logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 12000 HD: prasa cyfrowa do druku komercyjnego

  PR 27.02.2018, przeczytano 1226 razy
ilustracjastrzałka

Firma HP Inc. ogłosiła dostępność w sprzedaży prasy cyfrowej HP Indigo 12000 HD z przełomową technologią druku w wysokiej rozdzielczości, stanowiącą kolejny krok w rozwoju wiodącej prym na rynku1 platformy pras wielkoformatowych z serii 4 firmy HP — ponad 700 maszyn zainstalowanych na całym świecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-12000-hd%3A-prasa-cyfrowa-do-druku-komercyjnego,35596,artykul.html

System druku w wysokiej rozdzielczości prasy cyfrowej HP Indigo 12000 HD formatu B2 dwukrotnie zwiększa rozdzielczość obrazu, zapewniając ostrzejszy, gładszy, drobniejszy druk, przewyższający jakość druku offsetowego, co otwiera dostawcom usług druku (PSP) nowe możliwości cyfrowe  w zastosowaniach komercyjnych i fotograficznych wysokiej klasy. W prasie zastosowano zupełnie nowy system druku w wysokiej rozdzielczości, korzystający z 48 równoległych wiązek laserowych i zestawów wysokich ekranów do 290 LPI.

- Dostawcy usług druku bazujący na rozwiązaniach HP przeżywają bezprecedensowy, dynamiczny wzrost, co wynika z faktu, że nabywcy usług druku, agencje i marki poszukują sposobów na połączenie świata online ze światem fizycznym — powiedział Alon Bar-Shany, dyrektor generalny, HP Indigo, HP Inc. - Technologie druku cyfrowego firmy HP łączą ze sobą te dwa światy, oferując nowe, niesamowite możliwości w zakresie zastosowań, nie mówiąc już o wyższej wydajności.

Po pomyślnych testach beta w niemieckich firmach ORWO i CEWE oraz włoskiej New Print dział HP Indigo rozpoczyna dostawę prasy do klientów.

Stała innowacyjność w nowych zastosowaniach druku cyfrowego 

Prasa cyfrowa HP Indigo 50000 — najwydajniejsza prasa cyfrowa na rynku — jest teraz wyposażona w solidne rozwiązanie wykańczające, umożliwiające ekonomiczny wydruk zadań offsetowych.

Firma HP poinformowała także o dostępności nowej technologii gamy barw oraz nowych atramentów:

  • Technologia ColorUP! oferuje szerszą gamę barw korzystającą z profili kolorów, rozszerzając gamę barw dostępną w prasie poprzez dodatkowe wstrzyknięcia atramentów CMY.
  • HP Indigo ElectroInk Vivid Pink (jaskrawy różowy) i HP Indigo ElectroInk Vivid Green (jaskrawy zielony) — nowy zestaw jaśniejszych atramentów do zastosowań wysokiej klasy, w tym fotografii ślubnej — pozwala drukarniom uzyskać żywsze odcienie koloru różowego, zielonego i niebieskiego.
  • Wprowadzono do sprzedaży atramenty HP Indigo ElectroInk Fluorescent Green (fluorescencyjny zielony), Fluorescent Yellow (fluorescencyjny żółty) i Fluorescent Orange (fluorescencyjny pomarańczowy), obok wcześniej dostępnego Fluorescent Pink (fluorescencyjny różowy). Atramenty te już są używane przez dostawców usług druku w zastosowaniach komercyjnych.

Stworzenie bardziej efektywnego środowiska produkcyjnego za pomocą rozwiązań typu workflow i end-to-end

Wydajne aplikacje działające na platformie PrintOS pozwalają wykorzystać zalety chmury, umożliwiając dostawcom usług druku automatyzację produkcji, optymalizację pras i rozwój.

Nowe aplikacje HP PrintOS to m.in.:

  • Opcjonalna aplikacja OEE do sprawnego, automatycznego pomiaru ogólnej efektywności sprzętu, wyświetlająca na wyświetlaczu prasy dane oparte na wartościach w celu potwierdzenia optymalnego działania prasy.
  • Aplikacja Color Beat umożliwiająca monitorowanie kolorów i tworzenie raportów na ich temat w celu zapewnienia rzetelnego i trwałego utrzymania standardów.
  • Nowa wersja aplikacji HP Site Flow umożliwiająca klientom skuteczną obsługę kilkuset lub kilku tysięcy zleceń online dziennie. Za sprawą szybkiego i łatwego uruchamiania oraz błyskawicznego skalowania dostawcy usług druku mogą obsługiwać więcej zleceń i dotrzymywać krótkich terminów, przy większej wydajności pracy od zlecenia do dostawy.

Źródło: HP

www.hp.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
Innowacyjny automat sztancujący w Janmar Centrum
Z końcem 2019 roku przedsiębiorstwo Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k. z Trzcinicy, będące producentem opakowań z tektury falistej, wzbogaciło swój park maszynowy o nowoczesny automat sztancujący Mastercut Power Register, szwajcarskiej firmy Bobst.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764