logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

HP Latex R to gwarancja „prawdziwej bieli”

  S 26.11.2021, przeczytano 921 razy
ilustracja

Problemy z drukowaniem białym tuszem, stanowiące „chorobę wieku dziecięcego” technologii druku cyfrowego i objawiające się m.in. jego żółknięciem z upływem czasu czy koniecznością stałej konserwacji urządzeń, zostały wyeliminowane przez firmę HP, gdy stworzyła ona recepturę pierwszego lateksowego białego tuszu, którego premierowy pokaz odbył się w marcu 2018 r.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-latex-r-to-gwarancja-_prawdziwej-bieli_,393905,artykul.html

Koncern zaprojektował także drukarki szerokoformatowe wykorzystujące nową technologię druku, opracowaną specjalnie na potrzeby białego tuszu.

HP eliminuje problem białego tuszu

Białe tusze wykorzystywane w druku cyfrowym tradycyjnie zawierają większe i cięższe cząstki pigmentu, które często zatykają głowice drukujące lub skutkują wytrąceniem się nieprzeźroczystej mieszaniny, która opada na dno zbiornika tuszu. Wcześniej niezbędnym rozwiązaniem tego problemu było fizyczne wstrząsanie zbiorników. Z HP Latex R tę niedogodność udało się skutecznie wyeliminować.

HP Latex R (więcej informacji) to pierwsza prawdziwa hybrydowa technologia laserowa łącząca w sobie możliwości elastycznego i sztywnego drukowania HP. HP Latex Serii R wprowadza żywsze kolory do świata druku, zapewniając wyjątkową szybkość i jakość obrazowania na szerokiej gamie sztywnych materiałów takich jak: pianka, PCW, karton, falisty polipropylen, lite tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło i wiele innych. W odróżnieniu od technologii drukowania UV, która tworzy grubą warstwę tuszu całkowicie pokrywającą materiał, wodne tusze lateksowe HP zachowują wygląd i wrażenia dotykowe nośnika oraz zapewniają bezwonne wydruki, bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla operatora drukarki.

Co istotne, lateksowy biały tusz HP (dowiedz się więcej) jest bielszy i bardziej połyskliwy niż inne białe tusze i nie żółknie z biegiem czasu. Drukarki HP Latex Serii R rozwiązują problemy z konserwacją i odpadami. Drukarki te mogą drukować w trybie zalewu dolnego, zalewu górnego, trzech warstw i w trybie spot.

Tusz, który nie zasycha

Pomysłowa konstrukcja drukarek HP Latex R stale utrzymuje cyrkulację naturalnie gęstszego białego tuszu wewnątrz drukarki. Ten stały ruch wewnątrz układów cyrkulacyjnych drukarki utrzymuje tusz w gotowości do druku. Aby wyeliminować konieczność konserwacji i ograniczyć ilość odpadów, firma HP zaprojektowała autonomiczną komorę rotacyjną, w której można przechowywać nieużywane głowice białego tuszu. Komora ta obraca się co godzinę, aby tusz nie pozostawał w bezruchu. Dlatego nawet w przypadku magazynowania offline tusz jest gotowy do użycia.

Dzięki technologii HP Latex Rigid użytkownicy mogą rozszerzyć swoją ofertę o nowe zastosowania wysokiej wartości, jednocześnie otwierając drogę dla świeżych, kreatywnych pomysłów i koncepcji odnośnie do oznaczeń i ekspozytorów o wartości dodanej. Technologia ta może wprowadzić kreatywność do branż takich jak: handel detaliczny, oznakowania zewnętrzne, grafiki okienne, imprezy i wystawy, dekoracje i folie samochodowe.

Jeszcze większa doskonałość

W marcu 2020 r. HP udoskonaliło trzy hybrydowe drukarki HP Latex Serii R – najbardziej zaawansowanej gamy cyfrowych drukarek wielkoformatowych firmy w historii.

Nowa gama intensywnych kolorów pomaga w zwiększeniu rentowności dzięki zastosowaniom wyższej wartości takim jak luksusowe dekoracje i trwałe oznakowania zewnętrzne. Firma HP dokonała dalszych postępów w kwestii białego tuszu dla Serii R w wersji 2020 – powstała lśniąca, wysokiej jakości „prawdziwa biel”, która nie żółknie z biegiem czasu, w odróżnieniu od tradycyjnego białego tuszu UV i zapewnia znakomite wyniki na przeźroczystych i barwnych nośnikach.

Najnowsze urządzenia HP Latex serii R zapewniają ulepszenia zwiększające produktywność, w tym wydajniejszy załadunek wielu arkuszy nośnika oraz obsługę istotnie poprawiającą wydajność. W całej gamie Serii R, w tym w urządzeniach sprzed 2020 r., zaktualizowano oprogramowanie, które teraz posiada możliwość zarządzania rozszerzoną kolejką z funkcją automatycznej aktualizacji. Wszyscy użytkownicy Serii R mogą też skorzystać z HP PrintOS, rewolucyjnego systemu operacyjnego do produkcji drukarskiej w chmurze. System ten, z którego korzysta już kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych drukarzy, posiada funkcje takie jak automatyczna kontrola kolorów, baza danych certyfikowanych nośników z możliwością wyszukiwania oraz integracja z pakietem HP Applications Centre, zawierającym narzędzia projektowania, dzięki którym firmy mogą opracowywać zupełnie wyjątkowe produkty.

Za pomocą platformy sieciowej PrintOS lub dedykowanej aplikacji mobilnej operatorzy mogą śledzić zadania realizowane w drukarni, kontrolować ukończenie zadań, dodawać nowe zadania do kolejki drukowania, odbierać powiadomienia o problemach technicznych oraz monitorować zużycie nośników i tuszu, wszystko zdalnie. Pomaga to firmom posiadającym kilka oddziałów, zespołom pracującym zgodnie z zasadami dystansu społecznego, dostawcom usług druku (PSP) pozostawiającym drukarki na noc bez nadzoru oraz wszystkim tym, którzy potrzebują aktualizacji w dowolnym miejscu i czasie.

ilustracjastrzałka

W ofercie firmy HP znajdują się obecnie trzy drukarki w technologii Latex R. Model HP Latex R2000 Plus (kliknij tutaj) zaprojektowano w celu zapewnienia najwyższej wydajności i produktywności, podawania materiału w rolkach lub arkuszach o szerokości do 2,5 m oraz drukowania za pomocą pojemnych, 5-litrowych wkładów, z możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 Plus (link) obsługuje nośniki o szerokości do 1,64 m w rolkach lub w arkuszach, z wykorzystaniem 3-litrowych wkładów z tuszem oraz możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 to rozwiązanie podstawowe w atrakcyjnej cenie, zdolne do obsługi nośników o szerokości 1,64 m z 3-litrowymi wkładami drukującymi. W wersji podstawowej obsługuje nośniki w arkuszach oraz biały tusz; opcjonalnie dostępna jest funkcja podawania nośników w rolkach.

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Na co e-sklepy powinny zwracać uwagę, by zyskać klienta
Polska gospodarka po pandemii koronawirusa zdecydowanie odżyła, dzięki czemu możemy swobodnie wybierać między różnymi formami robienia zakupów. Miało to także wpływ na sam przebieg sposobu w jaki ich dokonujemy. Dziś możemy robić je tak, jak jest nam w danym momencie najwygodniej – stacjonarnie lub cyfrowo. Według raportu „Omni-commerce. Kupuję...
Od 100 tys. do 1,8 mln - jak Intenson rozwinął swój sklep internetowy
Intenson SA (wcześniej: Intenson Europe), jeden z liderów polskiej branży superfoods, zwiększa przychody z kanału online. W I kw. 2022 wyniosły one już 1,8 mln zł1, w porównaniu z 888 tys. rok wcześniej i 109 tys. zł w 2020, w tym samym okresie. Michał Lasocki, prezes spółki, opowiada o szczegółach.
Find Your way! Blank Studio o wayfindingu
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego w jednych budynkach czujesz się lepiej niż w innych? Dlaczego jedna przestrzeń pozwala Ci robić zakupy z dużo większą przyjemnością, a pobyt w innej niemal zawsze wiąże się ze stresem? Być może znasz też sytuację, gdy bardzo się spieszysz, a na terenie wielkopowierzchniowego parkingu nie potrafisz...
Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe pracowników. Powszechne zmęczenie pandemią i stres związany z niepewną sytuacją geopolityczną przekładają się na obniżoną motywację. Tymczasem zaangażowanie i kreatywność pracowników to klucz do sukcesu...
Doram design przechodzi rebranding z Rio Creativo
Doram design to polska manufaktura, w której powstają wysokiej jakości, ręcznie wykończone meble ogrodowe. Od 2002 roku oferuje swoim klientom luksusowy wypoczynek, kładąc nacisk na indywidualne wymagania każdego z nich. Meble Doram design można znaleźć zarówno w luksusowych hotelach, jak i w prywatnych ogrodach. Ważną grupą odbiorców są także architekci...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764