logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 6900 w Eticod

  PR 19.02.2021, przeczytano 242 razy
ilustracjastrzałka

Eticod - firma wywodząca się z Katowic, zainwestowała w drugą maszynę cyfrową HP Indigo 6900 aby wraz z szybko zmieniającymi się trendami, zapewnić swoim klientom wiele możliwości jakie oferuje druk cyfrowy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-6900-w-eticod,390284,artykul.html

Swoją rewolucję cyfrową zapoczątkowała w 2017r. kiedy dodała do parku maszynowego pierwszą maszynę Indigo - model 6800. Od tego czasu zachwyca rynek etykiet, a także branżowe konkursy, swoimi nietuzinkowymi produkcjami wykonanymi właśnie w technologii Indigo. Eticod jest zwycięzcą takich konkursów jak INKSpiration czy Art of Packaging. Dzięki klientom w Polsce jak i za granicą, drukarnia Eticod osiągnęła status globalnego dostawcy w przemyśle etykietowym.

W przeszłości Eticod stosował wyłącznie technologię druku fleksograficznego, przeznaczonego dla średnich i dużych nakładów. Jednak z czasem coraz więcej klientów zaczęło zamawiać mniejsze ilości, zróżnicowanych etykiet, co zadecydowało o kolejnych krokach związanych z inwestycją w technologię druku cyfrowego.

W 2017 roku firma Eticod zainstalowała swoją pierwszą maszynę HP Indigo 6800. Pierwotnie obawiano się o jakość druku cyfrowego, jednk offsetowa jakość HP Indigo przekonała producenta do podjęcia decyzji o zakupie.

Cechą wyróżniającą HP Indigo 6900 jest możliwość drukowania na szerokiej gamie różnych podłoży. Dzięki HP Indigo, Eticod stał się jedną z pierwszych firm na świecie, która drukowała etykiety na samoprzylepnym drewnie. Firma otrzymała nawet międzynarodową nagrodę HP INKSpiration za swoją produkcję właśnie na wspomnianym surowcu.

Wysoka jakość druku na maszynach Indigo umożliwia produkcję oryginalnych i bardzo wyjątkowych etykiet, które Eticod wykorzystuje do własnych celów marketingowych i prezentuje na wystawach branżowych oraz konkursach.

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta zaprezentuje najnowsze innowacje i weźmie udział w licznych sesjach internetowych na targach cyfrowych "virtual.drupa" w dniach 20-23 kwietnia 2021 r., organizowanych przez Messe Düsseldorf. W ciągu czterech dni lider technologiczny zaprezentuje globalnej społeczności drukarskiej swoje produkty, przepływy pracy i spostrzeżenia rynkowe w obszarach druku...
Kolejna inwestycja w Heidelberga w drukarni Faber Print
Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn
Webinarium Mark Andy i Domino: debiut cyfrowej maszyny Digital Series iQ
Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy...
Amagraf i szeroka oferta nie tylko dla poligrafii
Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania...
„Uwolnij potęgę personalizacji” – webinarium Mark Andy i Global Graphics
Firma Mark Andy kontynuuje spotkania online ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami z całego świata. Tym razem, we współpracy z Global Graphics, organizuje webinaarium dedykowane personalizacji (VDP – Variable Data Printing) i korzyściom wynikającym z jej wykorzystania w druku cyfrowym. Wydarzenie odbędzie się 4 marca br. o godz. 17.00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764