logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP wprowadza na rynek nową, rewolucyjną platformę druku cyfrowego Pagewide Advantage 2200

  PR 30.09.2022, przeczytano 267 razy
ilustracja

HP PageWide Advantage 2200 to najnowsza propozycja dla dostawców usług drukarskich, oferująca niezwykłą wydajność i wszechstronność druku cyfrowego


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-wprowadza-na-rynek-nowa%2C-rewolucyjna-platforme-druku-cyfrowego-pagewide-advantage-2200,397404,artykul.html

Firma HP Inc, lider w dziedzinie rozwiązań dla cyfrowego druku produkcyjnego, zapowiedziała nowe urządzenie z serii HP PageWide Advantage.

HP PageWide Advantage 2200 to rewolucyjna maszyna drukująca, zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości, oferuje wiodącą w branży produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym.

– Nowa platforma PageWide Advantage zmienia zasady gry w branży druku komercyjnego – mówi Annette Friskopp, Global Head and General Manager w HP PageWide. – HP uważnie słucha klientów
i zdaje sobie sprawę z tego, że ich sukces zależy przede wszystkim od prostoty użytkowania urządzeń oraz szybkości ich działania. Nasz najnowszy model umożliwia optymalizację procesów drukarskich pod kątem jakości, wydajności, wszechstronności oraz gospodarowania zasobami finansowymi, w efekcie skutecznie wspierając biznesy w zakresie druku cyfrowego.

Urządzenie HP PageWide Advantage 2200 oferuje:

  • Zwiększoną produktywność i wydajność: HP PageWide Advantage 2200 jest w stanie drukować z prędkością ok. 2,50 m/s w kolorze, ok. 4 m/s w przypadku wydruków monochromatycznych. Urządzenie doskonale sobie radzi również z wydrukami o wysokim stopniu pokrycia – jest w stanie przetworzyć ok. 90 milionów stron A4 miesięcznie lub 214 tysięcy spersonalizowanych dwustronnych arkuszy A3 w kolorze podczas jednej zmiany. Wszystko to oznacza niespotykaną dotąd wydajność, przy wykonywaniu wielonakładowych zadań wymagających pełnego pokrycia druku – to odpowiedź m.in. na rosnące potrzeby związane z drukowaniem pocztówek oraz innych materiałów o większej grubości.
  • Najwyższa jakość: Możliwość drukowania z wykorzystaniem atramentów marki HP Brilliant i głowic drukujących o rozdzielczości 2400 NPI przekłada się na najwyższą jakość oferowaną przez tę maszynę, która jest w stanie sprostać szerokiemu zakresowi bardziej wyrafinowanych zastosowań – od niezwykle kolorowych publikacji branżowych i edukacyjnych po efektowne przesyłki reklamowe o wysokim pokryciu druku, które wyróżniają klientów na rynku.
  • Wiodąca wszechstronność: HP PageWide Advantage 2200 obsługuje szeroki zakres nośników o gramaturze od 40 g/m² do 300 g/m², dzięki czemu drukarnie mogą oferować prawdziwie wszechstronne usługi.
  • Niezawodność i łatwość obsługi: W urządzeniu HP PageWide Advantage 2200 znajduje się konstrukcja pojedynczego mechanizmu drukującego z innowacyjną, rozbudowaną ścieżką papieru i mniejszą liczbą komponentów, a więc mniej części, którymi należy zarządzać. To z kolei przekłada się na skrócenie czasu konserwacji i serwisowania, zwiększenie niezawodności oraz maksymalizację czasu działania.
  • Elastyczność: Zaprojektowana z myślą o elastycznej konfiguracji, posiada modułową konstrukcję, która umożliwia klientom rozpoczęcie pracy z maszyną o mniejszej wydajności i rozbudowywanie jej możliwości w miarę rozwoju biznesu lub zmian w jej zastosowaniu. Użytkownicy mogą personalizować maszynę, mając do wyboru 1, 2 lub 3 moduły suszące wraz z pasywnymi lub aktywnymi systemami chłodzenia. Co więcej, urządzenie HP PageWide Advantage 2200 zawiera kompaktową konstrukcję w postaci jednego silnika drukującego dwustronnie, co umożliwia osiągnięcie wyższej jakości i lepszej produktywności przy jednoczesnym oszczędzaniu powierzchni podłogowej.
  • Energooszczędna technologia: Urządzenie HP PageWide Advantage 2200 jest wyposażone w innowacyjny system HP High Efficiency Drying (HED), minimalizujący zużycie energii przy szybszym druku poprzez recyrkulację do 80 proc. powietrza ogrzanego podczas procesu suszenia[1].

Co mówią klienci?

– Byliśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że zespół HP PageWide zamknął proces instalacji w ciągu jednego tygodnia. W naszej branży czas to pieniądz, a taka szybkość działania jest korzystna zarówno dla klientów SG360°, jak i HP. Co więcej, w ciągu kilku tygodni od momentu uruchomienia udało się nam wydrukować ponad 20 milionów stron A4 i jesteśmy absolutnie podekscytowani możliwościami wykorzystania tej wspaniałej jakości wydruku w przyszłości – mówi Kevin Hughes, Chief Operating Officer w SG360°.

– Jako wieloletni klient i partner zespołu HP PageWide zakupiliśmy 13 urządzeń i bardzo cieszymy się z tego, że zainstalowaliśmy u siebie pierwszy egzemplarz HP Advantage na świecie. Nasi operatorzy mogli sprawnie zapoznać się z najnowszymi funkcjonalnościami i docenić prostotę procesów – bardzo szybko mogli przejść do drukowania milionów stron tygodniowo. Wybraliśmy konfigurację z dwoma zespołami suszącymi HED i jesteśmy zachwyceni wydajnością maszyny oraz jakością atramentu HP Brilliant – komentuje Ann Gayou, Senior Vice President of Plant Management w O’Neil Digital Solutions.

Dostępność

HP PageWide Advantage 2200 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od 19 października 2022 r.

Dodatkowo, HP zaprasza na targi Printing United [stoisko C4256] w Las Vegas w dniach 19-21 października 2022 r.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

Dodatkowe informacje:

[1] Informacja podana na podstawie wewnętrznych danych oraz testów HP. Wstępne testy przeprowadzono 4 marca 2020 r. Procedura testowa wyglądała następująco: zmierzono natężenie przepływu spalin w różnych warunkach pracy przepustnicy wydechu (otwarta, zamknięta, otwarta w 10%). Te wartości były następnie porównywane z ogólnymi natężeniami przepływu obiegu powietrza w wentylatorze w celu określenia procentu powietrza wylotowego.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spółka Janmar Centrum z Trzcinicy zmieniła nazwę na Gatner Packaging
Z dniem 1 grudnia 2022 roku JANMAR CENTRUM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. zmieniła nazwę na GATNER Packaging spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Pionierskie wdrożenie zwojowej maszyny offsetowej Varioman c:line firmy Manroland Goss
Kończący się rok jest dla firmy manroland Goss okresem aktywnej promocji jej innowacyjnego rozwiązania, bazującego na technice zwojowego druku offsetowego – Varioman. Oferowane w trzech wersjach, skierowanych do różnych segmentów rynkowych, zyskuje na popularności i jest wdrażane w kolejnych drukarniach, przede wszystkim specjalizujących się w produkcji opakowań....
Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764