logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Indigo 6900 w Eticod

  PR 19.02.2021, przeczytano 317 razy
ilustracjastrzałka

Eticod - firma wywodząca się z Katowic, zainwestowała w drugą maszynę cyfrową HP Indigo 6900 aby wraz z szybko zmieniającymi się trendami, zapewnić swoim klientom wiele możliwości jakie oferuje druk cyfrowy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-indigo-6900-w-eticod,390284,artykul.html

Swoją rewolucję cyfrową zapoczątkowała w 2017r. kiedy dodała do parku maszynowego pierwszą maszynę Indigo - model 6800. Od tego czasu zachwyca rynek etykiet, a także branżowe konkursy, swoimi nietuzinkowymi produkcjami wykonanymi właśnie w technologii Indigo. Eticod jest zwycięzcą takich konkursów jak INKSpiration czy Art of Packaging. Dzięki klientom w Polsce jak i za granicą, drukarnia Eticod osiągnęła status globalnego dostawcy w przemyśle etykietowym.

W przeszłości Eticod stosował wyłącznie technologię druku fleksograficznego, przeznaczonego dla średnich i dużych nakładów. Jednak z czasem coraz więcej klientów zaczęło zamawiać mniejsze ilości, zróżnicowanych etykiet, co zadecydowało o kolejnych krokach związanych z inwestycją w technologię druku cyfrowego.

W 2017 roku firma Eticod zainstalowała swoją pierwszą maszynę HP Indigo 6800. Pierwotnie obawiano się o jakość druku cyfrowego, jednk offsetowa jakość HP Indigo przekonała producenta do podjęcia decyzji o zakupie.

Cechą wyróżniającą HP Indigo 6900 jest możliwość drukowania na szerokiej gamie różnych podłoży. Dzięki HP Indigo, Eticod stał się jedną z pierwszych firm na świecie, która drukowała etykiety na samoprzylepnym drewnie. Firma otrzymała nawet międzynarodową nagrodę HP INKSpiration za swoją produkcję właśnie na wspomnianym surowcu.

Wysoka jakość druku na maszynach Indigo umożliwia produkcję oryginalnych i bardzo wyjątkowych etykiet, które Eticod wykorzystuje do własnych celów marketingowych i prezentuje na wystawach branżowych oraz konkursach.

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Wallbox coraz popularniejszy
Na rynku niemieckim Heidelberg jest w gronie odnoszących największe sukcesy dostawców rozwiązań do ładowania aut elektrycznych. Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.
Accuriolabel 230 w MD Labels – wdrożenie zgodnie z nową etykietą biznesową
Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających...
Mark Andy edukuje studentów z całego świata
Firma Mark Andy zorganizowała w ostatnim czasie kolejne webinaria. Tym razem były one skierowane do studentów z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i jej pokrewnymi. Webinaria odbywały się w dwóch odsłonach – pierwsza 23 kwietnia dla osób z Polski, druga – 26 kwietnia dla audiencji międzynarodowej. Oba...
Siła etykiety a marka lokalna – spotkanie online Konica Minolta i Avery Dennison
Polscy konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do czytania etykiet. Oprócz analizowania składów żywności czy zwracania uwagi na walory ekologiczne, coraz częściej podejmując zakupowe decyzje biorą pod uwagę lokalność produktów. Chętniej sięgają po te wytworzone w Polsce czy nawet w konkretnym regionie.
Drukarnia Zet i oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo
Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników. Co więcej ,w niełatwym pandemicznym czasie - jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764