logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Httpool wraz z agencją mediową Starcom przygotowali dla marki Heineken muzyczną akcję na Spotify do kampanii „Teraz Możesz”

  PR 30.01.2023, przeczytano 568 razy
ilustracjastrzałka

Marka Heineken rozpoczęła ambientowo-kontentową kampanię, której częścią jest platforma muzyczna Spotify i działania na siłowniach sieci CityFit. Za cały koncept, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Starcom, zaś za działania w serwisie Spotify – Httpool Polska. Są one elementem szerszej kampanii prowadzonej pod hasłem „Teraz Możesz”, wspierającej piwo Heineken® 0.0, która obejmie m.in. także telewizję i digital. Cała kampania potrwa do marca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/httpool-wraz-z-agencja-mediowa-starcom-przygotowali-dla-marki-heineken-muzyczna-akcje-na-spotify-do-kampanii-_teraz-mozesz_,398800,artykul.html

Za realizację kampanii odpowiada agencja mediowa Starcom, we współpracy z agencjami reklamowymi Media Nation i Artegence, natomiast za komunikację z wykorzystaniem Spotify - Httpool, który jest wyłącznym partnerem reklamowym Spotify w Polsce. Dzięki współpracy marki z CityFit, klienci klubów tej sieci będą mogli zapoznać się z playlistą przygotowaną przez Heinekena 0.0 - marka będzie obecna ambientowo we wszystkich 24 lokalach sieci. W wybranych lokalizacjach planowane są też działania samplingowe.

- Kampania Heinekena „Teraz Możesz” to kontynuacja działań komunikacyjnych prowadzonych w ubiegłym roku, prezentujących piwo Heineken 0.0 jako odpowiedź na dynamicznie rosnący trend zdrowego stylu życia. Poza regularnymi aktywnościami mediowymi, obejmującymi TV, DOOH i digital: social media, wideo, display i programmatic, zaproponowaliśmy naszemu klientowi działania kontentowo-ambientowe, które pozwolą na kontakt marki z konsumentami w ramach ich naturalnych aktywności - mówi Barbara Boszczyk, Communications Managerka w agencji mediowej Starcom.

- Przy każdej kampanii staramy się wykorzystywać coraz to ciekawsze, mniej standardowe kanały, które dotrą do konsumentów w nieoczywistych momentach. Z tego powodu realizujemy działania kontentowe, jak partnerstwa ze Spotify i CityFit, które idealnie odpowiadają naszym potrzebom. Dzięki nim możemy zaproponować konsumentom nie tylko idealne piwo na absolutnie każdą sytuację, ale również zapewnić idealny anturaż – dodaje Nawojka Bauer, Junior Brand Managerka marki Heineken.

Heineken 0.0 proponuje 4 dedykowane playlisty na Spotify, stworzone do towarzyszenia słuchaczom w różnych okazjach (korzystanie z siłowni, jazda autem, gotowanie oraz impreza). Każda playlista ma unikalny adres, do którego można dotrzeć przez kod, stworzony za pomocą specjalnego autorskiego narzędzia.

W ramach akcji na Spotify emitowane są kampanie display marki Heineken 0.0. Reklamy mają za zadanie promować z jednej strony produkt Heineken 0.0, a z drugiej - playlisty tematyczne na Spotify, stworzone pod profilem marki „Teraz Możesz”, należącym do Heinekena (profil oraz playlisty przygotowała agencja Artegence).

- Kluczowe z punktu widzenia tej nietypowej kampanii jest wykorzystanie rozszerzonego targetowania. Spotify zna swojego użytkownika bardzo dobrze, wie czego on słucha, jakich gatunków muzyki, artystów, jakich playlist tematycznych, kiedy, jak długo, na jakich urządzeniach itp. Według międzynarodowych badań aż 66 proc. użytkowników tej muzycznej platformy uważa, że Spotify zna ich "prawdziwe ja" lepiej niż jakiekolwiek inne medium czy platforma społecznościowa* – wyjaśnia Izabela Biedrowska-Pawlak, Spotify Sales Lead w Httpool Polska. - W przypadku kampanii „Teraz Możesz” Spotify wybrał użytkowników z odpowiednich segmentów na podstawie ich zachowań w aplikacji, przykładowo kwalifikując ich do grup takich jak Fitness Enthusiasts czy Runner. Pozwoliło to na komunikację m.in. właśnie do osób aktywnych sportowo i zorganizowanie ambientowych działań na siłowniach, jednocześnie jednak mocno powiązanych kontentowo z platformą Spotify – dodaje.

Na podstawie tej segmentacji powstały 4 osobne playlisty, każda wokół innej tematyki:

  • Teraz możesz na siłowni (i ta jest promowana na siłowniach CityFit)
  • Teraz możesz w samochodzie
  • Teraz możesz na imprezie
  • Teraz możesz do smaku

Kampania display na Spotify zapewnia przekierowanie do strony produktu Heineken 0.0. Na szafkach w szatniach klubów CityFit pojawiły się specjalne kody Spotify, umożliwiające odsłuchanie i zaobserwowanie dedykowanej playlisty muzycznej na oficjalnym koncie kampanii „Teraz Możesz” w Spotify. Marka będzie również promować swoje pozostałe playlisty w swoich social mediach.

Źródło: Httpool Polska

www.httpool.com

Dodatkowe informacje:

* badanie Press Play, MTM-Spotify Custom Research 2022

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Harman Phoenix - nowy, kolorowy film fotograficzny
HARMAN technology Ltd, jeden z największych na świecie producentów analogowych klisz fotograficznych, papierów do ciemni i chemii fotograficznej, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek HARMAN Phoenix 200, zupełnie nowego, limitowanego filmu kolorowego ISO 200, 35 mm.
Piotr Morko awansuje w Newline Interactive
Piotr Morko jest związany z Newline Interactive – liderem wśród producentów monitorów interaktywnych – od lipca 2020 roku. Odpowiadał dotychczas za komunikację marketingową w Polsce i Europie Wschodniej. Awans na stanowisko Senior Marketing Manager wiąże się z rozszerzeniem obowiązków o zarządzanie projektami w całym regionie EMEA oraz...
Superbet i Lech: real time branding na stadionie
„Bartek Mrozek TOP” – taki komunikat wyświetlił się na centralnym ekranie LED na stadionie przy Bułgarskiej podczas meczu Lecha z Widzewem kilka sekund po wybronionym przez bramkarza gospodarzy rzucie karnym. O co chodzi? To nowe narzędzie marketingowe sponsora głównego zespołu z Poznania. Firma bukmacherska Superbet jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swoich...
Żołądkowa Gorzka w nowej butelce
Żołądkowa Gorzka przechodzi kolejną metamorfozę w swojej historii. Stock Polska prezentuje nową elegancką odsłonę butelki swojego flagowego produktu w portfolio, którego smak opiera się na recepturze sprzed 200 lat.
Mariusz Przybylski nowym ambasadorem Samsung
Mariusz Przybylski jest jednym z najpopularniejszych projektantów mody w Polsce. Jego projekty charakteryzują się wyjątkową formą i kreatywnością, a jego kreacje wybiera wiele polskich gwiazd i nie tylko. Jednocześnie projektant w swojej pracy stawia na wysoką jakość tkanin, a te z kolei wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Partnerstwo z Samsung AirDresser oraz całą...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764