logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP prezentuje maszyny do druku cyfrowego: HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K

  PR 27.09.2023, przeczytano 356 razy

Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów, która pozwala konwerterom przenosić większość swoich zleceń na produkcję etykiet do HP Indigo 6K, HP Indigo V12 lub HP Indigo 200K. Główną ekspozycję uzupełnią dobrze znane i doceniane w branży HP Indigo 6K. Patio Hall wypełniły odgłosy różnorodnych maszyn do druku spełniających wszystkie potrzeby firm w branży etykiet i elastycznych opakowań.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-prezentuje-maszyny-do-druku-cyfrowego%3A-hp-indigo-v12-oraz-hp-indigo-200k,401506,artykul.html

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12, obecnie kończąca udaną fazę beta, jest już dostępna w wersji przedpremierowej. - Naszym zdaniem dwie maszyny do druku cyfrowego V12 mogą zastąpić osiem drukarek fleksograficznych i całkowicie przekształcić nasz biznes - powiedział Jeremy Letterman, wiceprezes ds. operacji i łańcucha dostaw w Brook+Whittle, który używa V12 w swoim zakładzie drukarskim w Hamilton w stanie Ohio. Konwertując więcej stron na cyfrowe, HP Indigo V12 przynosi elastyczność druku cyfrowego do zleceń na etykiety o dużym nakładzie, które obecnie są drukowane konwencjonalnie, tym samym spełnia wymagania marek w zakresie większej personalizacji, szybkich zmian grafik, mniejszych odpadów, mniejszych zapasów i dostawy na żądanie.

"Indigo pierwszym wyborem"

HP Indigo posiada 65% światowej wartości rynku cyfrowych etykiet i opakowań (w dolarach) oraz ponad 2 600 aktywnych drukarek w terenie, umożliwiając konwerterom przygotowanie się na przyszłość i ciągle zmieniające się potrzeby rynku. - Tradycyjnie fleksografia była podstawowym sprzętem drukującym w branży etykiet, a cyfrowość skupiała się na zadaniach o wysokiej wartości powiedział Noam Zilbershtain, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo i Scitex. - Jednak z nową gamą drukarek Indigo, a zwłaszcza z drukarką cyfrową HP Indigo V12, konwerterzy mogą przyjąć podejście 'Indigo na pierwszym miejscu', prowadząc do optymalnej efektywności, zrównoważenia i zwrotu z inwestycji w szerokiej gamie zleceń drukarskich. Najpierw Indigo, potem fleksografia.

Odnawianie branży etykiet

HP Indigo V12 z powodzeniem kończy testy beta na całym świecie, w tym w firmach All4Labels, Eshuis i Brook+Whittle. Osiąga nieosiągalną dotąd produktywność z renomowaną jakością druku HP Indigo. Dla jeszcze większej produktywności można dodać rozwiązanie nawijania ABG - specjalnie opracowane do współpracy z maszyną do druku cyfrowego HP Indigo V12 również prezentowane na stoisku. Klient beta drukarki cyfrowej HP Indigo V12, Roger Gehrke, kierownik zakładu w All4Labels Hamburg, mówił o swoim udanym doświadczeniu z nową maszyną: HP Indigo V12 to przełom. Teraz mamy prędkość, jakość i wszechstronność, co zbliża nas do druku konwencjonalnego.

Innowacje dla każdej etykiety i opakowania

Uzupełniając ofertę na stoisku, HP Indigo 6K stanowi trzon cyfrowego druku. Podczas Labelexpo, maszyna 6K pokazała pełną automatyzację od zamówienia do etykiety przy użyciu rozwiązań e-commerce Web2Pack dla małych firm, łącząc ABG Digicon Series 3 - w pełni cyfrową linię bez potrzeby konfiguracji; rozwiązanie Storefront od Indigo; oraz cyfrowe ozdoby i wykończenia cięcia laserem od ABG. PrintOS Spot Master jest teraz dostępny na maszynach do druku cyfrowego HP Indigo 6K i 200K, umożliwiając osiągnięcie kolorów spotowych w ciągu kilku minut, zachowanie ich spójności w całym nakładzie i dzielenie się wynikami z ich markami.

Maszyna do druku cyfrowego 200K jest teraz dostępna komercyjnie, po znakomitym zakończeniu fazy beta. Jedyne sprawdzone w praktyce rozwiązanie mid-web do druku opakowań jest przeznaczone dla doświadczonych graczy w branży lub dla konwerterów etykiet, którzy chcą zdywersyfikować swoją działalność o FP, zwiększyć swoją produktywność etykiet lub drukować etykiety w szerszym formacie i/lub rękawy termokurczliwe. HP Indigo 200K napędza dostawy na żądanie bez minimalnych zamówień, umożliwiając spektakularne zmienne projekty oraz minimalne odpady w porównaniu z konwencjonalnymi procesami drukowania. Jest ona sercem Digital Pouch Factory, która wraz z partnerami HP Indigo oferuje kompletną linię laminowania, nacinania i produkcji pouchy. Partnerzy na wystawie pokazywali Karlville Pack Ready do laminacji termicznej, Karlville Swiss do produkcji torebek i JetFX do cyfrowych ozdób. Europejski klient beta, Marti Alaball, dyrektor operacyjny Enplater S.A, powiedział:

- Enplater jest dumny, że jest pierwszym właścicielem drukarki cyfrowej HP Indigo 200K w regionie EMEA. Byliśmy pod wrażeniem, widząc, że ulepszenia w zakresie oprogramowania i sprzętu wpłynęły znacząco na produktywność i wydajność nowej prasy. Czekamy na realizację wspaniałych projektów z jej pomocą.

Carl Joachim, CMO amerykańskiego beta miejsca HP Indigo 200K, ePac, dodał:

- Rynek opakowań elastycznych się zmienia, a biznesy wszystkich rozmiarów odkrywają korzyści z druku cyfrowego. Dziś ePac obsługuje tysiące klientów na całym świecie, umożliwiając im szybsze i bardziej zrównoważone wprowadzenie na rynek z doskonałym opakowaniem. Oferujemy nieograniczoną liczbę SKU z niskim minimalnym zamówieniem: to nowa gra.

Zrównoważony rozwój

Drukując na stoisku w czasie rzeczywistym, HP Indigo i partnerzy pokazali, jak pomóc spełnić oczekiwania firm w zakresie zrównoważonego rozwoju, drukując na pełnej gamie zalecanych przez HP zrównoważonych materiałów, w tym kompostowalnym, pochodzącym z recyklingu papierze z certyfikatem FSC oraz na torbie papierowej również przeznaczonej do recyklingu. Podejście gospodarki o obiegu zamkniętym zostało zaprezentowane na dedykowanym stanowisku zrównoważonego rozwoju. Pokazano Happy Hour z etykietami Tony Beer, które pozwalają na łatwe i całkowite usunięcie etykiety w celu łatwego recyklingu, pokazywane we współpracy z Etivoet z Belgii; oraz Pouch to Pouch - recykling używanej torby na nową. HP Indigo przedstawiło również nowo zaprojektowany Kalkulator Śladu Węglowego, który pomaga konwerterom i partnerom ocenić ślad węglowy wydrukowanego zadania.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raja: rozwiązania dla klientów w dziedzinie e-commerce i opakowań
W dzisiejszym świecie biznesu innowacje w obszarze e-commerce i opakowań stały się nieodłącznym elementem sukcesu. Firmy dostosowują się do zmieniających się trendów, aby usprawnić procesy logistyczne i pakowania, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój. Kluczowe staje się też zindywidualizowane podejście do klienta.
Koenig & Bauer: wywiad z Filipem Krajewskim, MMP Neupack Polska
MM Packaging to jedna z największych na świecie grup poligraficznych, działająca w 64 lokalizacjach i specjalizująca się w produkcji opakowań na bazie tektury litej. Jest częścią austriackiego koncernu Mayr-Melnhof, który – poza działalnością w obszarze opakowań – zajmuje się też produkcją kartonu. Grupa jest obecna również w naszym kraju, gdzie...
Canon Imagepress V1350 w drukarni Box-Graf
Kiedy Robert Szymańczak - właściciel drukarni Box-Graf - rozpoczął poszukiwania maszyny do druku kolorowego i czarno-białego, zależało mu na urządzeniu, które gwarantowałoby wysoką jakość produkcji, ale także wydajność, a co za tym idzie – przyniosłoby jego firmie oszczędności. Trafił wówczas na urządzenie Canon w ofercie Amagraf. Dogłębna analiza...
Sun Chemical: farby do druku arkuszowego bezpieczne dla żywności
Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Portfolio firmy zostało wzbogacone o innowacyjny, "zielony" odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu...
Włókna formowane: współpraca Matrix Pack i Stora Enso
Matrix Pack – jeden z czołowych w skali świata dostawców bazujących na włóknach produktów i rozwiązań opakowaniowych do żywności, nawiązał współpracę ze Stora Enso w obszarze oferowanej przez nią usługi Fiber as a Service (FaaS). Jej celem jest przyspieszenie działań Matrix Pack związanych z jeszcze szybszym wprowadzeniem na rynek jej...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764