logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP Pagewide Web Press: Cyfrowy druk opakowań z tektury falistej

  PR 03.12.2015, przeczytano 2103 razy
ilustracjastrzałka

Firma HP Inc. po raz pierwszy zaprezentowała – stworzoną we współpracy z KBA – prasę zwojową HP PageWide Web Press. Rewolucjonizuje ona druk opakowań z tektury falistej poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie wysokonakładowego cyfrowego zadruku wstępnego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-pagewide-web-press%3A-cyfrowy-druk-opakowan-z-tektury-falistej,26755,artykul.html

Druk cyfrowy to najszybciej rozwijający się segment w sektorze opakowaniowym, o czym świadczy jego prognozowane tempo wzrostu – na poziomie 17 procent. Według szacunków jego wartość do końca 2019 r. wyniesie 19 mld dol.(1) Nowe rewolucyjne rozwiązania umożliwiają druk, dzięki któremu każde opakowanie może wyglądać inaczej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy powinny wprowadzać profilowane i oryginalne opakowania przy jednoczesnym obniżaniu kosztów ich produkcji – powiedział Eric Wiesner, dyrektor generalny działu PageWide Web Press (PWP) w firmie HP Inc. – Owocem wspólnego wysiłku HP Inc. i KBA jest prasa o największej wydajności na rynku (2), która łączy w sobie efektywność najlepszych konwerterów ze skutecznością, jaką dają wstępny zadruk i druk cyfrowy – dodał.

Firma DS Smith Packaging jako pierwsza zamontuje w swoim zakładzie mierzącą 2,8 m długości prasę, charakteryzującą się wydajnością produkcji i większą elastycznością niż tradycyjne urządzenia w technologii analogowej.

Wybraliśmy prasę HP PageWide Web Press T1100S, stawiając tym samym kolejny krok w naszym przełomowym programie PrePrint – powiedział John-Ake Svensson, dyrektor generalny DS Smith Packaging. – Owocem naszej współpracy z HP Inc. jest urządzenie do druku gwarantującą prędkość i szerokość wydruku dostosowaną do/idealną dla wysokonakładowych produkcji z tektury falistej. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom rozwiązania, które pozwalają na dużą elastyczność w rozsądnej cenie, przy zachowaniu najwyższej jakości.

Odkrywanie zadruku na tekturze falistej na nowo

Technologia druku analogowego pozwala jedynie na drukowanie wielu kopii jednego i tego samego wzoru na opakowaniach – dlatego wszystkie pudełka wyglądają tak samo i mają te same wymiary. Tymczasem dzięki zastosowaniu technologii Multi-lane Print Architecture (MLPA), prasa HP PageWide Web Press T1100S daje nieograniczone możliwości produkcji opakowań z tektury falistej.

Dzięki HP MLPA zwój tektury rozdzielany jest na wiele pasów, a na każdym z nich może powstać inny zadruk, nawet na opakowaniach o różnych rozmiarach i w różnych nakładach. Wielokrotność ultrakrótkich i krótkich serii można ustawić w jednej kolejce i wydrukować razem, podczas gdy dłuższe serie drukowane są na innym pasie.

W połączeniu z zaletami druku cyfrowego, HP MLPA to korzystne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie produkowanych opakowań z tektury falistej do oczekiwań klientów. Rozwiązanie to umożliwia tworzenie krótszych serii, bez konieczności magazynowania opakowań. Dotychczas stosowane prasy do zadruku tektury falistej pozwalają drukować tylko duże zamówienia bez możliwości wprowadzania jakichkolwiek zmian na poszczególnych etapach.

Szybka produkcja i wysoka jakość w jednym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów coraz więcej marek chce wprowadzać profilowane i personalizowane opakowania, w związku z tym niezbędne są prasy, które pracują na wysokich obrotach i w krótszych przebiegach, nie generując wysokich kosztów. Drukując w tempie 183 m.b./min i 30.600 m2/godz., prasa HP PageWide Web Press T1100S wspiera konwertery tektury falistej w tworzeniu nowych, skomplikowanych zadruków w krótkim czasie.

Dzięki czynnikom utrwalającym, w tym kombinacji HP Bonding Agent, HP Priming Agent oraz wodnym tuszom pigmentowym HP A50 w barwach CMYK, klienci otrzymują druk jakości offsetowej na standardowych powlekanych i niepowlekanych linerach. Zużycie czynników mieści się w zakresie 80-400 g/m2.  Generuje to niższe koszty przy wyższej wydajności produkcji oraz lepszą jakość, przy zachowaniu nasycenia kolorów, gęstości optycznej barwy czarnej oraz kontrastu tekstu. Rozwiązania z zakresu technologii powlekania typu in-line oraz near-line dostosowane są do substancji utrwalającej HP Priming Agent oraz wodnych lakierów do druku.

W celu zapewnienia jeszcze większej wydajności – urządzenie zostało wyposażone m.in. w opracowany przez KBA PATRAS Automated Paper Logistics System.

Źródło: HP Inc. Polska

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764