logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Latex R to gwarancja prawdziwej bieli

  S 23.06.2022, przeczytano 405 razy
ilustracja

Problemy z drukowaniem białym tuszem, stanowiące „chorobę wieku dziecięcego” technologii druku cyfrowego i objawiające się m.in. jego żółknięciem z upływem czasu czy koniecznością stałej konserwacji urządzeń, zostały wyeliminowane przez firmę HP.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-latex-r-to-gwarancja-prawdziwej-bieli,396351,artykul.html

HP eliminuje problem białego tuszu

Białe tusze wykorzystywane w druku cyfrowym tradycyjnie zawierają większe i cięższe cząstki pigmentu, które często zatykają głowice drukujące lub skutkują wytrąceniem się nieprzeźroczystej mieszaniny, która opada na dno zbiornika tuszu. Wcześniej niezbędnym rozwiązaniem tego problemu było fizyczne wstrząsanie zbiorników. Z HP Latex R tę niedogodność udało się skutecznie wyeliminować.

HP Latex R (więcej tutaj) to pierwsza prawdziwa hybrydowa technologia laserowa łącząca w sobie możliwości elastycznego i sztywnego drukowania HP. HP Latex Serii R wprowadza żywsze kolory do świata druku, zapewniając wyjątkową szybkość i jakość obrazowania na szerokiej gamie sztywnych materiałów takich jak: pianka, PCW, karton, falisty polipropylen, lite tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło i wiele innych. W odróżnieniu od technologii drukowania UV, która tworzy grubą warstwę tuszu całkowicie pokrywającą materiał, wodne tusze lateksowe HP zachowują wygląd i wrażenia dotykowe nośnika oraz zapewniają bezwonne wydruki, bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla operatora drukarki.

Co istotne, lateksowy biały tusz HP (kliknij tutaj) jest bielszy i bardziej połyskliwy niż inne białe tusze i nie żółknie z biegiem czasu. Drukarki HP Latex Serii R rozwiązują problemy z konserwacją i odpadami. Drukarki te mogą drukować w trybie zalewu dolnego, zalewu górnego, trzech warstw i w trybie spot.

Tusz, który nie zasycha

Pomysłowa konstrukcja drukarek HP Latex R stale utrzymuje cyrkulację naturalnie gęstszego białego tuszu wewnątrz drukarki. Ten stały ruch wewnątrz układów cyrkulacyjnych drukarki utrzymuje tusz w gotowości do druku. Aby wyeliminować konieczność konserwacji i ograniczyć ilość odpadów, firma HP zaprojektowała autonomiczną komorę rotacyjną, w której można przechowywać nieużywane głowice białego tuszu. Komora ta obraca się co godzinę, aby tusz nie pozostawał w bezruchu. Dlatego nawet w przypadku magazynowania offline tusz jest gotowy do użycia.

Dzięki technologii HP Latex Rigid użytkownicy mogą rozszerzyć swoją ofertę o nowe zastosowania wysokiej wartości, jednocześnie otwierając drogę dla świeżych, kreatywnych pomysłów i koncepcji odnośnie do oznaczeń i ekspozytorów o wartości dodanej. Technologia ta może wprowadzić kreatywność do branż takich jak: handel detaliczny, oznakowania zewnętrzne, grafiki okienne, imprezy i wystawy, dekoracje i folie samochodowe.

Jeszcze większa doskonałość

W marcu 2020 r. HP udoskonaliło hybrydowe drukarki HP Latex Serii R – najbardziej zaawansowanej gamy cyfrowych drukarek wielkoformatowych firmy w historii.

Nowa gama intensywnych kolorów pomaga w zwiększeniu rentowności dzięki zastosowaniom wyższej wartości takim jak luksusowe dekoracje i trwałe oznakowania zewnętrzne. Firma HP dokonała dalszych postępów w kwestii białego tuszu dla Serii R w wersji 2020 – powstała lśniąca, wysokiej jakości „prawdziwa biel”, która nie żółknie z biegiem czasu, w odróżnieniu od tradycyjnego białego tuszu UV i zapewnia znakomite wyniki na przeźroczystych i barwnych nośnikach.

Najnowsze urządzenia HP Latex serii R zapewniają ulepszenia zwiększające produktywność, w tym wydajniejszy załadunek wielu arkuszy nośnika oraz obsługę istotnie poprawiającą wydajność. W całej gamie Serii R, w tym w urządzeniach sprzed 2020 r., zaktualizowano oprogramowanie, które teraz posiada możliwość zarządzania rozszerzoną kolejką z funkcją automatycznej aktualizacji. Wszyscy użytkownicy Serii R mogą też skorzystać z HP PrintOS, rewolucyjnego systemu operacyjnego do produkcji drukarskiej w chmurze. System ten, z którego korzysta już kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych drukarzy, posiada funkcje takie jak automatyczna kontrola kolorów, baza danych certyfikowanych nośników z możliwością wyszukiwania oraz integracja z pakietem HP Applications Centre, zawierającym narzędzia projektowania, dzięki którym firmy mogą opracowywać zupełnie wyjątkowe produkty.

Za pomocą platformy sieciowej PrintOS lub dedykowanej aplikacji mobilnej operatorzy mogą śledzić zadania realizowane w drukarni, kontrolować ukończenie zadań, dodawać nowe zadania do kolejki drukowania, odbierać powiadomienia o problemach technicznych oraz monitorować zużycie nośników i tuszu, wszystko zdalnie. Pomaga to firmom posiadającym kilka oddziałów, zespołom pracującym zgodnie z zasadami dystansu społecznego, dostawcom usług druku pozostawiającym drukarki na noc bez nadzoru oraz wszystkim tym, którzy potrzebują aktualizacji w dowolnym miejscu i czasie.

ilustracjastrzałka

Model HP Latex R2000 Plus (więcej informacji) zaprojektowano w celu zapewnienia najwyższej wydajności i produktywności, podawania materiału w rolkach lub arkuszach o szerokości do 2,5 m oraz drukowania za pomocą pojemnych, 5-litrowych wkładów, z możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 Plus obsługuje nośniki o szerokości do 1,64 m w rolkach lub w arkuszach, z wykorzystaniem 3-litrowych wkładów z tuszem oraz możliwością stosowania białego tuszu. Drukarka HP Latex R1000 (dowiedz się więcej) to rozwiązanie podstawowe w atrakcyjnej cenie, zdolne do obsługi nośników o szerokości 1,64 m z 3-litrowymi wkładami drukującymi. W wersji podstawowej obsługuje nośniki w arkuszach oraz biały tusz; opcjonalnie dostępna jest funkcja podawania nośników w rolkach.

Do każdego pokazu HP Latex R Series w okresie wakacji dodajemy WHITEBOOK – w prezencie. Zapraszamy do Demo! Zarejestruj swój pokaz (kliknij tutaj) – umów dowolny i dogodny dla Ciebie termin.

Masz pytania skorzystaj z pomocy naszych ekspertów:

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Najnowsze w tym dziale

Plany na Przyszłość | LAB - podsumowanie warszawskiego Święta Architektury
7 sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, Kamil Gach w kampanii Maczifit
Maczfit wystartował z nową kampanią. W jej ramach ambasadorzy marki opowiadają o tym, dlaczego mimo tak dużej konkurencji na rynku diet pudełkowych bez wahania wybierają Maczfit. Wśród bohaterów spotów Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, a także Kamil Gach duet Rowerowe Świry.
Personal PR prowadzi casting na tiktokerów Miasta Gdańska
Miasto Gdańsk ogłosiło casting na tiktokerów. Celem jest wyłonienie ambasadorów profilu miasta na TikToku. Za przeprowadzenie castingu odpowiada agencja Personal PR.
Od kopalni do huty – KGHM w technologii Stereovision 3D
Wystawa prezentująca oddziały KGHM w technologii 3D jest już do zobaczenia w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym. Miedziowa spółka została mecenasem jedynej w Polsce placówki prezentującej unikatowe dzieła z cennych kruszców, w tym srebra i złota. KGHM jest liderem w produkcji srebra na świecie.
Nie z tego świata – Żabson i Samsung ponownie łączą siły
Żabson i Samsung ponownie łączą siły. W ramach współpracy z okazji premiery najnowszego, Galaxy Z Flip4, artysta stworzył nowy utwór, teledysk oraz zaprojektował specjalne akcesoria dedykowane urządzeniom Galaxy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764