logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP rewolucjonizuje druk cyfrowy

  PR 19.03.2020, przeczytano 419 razy
ilustracja

Producent wprowadza nowe cyfrowe rozwiązania HP Indigo piątej i szóstej generacji, tworząc najbardziej wydajne portfolio maszyn do druku cyfrowego na świecie. Wszystko zaprojektowane tak, by wspierać szybki rozwój biznesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-rewolucjonizuje-druk-cyfrowy,386155,artykul.html

Firma HP Inc. ogłosiła premierę dwóch nowych generacji maszyn HP Indigo. Dzięki zastosowanym innowacjom, zwiększającym prędkość i produktywność, obie platformy dla druku cyfrowego będą stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej i umożliwią cyfrowy druk znacznie wyższych nakładów, jeszcze dalej wkraczając w obszary nakładów offsetowych.

 • Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K w formacie B2 do druku akcydensowego i nie tylko, to pierwsze urządzenie w ramach nowej serii 5, które zostało zaprojektowane z myślą o wyższej wydajności, oraz które jest w stanie dostarczyć ponad milion dwustronnych arkuszy B2 na miesiąc (6000 arkuszy na godzinę). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą między innymi o drukarniach offsetowych w celu uzyskania wysoce produktywnego drukowania na żądanie przy mniejszej ilości produkowanych odpadów.
 • Cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo V12 do produkcji etykiet, została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). Jako pierwsze urządzenie z serii 6, HP Indigo V12 oferuje do 12 zespołów farbowych, prędkość do 120 metrów na minutę oraz zwielokrotnią wydajność, by móc dopasować się do prędkości maszyn analogowych. [2] Nowa, zautomatyzowana technologia dopasowywania kolorów, Spot Master, gwarantuje najlepsze w branży odwzorowanie kolorów [3], w tym specjalnych, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Portfolio nowości, które zostaną zaprezentowane podczas targów DRUPA, uzupełniają również kolejne innowacje: HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań oraz HP Indigo 35K w formacie B2 i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych. Pakiety z opcjami aktualizacji pozwolą korzystać z nowych funkcjonalności i możliwości również obecnym klientom.

- Potrzeba wysokiej jakości, wszechstronności i produktywnego druku cyfrowego staje się w dzisiejszych czasach kluczowa, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na błyskawiczną dostawę, zrównoważony rozwój i niestandardowe opcje drukowania. Wraz z nowym portfolio oferujemy naszym klientom możliwości rozwoju, jak również wspieramy ich w budowie drukarni przyszłości. Żyjemy w dynamicznym środowisku, w którym praca może nagle znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Dlatego potrzebujemy ofert dostosowanych do naszych potrzeb, umożliwiających szybką reakcję, abyśmy mogli w pełni skorzystać z otwierających się przed nimi możliwości - Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w HP Inc.

- W ciągu ostatnich czterech lat klienci HP praktycznie podwoili skalę swoich działań, generując 15 miliardów dolarów przychodów w ubiegłym roku, z ponad 100 milionów zamówień. [4] Wierzymy, że odważne innowacje w naszej ofercie, które planowaliśmy zaprezentować po raz pierwszy na targach drupa, zapoczątkują nową erę, która będzie napędzać dalszy rozwój naszych klientów w ciągu najbliższej dekady, a może i dłużej - Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo

ilustracjastrzałka

Szeroka oferta maszyn do druku cyfrowego HP Indigo wywiera znaczący wpływ na całą branżę drukarską

Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K stwarza dodatkowe możliwości zysku

Jako najbardziej wydajne cyfrowe rozwiązanie drukujące w formacie B2 na świecie [5], model HP Indigo 100K został zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności, która wesprze drukowanie offsetowe, co pozwoli przedsiębiorcom przenieść więcej pracy na rozwiązania cyfrowe i usprawnić zrównoważony rozwój dzięki opcji drukowania na żądanie.

HP Indigo 100K jest pierwszą maszyną Indigo z serii 5 i zapewnia znacznie wyższą wydajność w sprawdzonym stylu cyfrowego druku offsetowego Indigo. Czterokolorowa maszyna drukująca HP Indigo 100K z wydajnością 6000 arkuszy na godzinę [6] zwiększa marże na krótkiej produkcji cyfrowej oraz gwarantuje niższy całkowity koszt użytkowania. HP Indigo 100K wykorzystuje zaawansowaną obsługę papieru i podobną do offsetowej konstrukcję łapek zapewniające precyzyjne pasowanie, a także oferuje większe możliwości cyfrowe, w tym podajniki dla pięciu różnych surowców, automatyzację kolorów, kalibrację i szybkie przekazywanie zadań na odpowiednie nośniki.

ilustracjastrzałka

Nowy model do druku cyfrowego HP Indigo 100K, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności cyfrowej

Testy beta HP Indigo 100K rozpoczęte w 2019, dobiegają obecnie końca po stronie komercyjnych klientów HP na całym świecie, w tym w drukarniach offsetowych, również web-to-print. Model HP Indigo 100K zostanie zaprezentowany na targach DRUPA.

- Wydajność HP Indigo 100K przewyższa wszystko, czego doświadczyliśmy dotąd w druku cyfrowym. Innowacja w zakresie automatyzacji umożliwia drukowanie ciągłe, co pomaga nam szybciej dostarczać zamówienia do naszych klientów, otwierając nowe możliwości rozwoju dla naszej firmy - Vincenzo Cirimele, dyrektor generalny PressUP, beta tester

Od czasu swojego debiutu podczas targów drupa 2012 cyfrowy model HP Indigo w formacie B2 pozostaje liderem na rynku, z 1000 sprzedanych sztuk.[7]

Nowa architektura LEPX uwalnia moc HP Indigo

LEPX napędza podstawowe mechanizmy technologii LEP, stanowiące bazę dla wysokiej jakości druku cyfrowego Indigo. W ramach architektury LEPX, zamiast jednego silnika LEP, sześć silników przetwarzania obrazu działa jednocześnie, zwiększając prędkość w celu osiągnięcia standardów analogowych z dodatkowymi korzyściami drukowania cyfrowego. W rezultacie LEPX oferuje klientom prędkość i wydajność, umożliwiając rentowne drukowanie jeszcze większej ilości wydruków, niż było to możliwe do tej pory.

Najważniejsze zalety LEPX:

 • Operatorzy mogą zlecać zadania z jedną określoną szybkością, niezależnie od rodzaju grafiki, pokrycia atramentem lub kolorów specjalnych.
 • Urządzenie oferuje opcję do 12 kolorów w maszynie, pozwala również sprawnie zmieniać atramenty i tworzyć dowolną kombinację kolorów.
 • Wysoka rozdzielczość drukowania 1600 dpi.
 • HP Indigo V12 drukuje z prędkością 120 metrów bieżących na minutę, w maksymalnie 6 kolorach niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, porównywalnie z prędkością analogową. Maszyna obsługuje również największą gamę podłoży do druku etykiet.

ilustracjastrzałka

HP Indigo V12 Digital Press jest oparte na architekturze LEPX nowej generacji

Technologia druku 3D od HP otwiera nową erę produkcji cyfrowej

Ponad 100 części wykorzystanych w nowej serii maszyn drukarskich HP Indigo, które miały być zaprezentowane na drupa, zostało wyprodukowanych przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion, w tym dla HP Indigo 100K Digital Press, HP Indigo V12 Digital Press i HP Indigo 15K Digital Press.

Technologia drukowania 3D umożliwia HP skrócenie czasu projektowania, dostarczając części w ciągu kilku dni, zamiast kilku tygodni, jak również zmniejszanie śladu węglowego [8] poprzez ograniczenie zużycia energii i materiałów, a nawet zaprojektowanie niektóry części tak, aby były o 90% lżejsze. [9]

Jedna platforma do automatyzacji i perfekcji

HP PrintOSX łączy usługę chmury opartej na sztucznej inteligencji z infrastrukturą wspierającą zautomatyzowane procesy, aby umożliwić klientom maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji drukowania. Opierając się na zaawansowanej technologii PrintOSX, narzędziach i know-how, klienci mogą zacząć budować „drukarnie przyszłości” i osiągnąć perfekcję operacyjną, zautomatyzować produkcję i wprowadzać innowacje dzięki aplikacjom o wysokiej wartości.

Ponad 12 000 klientów HP jest obecnie podłączonych do HP PrintOS (wprowadzonego na targach DRUPA w 2016 r.), korzystając z szeregu aplikacji, które wykorzystują duże zbiory danych w chmurze w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów wyzwań produkcyjnych. W skład aplikacji wchodzą:

 • Marketplace, teraz wyposażony w nowy interfejs użytkownika, nowe aplikacje i rozwiązania dla partnerów, w tym informacje o najnowszych trendach rynkowych i możliwościach biznesowych, a także setki bezpłatnych otwartych plików graficznych, które klienci mogą dostosować do swoich potrzeb.
 • Mozaika stała się łatwiejsza. We współpracy z Microsoft Xiaoice w Marketplace dostępna jest nieograniczona liczba unikalnych gotowych wzorów stworzonych przez technologię AI. Umożliwiając projektantom tworzenie oryginalnych projektów w sposób szybszy i bardziej opłacalny. Pierwsze 4000 wzorów mozaiki będzie dostępnych bezpłatnie do końca 2020 roku.
 • HP Site Flow to kompleksowe rozwiązanie do automatyzacji produkcji, od zamówienia do wysyłki. Site Flow oferuje teraz trzy poziomy użytkowania – Lite, Pro i Enterprise – realizujące od 50 do ponad 10 000 zleceń dziennie. W 2019 r. Site Flow przetworzyło ponad 20 milionów zamówień drukowania, co stanowi wzrost o 34% w perspektywie r/r.
 • Color Beat umożliwia automatyczną certyfikację kolorów G7 dzięki łączności z maszyną HP Indigo.
 • Algorytmy Predictive Press Care proaktywnie rozwiązują potencjalne problemy z urządzeniem, zanim wpłyną one na produkcję.

Dostępność

HP Indigo 100K w formacie B2 i HP Indigo 15K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do zastosowań komercyjnych, a także HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K i HP Indigo 90K do druku etykiet i opakowań – wszystkie będą dostępne najwcześniej w czerwcu 2020 roku lub później.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12 zostanie zademonstrowana podczas targów DRUPA. Planowo urządzenie trafi do sprzedaży w 2022 r.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

Dodatkowe informacje:

[1] Tegoroczna edycja drupa została odwołana. https://www.drupa.com/en/Press/Press_material/Press_releases/Coronavirus_continues_to_spread_drupa_postponed_to_April_2021
[2] W porównaniu do konkurentów z branży drukarskiej oferujących druk wąskich materiałów, stan na 10 marca 2020 r.
[3] Zgodnie z wewnętrzną analizą rozwiązań drukujących HP oraz recenzjami klientów.
[4] Na podstawie danych wewnętrznych HP.
[5] W porównaniu do konkurentów z branży drukarskiej dostarczających rozwiązania B2, stan na 10 marca 2020 r.
[6] 6000 arkuszy na godzinę, drukowane w EPM (3-kolorowy tryb zwiększonej wydajności).
[7] Na podstawie wewnętrznych danych HP.
[8] Redukcja śladu węglowego na podstawie analizy porównawczej HP między częściami obrabianymi metodą CNC a częściami plastikowymi drukowanymi w 3D. Analiza pokazuje, że można zamienić oryginalną metalową część w taką drukowaną w technologii 3D. W zależności od iteracji projektu i wykorzystanego materiału redukcja śladu węglowego może wynosić od 44% do 83%.
[9] Redukcja masy obliczona na podstawie: Części obrabianej aluminium: 10 kg, części MJF: 0,8 kg.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń
Firma Duplo poinformowała - podczas specjalnej transmisji on-line - o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-618. To – jak podaje producent - dwukrotnie szybszy następca popularnego modelu DC-616Pro, a także prędkościowo zbliżony do wysokoprodukcyjnego modelu DC-646iPro - oba cieszą się...
W marcu opublikowany został nowy katalog materiałów opakowaniowych i produktów higienicznych. Katalog prezentuje stałą ofertę produktów Packaging, dostarcza najważniejszych informacji o materiałach i maszynach opakowaniowych. Znajdziesz w nim również porady ekspertów i informuje o usługach Antalis, którymi możesz być zainteresowany.
Przedstawiamy kolejny głos w dyskusji na temat sposobów ratowania polskich przedsiębiorstw i całych branż. Tym razem w imieniu branży poligraficznej głos zabrało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.
Wyższa cena w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań
Do 40,5 zł podwyższona została cena oferowana za każdą akcję BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack, spółki należące do grupy AR Packaging. Inwestorzy mogą zapisywać się na sprzedaż akcji w wezwaniu do 26 marca br.
MM Druk Serwis od swojego dostawcy otrzymał krzepiające informacje, dotyczące epidemii COVID-19 w Chinach.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764