logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

HP zmienia reguły tradycyjnej produkcji część metalowych 3D z nowym urządzeniem Metal Jet S100

  PR 03.10.2022, przeczytano 373 razy
ilustracja

Podczas 2022 International Manufacturing Technology Show (IMTS), HP Inc. ogłosiło dostępność rozwiązania Metal Jet S100. Wspierając tworzenie innowacyjnych projektów i produktów oraz drukując cyfrowo na masową skalę części wysokiej jakości, rozwiązanie HP Metal Jet S100 pomaga skalować masową produkcję części metalowych w 3D.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-zmienia-reguly-tradycyjnej-produkcji-czesc-metalowych-3d-z-nowym-urzadzeniem-metal-jet-s100,397455,artykul.html

W ciągu ostatniej dekady przemysł wytwórczy przeszedł drastyczną ewolucję i obecnie jego wartość jest szacowana na ok. 12 bilionów dolarów[1]. Znajdujemy się na wczesnym etapie czwartej rewolucji przemysłowej, której przewodzi dynamiczny rozwój druku 3D i jego zdolność do przyspieszania realizacji projektów, poprawy rozwoju procesów, a teraz – po raz pierwszy w branży – także do osiągnięcia realnych korzyści skali.

Widzimy, że całe branże – od przemysłowej po konsumencką, od zdrowia po motoryzację – badają możliwości związane z cyfrową transformacją procesów produkcyjnych oraz łańcuchów dostaw w świecie, gdzie zmienność jest nową normą – mówi Didier Deltort, Prezes w HP Personalization and 3D Printing. - W momencie, gdy wytwarzanie addytywne nabiera nowych kształtów, HP staje się zaufanym partnerem, który wspiera przyśpieszenie procesu produkcji. Wprowadzenie naszego nowego, komercyjnego rozwiązania Metal Jet i innowacyjna współpraca z liderami rynku takimi jak Schneider Electric umożliwia stworzenie wzorców bardziej zrównoważonej, niezawodnej i wydajnej produkcji.

Nowe rozwiązanie – HP Metal Jet S100

HP Metal Jet S100 otwiera drzwi do cyfrowej rewolucji w globalnym sektorze produkcji metali, szczególnie w zakresie kompleksowych rozwiązań end-to-end dla łańcucha dostaw. Obejmuje to zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt – wszystko przygotowane z silnym naciskiem na oczekiwania klientów oraz zasady dobrego projektowania.

Rozwiązanie Metal Jet S100 zapewnia możliwości dostosowane do produkcji przemysłowej, zintegrowane procesy, subskrypcję i ofertę usług – wszystko to tworzy razem wysoki poziom korzyści technicznych i biznesowych dla klientów, dzięki którym mogą osiągnąć swoje cele związane z transformacją biznesową. Modułowe rozwiązanie umożliwia przemieszczanie jednostek konstrukcyjnych pomiędzy czterema różnymi stacjami, co oznacza, że użytkownicy mogą stale prowadzić produkcję na masową skalę.

- Od momentu ogłoszenia przełomowej technologii Metal Jet w 2018 r. pracowaliśmy nad stworzeniem najbardziej zaawansowanego w branży, komercyjnego rozwiązania do masowej produkcji metali 3D – mówi Ramon Pastor, Global Head and General Manager of 3D Metals w HP. – Części metalowe drukowane w 3D to kluczowa siła napędowa cyfrowej transformacji. Metal Jet S100 Solution umożliwia klientom skorzystanie ze spektrum części światowej klasy, od etapu pierwszego projektu, aż po produkcję. Co jednak ważniejsze, pomaga im w realizacji nieograniczonego potencjału cyfrowej produkcji.

Niezrównana wiedza oraz własności intelektualne HP w zakresie technologii Thermal Inkjet i Latex, zapewniają korzyści w zakresie kosztów, jakości, wydajności i niezawodności. Głowica HP Thermal Inkjet znacznie usprawnia prędkość druku, wartość powstałych części i możliwość powtarzalności procesów. Zaawansowane chemikalia lateksowe opracowane przez HP wzmacniają spoiwo, umożliwiając większą trwałość surowych części (green parts), eliminując potrzebę debindowania i zapewniając przemysłową jakość produkcji.

Kluczowe zalety technologii HP Metal Jet:

  • Nowe innowacyjne modele: Kontrola gęstości i projekty umożliwiające obniżenie masy lub konsolidację części metalowych dają jeszcze więcej możliwości, przesuwając granice tego, co do tej pory można było osiągnąć w druku 3D.
  • Usprawniona ekonomiczność: Skrócenie długości poszczególnych etapów procesu potrzebnych do stworzenia części oraz redukcja kosztów wynikających z ręcznej pracy czy kompleksowych wymagań przekładają się na zwiększoną efektywność łańcucha dostaw.
  • Zwiększona produktywność: Binder jetting umożliwia dziesięciokrotne zwiększenie wydajności, umożliwiając przetwarzanie warstwa po warstwie w porównaniu z procesem punktowym. Dzięki właściwościom izotropowym nie jest również konieczna obróbka końcowa czy stosowanie konstrukcji podporowych. Stosowanie proszków metalowych jest również bardziej opłacalne niż wykorzystywanie proszku do laserowego druku 3D.
  • Wyższa rozdzielczość: Głowice drukujące HP wykorzystują dekady rozwoju przemysłowej technologii termicznego druku atramentowego, definiując geometrię i zapewniając wysoką rozdzielczość oraz solidność systemu, dzięki czemu masowe części metalowe tworzone w druku 3D stają się realnym wsparciem w komercyjnej produkcji.

Innowacyjna współpraca, przełomowe zastosowania

Postępy i nowe zastosowania produkcyjne podkreślają zalety technologii Metal Jet, w tym lepszą wydajność, niski koszt części i doskonałą jakość.

HP już zbudowało silną dynamikę z wiodącymi partnerami i klientami, takimi jak: GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group i Volkswagen. HP współpracuje również nad możliwościami masowej produkcji metali z nowymi partnerami i klientami na całym świecie, w tym z Domin Digital Motion, innowacyjną firmą przemysłową skupiającą się na systemach hydraulicznych i zaworach, Lumenium, początkującym twórcą zaawansowanych silników rotacyjnych oraz Schneider Electric.

Schneider Electric jest globalnym liderem w zakresie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyką. Ich oferta obejmuje produkty, urządzenia sterujące, oprogramowanie i usługi z szerokiego przekroju zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych, przemysłowych i krytycznych.

- Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami dla naszego biznesu wynikającymi ze współpracy z HP – komentuje Michael Lotfy, SVP of Power Products & Systems na Amerykę Północną w Schneider Electric. – Nieustannie poszukujemy rozwiązań umożliwiających rozwijanie innowacji w bardziej zrównoważony i zwinny sposób. Dzięki HP Metal Jet nasze zespoły były w stanie znaleźć sprawdzone zastosowania, które pokazały realny potencjał płynący z połączenia możliwości cyfrowej produkcji i druku 3D. Z niecierpliwością czekamy na odkrycie kolejnych możliwości, które umożliwią nam odpowiedzenie na rosnące potrzeby klientów związane ze zrównoważonym rozwojem i Elektrycznością 4.0.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heads Advertising z kampanią dla Oleju Wielkopolskiego
Ruszyła ogólnopolska kampania Oleju Wielkopolskiego przygotowana przez agencję Heads Advertising, pod hasłem „Wielkopolski WIE”.
„499 sekund” – wystawa dźwiękowa Agnieszki Słodownik i Karoliny Wlazło-Malinowskiej w galerii Art Walk na placu Europejskim
Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście zapraszają na niecodzienną wystawę galerii Art Walk. „499 sekund” to narracja dźwiękowa, którą widzowie eksplorują, używając własnych smartfonów i słuchawek. Już 8 grudnia artystki opowiedzą o powstawaniu wystawy w ramach autorskiego oprowadzania po ekspozycji.
Cheetos zachęca do wspólnej rodzinnej zabawy w towarzystwie limitowanej edycji chrupek
„A Ty co ułożysz z Cheetos Hashtags?” to hasło ogólnopolskiej kampanii, w której Cheetos prezentuje dwie nowości o oryginalnym kształcie chrupek w postaci hashtagu. Limitowana edycja Cheetos to odpowiedź na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy poszukują ciekawych smaków i okazji do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Aby zainspirować i zaangażować do wspólnej...
ASB Poland ponownie stawia na Skylight
Firma ASB Poland, zakończyła proces zwiększenia i aranżacji powierzchni w budynku Skylight. W efekcie dotychczasowe biuro przeszło metamorfozę, a inspirowaną naturą przestrzeń biurową stworzono na 16 i 20 piętrze. Za zarządzanie procesem aranżacji, o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw., odpowiadał dział Workplaces w firmie Globalworth, która jest właścicielem i...
Cykl szkoleniowy CAD Projekt Design z Grupą Tubądzin
Projektowanie to proces wymagający szerokiej wiedzy i profesjonalnego podejścia. Dlatego w realizacji najbardziej wyszukanych wizji pomagają dziś zaawansowane programy, takie jak CAD decor PRO. Autorzy aplikacji wraz z Grupą Tubądzin przeprowadzili cykl szkoleń w największych miastach w Polsce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764