logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Latex wypływa na głębokie wody

  PR 24.01.2022, przeczytano 432 razy
ilustracja

W drugi weekend stycznia w Deepspot w Mszczonowie, nurkowie jak i osoby nie uprawiające tego sportu, miały okazję zobaczyć podwodne kreacje wydrukowane na HP Latex. Prace zostały stworzone przez najbardziej uznanych polskich fotografów podwodnych, takich jak Piotr Stós, Irena Stangierska czy Wojciech Pudlarz. Jednak najciekawsze jest otoczenie w jakim zawisły zdjęcia – część z nich została umieszczona pod wodą. Jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Głównym sponsorem imprezy była firma Digiprint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-latex-wyplywa-na-glebokie-wody,394489,artykul.html

Pomysłodawcą całej koncepcji jest Edward Godawa, prywatnie miłośnik nurkowania, zawodowo zajmujący się poligrafią, zatem połączenie obu koncepcji było dla niego naturalne. Pierwotnie wystawa była planowana na 2020 rok, jednak całość działań pokrzyżowała pandemia. Ponad rok później organizatorzy powrócili do idei stworzenia tej wystawy, wykorzystując wcześniejszy pomysł zamieszczenia prac pod wodą.

Organizacją imprezy pod kątem doboru zdjęć zajęli się Nautica Safari, Stangierska Photography oraz FotoPodwodna.pl, zaś wydruki zostały wykonane przez krakowską drukarnię Print Hero.  Realizacja była możliwa dzięki maszynie HP Latex R2000, która jest maszyną hybrydową, przeznaczoną zarówno do druku z roli jak i na materiałach płaskich. Prace zamieszone pod wodą zostały wydrukowane na pięciomilimetrowym PCV litym, dodatkowo pokrytym matowym laminatem. Zdjęcia zawieszone na ścianach zostały wydrukowane na PCV spienionym.

ilustracjastrzałka

Jak mówi Edward Godawa: - Wystawa Podwodna w Deepspot jest rezultatem pomysłu na który wpadłem oglądając relację z wystawy „Treasures of the Sea Underwater Photo Exhibition” z pracami Noama Kortlera i Gleba Tolstoia. Jako nurkujący poligraf, ale również podwodny fotograf,  postanowiłem doprowadzić do podobnego wydarzenia w Polsce. Nurkowi przyjaciele z Nautica Safari byli otwarci na pomysł i chętnie pomogli w realizacji wstępnej idei.  Otwarcie obiektu Deepspot w Mszczonowie  sprawiło, że udało się powiesić wydruki z pracami bez większych problemów organizacyjnych. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia taka impreza w Polsce i zamieni się w stały element kalendarza nurkowego w Polsce.

ilustracjastrzałka

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2022
Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można...
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców
Polski sektor produkcji opakowań, w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w...
Premiera nowej lakierówki wybiórczej w formacie B2 Duplo Dusense DDC-8000
Firma Duplo, podczas wydarzenia „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom, zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent - prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego...
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.
Przemysłowe DTG z Akonda Tex na Targach FESPA
Targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają zainteresowanych najnowszymi technikami i trendami w inkjetowym druku cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem formatów reklamowych, gwarantując dostęp do wystawców z całego świata. Właśnie tam, w dniach 31.05-03.06 na stoiskach firm partnerskich, będą do Państwa dyspozycji przedstawiciele Akonda Tex.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764