logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 12000 HD: prasa cyfrowa do druku komercyjnego

  PR 27.02.2018, przeczytano 2271 razy
ilustracjastrzałka

Firma HP Inc. ogłosiła dostępność w sprzedaży prasy cyfrowej HP Indigo 12000 HD z przełomową technologią druku w wysokiej rozdzielczości, stanowiącą kolejny krok w rozwoju wiodącej prym na rynku1 platformy pras wielkoformatowych z serii 4 firmy HP — ponad 700 maszyn zainstalowanych na całym świecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-12000-hd%3A-prasa-cyfrowa-do-druku-komercyjnego,35596,artykul.html

System druku w wysokiej rozdzielczości prasy cyfrowej HP Indigo 12000 HD formatu B2 dwukrotnie zwiększa rozdzielczość obrazu, zapewniając ostrzejszy, gładszy, drobniejszy druk, przewyższający jakość druku offsetowego, co otwiera dostawcom usług druku (PSP) nowe możliwości cyfrowe  w zastosowaniach komercyjnych i fotograficznych wysokiej klasy. W prasie zastosowano zupełnie nowy system druku w wysokiej rozdzielczości, korzystający z 48 równoległych wiązek laserowych i zestawów wysokich ekranów do 290 LPI.

- Dostawcy usług druku bazujący na rozwiązaniach HP przeżywają bezprecedensowy, dynamiczny wzrost, co wynika z faktu, że nabywcy usług druku, agencje i marki poszukują sposobów na połączenie świata online ze światem fizycznym — powiedział Alon Bar-Shany, dyrektor generalny, HP Indigo, HP Inc. - Technologie druku cyfrowego firmy HP łączą ze sobą te dwa światy, oferując nowe, niesamowite możliwości w zakresie zastosowań, nie mówiąc już o wyższej wydajności.

Po pomyślnych testach beta w niemieckich firmach ORWO i CEWE oraz włoskiej New Print dział HP Indigo rozpoczyna dostawę prasy do klientów.

Stała innowacyjność w nowych zastosowaniach druku cyfrowego 

Prasa cyfrowa HP Indigo 50000 — najwydajniejsza prasa cyfrowa na rynku — jest teraz wyposażona w solidne rozwiązanie wykańczające, umożliwiające ekonomiczny wydruk zadań offsetowych.

Firma HP poinformowała także o dostępności nowej technologii gamy barw oraz nowych atramentów:

  • Technologia ColorUP! oferuje szerszą gamę barw korzystającą z profili kolorów, rozszerzając gamę barw dostępną w prasie poprzez dodatkowe wstrzyknięcia atramentów CMY.
  • HP Indigo ElectroInk Vivid Pink (jaskrawy różowy) i HP Indigo ElectroInk Vivid Green (jaskrawy zielony) — nowy zestaw jaśniejszych atramentów do zastosowań wysokiej klasy, w tym fotografii ślubnej — pozwala drukarniom uzyskać żywsze odcienie koloru różowego, zielonego i niebieskiego.
  • Wprowadzono do sprzedaży atramenty HP Indigo ElectroInk Fluorescent Green (fluorescencyjny zielony), Fluorescent Yellow (fluorescencyjny żółty) i Fluorescent Orange (fluorescencyjny pomarańczowy), obok wcześniej dostępnego Fluorescent Pink (fluorescencyjny różowy). Atramenty te już są używane przez dostawców usług druku w zastosowaniach komercyjnych.

Stworzenie bardziej efektywnego środowiska produkcyjnego za pomocą rozwiązań typu workflow i end-to-end

Wydajne aplikacje działające na platformie PrintOS pozwalają wykorzystać zalety chmury, umożliwiając dostawcom usług druku automatyzację produkcji, optymalizację pras i rozwój.

Nowe aplikacje HP PrintOS to m.in.:

  • Opcjonalna aplikacja OEE do sprawnego, automatycznego pomiaru ogólnej efektywności sprzętu, wyświetlająca na wyświetlaczu prasy dane oparte na wartościach w celu potwierdzenia optymalnego działania prasy.
  • Aplikacja Color Beat umożliwiająca monitorowanie kolorów i tworzenie raportów na ich temat w celu zapewnienia rzetelnego i trwałego utrzymania standardów.
  • Nowa wersja aplikacji HP Site Flow umożliwiająca klientom skuteczną obsługę kilkuset lub kilku tysięcy zleceń online dziennie. Za sprawą szybkiego i łatwego uruchamiania oraz błyskawicznego skalowania dostawcy usług druku mogą obsługiwać więcej zleceń i dotrzymywać krótkich terminów, przy większej wydajności pracy od zlecenia do dostawy.

Źródło: HP

www.hp.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764