logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 200K – maszyna do druku cyfrowego dla branży opakowań elastycznych

  PR 22.03.2023, przeczytano 586 razy
ilustracja

Nowe urządzenie HP Indigo 200K zapewnia 30-procentową poprawę prędkości i 45-procentowy wzrost wydajności[1]


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-200k-%E2%80%93-maszyna-do-druku-cyfrowego-dla-branzy-opakowan-elastycznych,399378,artykul.html

HP Inc. w marcu br. zaprezentowało maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 200K. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić zdigitalizowanym przetwórcom opakowań elastycznych przewagę konkurencyjną – poprzez zwiększenie wydajności, wprowadzenie dostaw na żądanie, eliminację progu niezbędnego do realizacji zamówienia, a także zredukowanie zużycia energii i ilości odpadów. Nowa maszyna bazuje na jedynej, sprawdzonej w branży, technologii cyfrowej dla opakowań elastycznych oraz na przetestowanej bazie ponad 300 maszyn cyfrowych HP Indigo 25K z serii 4 na całym świecie.[2] Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K z serii 5 drukuje z prędkością do 56 m/min (183 ft/min) i radykalnie zwiększa wydajność wysokomarżowych, zrównoważonych, krótkich nakładów cyfrowych opakowań elastycznych, które mają być teraz dostarczane w ciągu kilku dni, a nie tygodni.

- HP Indigo 200K to średniowstęgowa maszyna do druku cyfrowego zaprojektowana z myślą o przetwórcach realizujących potrzeby marek z sektora opakowań elastycznych, która spełnia także rosnące wymagania branży etykiet i opakowań termokurczliwych w zakresie zwiększenia wydajności i szerszego formatu – powiedział Noam Zilbershtain, VP & General Manager HP Indigo & Scitex – Opakowania wykonywane z elastycznych materiałów to szybko rozwijająca się branża, a ponieważ liczba klientów HP Indigo rośnie znacznie szybciej niż rynek[3], nie mam wątpliwości, że urządzenie HP Indigo 200K otworzy drzwi dla kolejnych przetwórców, którzy pragną osiągnąć sukces w Przemyśle 4.0.

Zwiększona prędkość przy zachowaniu jakości

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K pokazuje 30-procentowy wzrost prędkości i 45-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z HP Indigo 25K[4]4. Nowe urządzenie, charakteryzujące się wklęsłodrukową jakością kolorów opartą na technologiach HP Indigo Liquid Electro Photography (LEP) i One-Shot Color, oferuje najszerszą dostępną gamę atramentów ElectroInks. Maszyna jest przeznaczona do drukowania pakietów o wysokim pokryciu kolorem białym na większości podłoży przemysłowych – zarówno powierzchniowych, jak i odwrotnych. Dodatkową funkcjonalnością, dającą nowe możliwości biznesowe, jest tworzenie unikalnych elementów chroniących logo danej marki na opakowaniu.

Po ogłoszeniu brytyjskiej firmy Sirane Group jako jednej z pierwszych klientów maszyny w wersji beta, Peter Ralten, Commercial and Business Development Director powiedział:

- W Sirane już od jakiegoś czasu przyglądamy się drukowi cyfrowemu, zdając sobie sprawę z faktu, że to właśnie tutaj tkwi przyszłość naszej branży. Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K, dzięki niesamowitemu zwiększeniu wydajności, otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe. Niezrównana jakość i wszechstronność HP Indigo sprawiają, że nie możemy się doczekać, aby zobaczyć realne efekty dodania jej do naszego portfolio.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K zapewnia wydajną produkcję dzięki możliwościom oprogramowania automatyzującego HP Indigo PrintOS w zakresie wsadów, grupowania i danych zmiennych, a także szybszego, dokładnego dopasowania kolorów i procesów. Narzędzia automatyzujące zapewniają efektywność działań operatora[5], w połączeniu ze zrównoważoną produkcją, okrągłymi opakowaniami i bezpieczeństwem opakowań dla żywności[6]  – wszystko to składa się razem na wyjątkowe rozwiązanie cyfrowe.

ilustracjastrzałka

HP Indigo 200K „w pigułce”:

  • Maszyna średnioformatowa oferuje dostawę na żądanie, brak wymogu minimalnej wysokości zamówienia, szybką konfigurację i minimalną ilość odpadów w przeliczeniu na jedno zlecenie.
  • Szybkość druku – do 56 m/min (183 ft/min).
  • Zrównoważone rozwiązanie dla rynku opakowań elastycznych, spełniające potrzeby marek.

Źródło: HP Inc.

www.hp.com

Dodatkowe informacje:

[1] W porównaniu do maszyny do druku cyfrowego HP Indigo 25K.
[2] Przetestowana teza oparta na raporcie IT Strategies Digital Packaging 2022, który wskazuje HP jako lidera rynku opakowań elastycznych, mającego ponad 90% udziału w maszynach instalowanych w tej branży.
[3] The Future of Global Flexible Packaging to 2026, Smithers Pira - 2021 (oraz wewnętrzne statystyki klientów HP Indigo)
[4] Zwiększona prędkość jest oparta na trybie Enhanced Productivity Mode.
[5] Efektywność operatora jest zwiększona dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi użytkownika, szybkiej kalibracji kolorów, sprawnemu procesowi ładowania atramentu i szybkiej regeneracji.
[6] Wybrane atramenty HP Indigo ElectroInks zostały przetestowane pod kątem kompostowalności w odniesieniu do wiodących standardów i mogą być stosowane, przy pewnych ograniczeniach, jako atrament do drukowania opakowań kompostowalnych (kompostowanie przemysłowe i domowe). Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zatwierdzonych atramentów i dopuszczalnych ograniczeń, prosimy o kontakt z zespołem HP Indigo.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji
Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej...
Inkjetowe rozwiązania firmy Agfa na targach Fespa 2023
Zakończone niedawno targi Fespa były dla firmy Agfa jedną z najważniejszych w tym roku okazji do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego. Wydarzenie, odbywające się w Monachium w dniach 23-26 maja, przyciągnęło tysiące gości z całego świata, w tym z Polski. Agfa pokazała na nim szereg rozwiązań dedykowanych...
Stora Enso finalizuje negocjacje pracownicze w zakładach Anjalankoski
Stora Enso poinformowała o zakończeniu negocjacji pracowniczych związanych ze skonsolidowaniem realizowanej przez firmę w zakładach Anjalankoski (Finlandia) produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn. Planowane zamknięcie ww. maszyny ma nastąpić w 4. kwartale br.
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”
W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami...
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764