.

"Współpraca z Canvą jest świadectwem zaangażowania HP w tworzenie sieci globalnych partnerstw. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem możliwości Canva Enterprise i cieszymy się na zwiększenie produktywności projektowej naszych zespołów poprzez usunięcie tzw. „wąskich gardeł”, które hamują tworzenie treści wizualnych na dużą skalę" - powiedział Haim Levit, Senior Vice President and Division President w HP Industrial Print. "Dzięki najnowszym innowacjom w oprogramowaniu HP, pchamy branżę do przodu, umożliwiając użytkownikom projektowanie i drukowanie w sposób bardziej zrównoważony."

"Canva jest liderem w umożliwianiu globalnym zespołom współpracy i szybkiego tworzenia treści wizualnych o dużym wpływie. HP PrintOS przyspieszy wdrażanie i zwiększanie nowych wolumenów druku do naszej zintegrowanej sieci HP Print Service Providers, dostarczając najszerszy zakres druku użytkownikom Canvy na całym świecie" - dodał Chris Knighton, Global Sales Director w HP Industrial Software.

Lokalna produkcja toruje drogę do zrównoważonego drukowania

Współpraca firm HP i Canva odzwierciedla ich wspólne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Promując lokalną produkcję, dążą do dostarczania materiałów projektowych wysokiej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

Zespół Canva Print Operations współpracuje z działem grafiki HP oraz globalnymi dostawcami usług HP Print Service Providers, aby dostarczyć usługę druku na żądanie [Canva's on-demand]. Dzięki temu zapewnia spójną i profesjonalną usługę drukowania. HP będzie wspierać rosnącą bazę klientów platformy Canva, ułatwiając dostęp do szybkiego drukowania z każdego miejsca. Więcej informacji na stronie www.canva.com/print.

Więcej informacji o firmach HP i Canva związanych z targami drupa 2024 znajduje się na oficjalnym hubie mediów społecznościowych HP Industrial na Linked w kanale HP Digital Print. Innowacje HP można też obejrzeć na żywo na targach drupa 2024 w hali 17.

Źródło: HP

www.hp.com

Dodatkowe informacje:

O firmie Canva
Canva powstała w 2013 roku. To internetowa platforma komunikacji wizualnej i współpracy, której misją jest umożliwienie projektowania każdemu użytkownikowi na świecie. Dzięki prostemu interfejsowi typu drag-and-drop (przeciągnij i upuść) oraz szerokiej gamie szablonów, od prezentacji, dokumentów, stron internetowych, grafik na media społecznościowe, plakatów, odzieży po filmy, a także ogromnej bibliotece czcionek, stockowych fotografii, ilustracji, materiałów wideo i klipów audio, każdy może się zainspirować i stworzyć atrakcyjne treści.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764