logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 6900 i HP Pagewide C500: Produkcja etykiet i opakowań

  PR 27.02.2018, przeczytano 1213 razy
ilustracjastrzałka

Firma HP Inc. rozszerzyła ofertę rozwiązań do produkcji etykiet i opakowań o rozwiązania, które umożliwiają przejście na bardziej elastyczny, wydajny i dochodowy druk cyfrowy w dowolnym zastosowaniu związanym z drukiem i wytwarzaniem. Nowe rozwiązania obejmują prasę cyfrową do etykiet i opakowań HP Indigo 6900 oraz prasę HP PageWide C500 do podstawowej produkcji opakowań z tektury falistej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-6900-i-hp-pagewide-c500%3A-produkcja-etykiet-i-opakowan,35600,artykul.html

- Rozszerzenie oferty następuje po zawarciu z firmą ePacnajwiększej jak dotychczas w HP Indigo transakcji w dziedzinie rozwiązań do produkcji opakowań. Nasi klienci z wszystkich segmentów szybko się rozwijają i odnoszą znaczne sukcesy. Wykorzystują technologie firmy HP, aby osiągnąć innowacyjność i zaspokoić zmienne potrzeby różnych marek — powiedział Santi Morera, globalny szef działu Graphics Solutions, HP Inc. - Nowe technologie, które wprowadzamy, są potrzebne teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i umożliwią klientom zwiększenie wydajności produkcji.


Innowacje zwiększające dochodowość produkcji cyfrowej

Nowa prasa cyfrowa HP Indigo 6900 rozszerza rynek adresowalnych etykiet, a jednocześnie zapewnia wyższy przychód z jednego metra. Obejmuje następujące rozwiązania:

Pack Ready for Labels do produkcji odpornych etykiet produktów spożywczych, gospodarstwa domowego, chemicznych i farmaceutycznych. W czterech zakładach testowych (beta) już prowadzona jest produkcja komercyjna.

Już dostępny w sprzedaży nowy atrament HP Indigo ElectroInk Silver (srebrny) pozwala uzyskać efekt metaliczny w szerokiej gamie barw, zbliżonej do Pantone 877.
Atramenty HP Indigo ElectroInk Invisible Blue (niewidoczny niebieski) i Invisible Yellow (niewidoczny żółty), widoczne w świetle UV, mogą być stosowane na potrzeby ochrony marki oraz drukowania etykiet promocyjnych.

Integracja z urządzeniem zdobniczym HP Indigo GEM — pierwszym w pełni cyfrowym rozwiązaniem do jednoprzebiegowego drukowania i ozdabiania etykiet za pomocą elementów punktowych, dotykowych, foliowych, hologramów, miniaturowych tekstur i laminacji.

Dodatkowo w skład prasy HP Indigo 6900 wchodzi teraz wydajne rozwiązanie HP Production Pro for Indigo Labels and Packaging, które jest w tym roku wprowadzane we wszystkich rozwiązaniach HP Indigo do produkcji etykiet i opakowań. Wydajny cyfrowy Front End, o pięciokrotnie wyższej szybkości RIP, wyposażony w funkcję przetwarzania kolorów Esko, zapewnia wysoką wydajność i skalowalność ciągłej produkcji cyfrowej, umożliwiając producentom zwiększenie skali produkcji cyfrowej i zarządzanie nią na poziomie wielu pras i zakładów, zwiększenie liczby zadań wykonywanych dziennie i skrócenie cykli dostaw.

Laminator Pack Ready dostępny w sprzedaży

Już dostępny w sprzedaży jest laminator HP Indigo Pack Ready dla prasy do opakowań elastycznych HP Indigo 20000. Nowatorska technologia laminacji Pack Ready umożliwia błyskawiczne wprowadzanie na rynek opakowań elastycznych drukowanych cyfrowo na maszynach HP Indigo dzięki eliminacji stosowania kleju. Laminator Pack Ready jest wytwarzany i dostarczany przez firmę Karlville.

ilustracjastrzałka

Rozszerzone możliwości prasy HP Indigo 30000

Prasa cyfrowa HP Indigo 30000 daje producentom możliwość rozpoczęcia nowej, dochodowej działalności, opartej na ekonomicznych krótkich seriach produkcyjnych oraz produkcji wielkoseryjnej o wartości dodanej. Nowe możliwości i ulepszenia to między innymi:

  • Zwiększona wydajność, umożliwiająca obsługę kilkudziesięciu zadań produkcji kartonów dziennie i przerób nawet miliona arkuszy formatu B2 miesięcznie.
  • Najszerszy zakres zastosowań związanych z kartonami na jednej prasie, dzięki obsłudze szerokiej gamy materiałów, od tektury po materiały metalizowane, syntetyczne i przezroczyste, nowym zabezpieczeniom, takim jak mikrotekst i mikrokody QR oraz nowym możliwościom automatycznego, masowego dostosowywania i personalizacji.
  • Maszyna Tresu iCoat 30000, sprzedawana i serwisowana przez HP Indigo, umożliwia stworzenie jednej solidnej linii produkcyjnej do kartonów.


Digilinck — firma zajmująca się przerobem kartonów, mająca swą siedzibę w Deinze w Belgii — dokupuje drugą prasę cyfrową HP Indigo 30000. - Rynek kartonów zmienia się, a nasi klienci oczekują szybkiej dostawy i obniżenia poziomów zapasów. Wysoka elastyczność prasy HP Indigo 30000 i jakość dorównująca drukowi offsetowemu pozwoliła nam wykorzystać okazję i rozpocząć nową, dochodową działalność opartą na rozwiązaniach cyfrowych, polegającą na szybkiej i ekonomicznej produkcji krótkich serii opakowań dla służby zdrowia — powiedział Vincent Oosterlinck, właściciel firmy Digilinck. - W ciągu trzech lat od zainstalowania prasy nasze przychody wzrosły o 66%.

Spełnianie potrzeb dynamicznego rynku opakowań z tektury falistej

Firma HP poinformowała także o pełnej integracji z firmą Kiwiplan — czołowym dostawcą oprogramowania MIS/MES do produkcji opakowań z tektury falistej i materiałów sztywnych. Pozwoli to utrzymać optymalną wydajność pracy pras HP PageWide C500, a klientom zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki większej efektywności produkcji i łańcucha dostaw.

Już pięciu klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych zakupiło przełomową prasę PageWide C500 do produkcji opakowań z tektury falistej z drukiem post-print bezpośrednio na materiale (direct-to-board). Pierwsza prasa zostanie dostarczona w przyszłym miesiącu.

Prasa HP PageWide C500, wykorzystująca wydajną, jednoprzebiegową technologię Thermal Inkjet firmy HP, stanowi ekonomiczną alternatywę cyfrową dla laminacji offsetowej i produkcji fleksograficznej. Prasa zapewnia jakość druku offsetowego przy produkcji podstawowej z drukiem bezpośrednio na papierze powlekanym i niepowlekanym, czego efektem są opakowania z wyrazistą grafiką, zachowującą nawet najdrobniejsze szczegóły.

W prasie HP PageWide C500 stosuje się atramenty wodne HP CV150, które nie zawierają substancji chemicznych reagujących na promieniowanie UV. Te atramenty wodne umożliwiają firmom zajmującym się przerobem tektury falistej druk pierwotnych i wtórnych opakowań do artykułów spożywczych bez stosowania dodatkowej bariery.2 To solidne i sprawdzone rozwiązanie umożliwia zachowanie zgodności z najbardziej rygorystycznymi przepisami globalnymi dotyczącymi bezpieczeństwa żywności oraz z wytycznymi branżowymi.

Źródło: HP

www.hp.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych
Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy,...
Essentra Packaging i maszyna fleksograficzna Nilpeter „All New” FA-17
W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji...
Laminowany karton Invercote nagrodzony platyną
Papiernia firmy Iggesund Paperboard, mieszcząca się w Iggesund w Szwecji, w której wytwarza się czołową markę laminowanego kartonu, Invercote otrzymała platynowe wyróżnienie międzynarodowej agencji ratingowej EcoVadis. Agencja EcoVadis ocenia osiągnięcia firm w dziedzinie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Dokonała ona dotychczas ponad 65 000 takich ocen w...
W dniu 22.07. br. zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował, że wchodząca dotychczas w jego skład Grupa Gallus została sprzedana szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac holding ag z siedzibą w Stans, Szwajcaria.
Antalis został poinformowany o ostatecznym przejęciu przez KPP, w dniu 21 lipca 2020 roku, wszystkich akcji Antalis będących w posiadaniu grupy Sequana w cenie 0,10 euro za akcję, a także o przejęciu wszystkich akcji Antalis będących w posiadaniu banku Bpifrance po cenie 0,40 euro za akcję, co stanowi 83,7% kapitału zakładowego (przy kapitale zakładowym składającym się z 71 000...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764