logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Hunkeler Innovationdays 2017: Zwojowa produkcja cyfrowa

  PR 03.03.2017, przeczytano 827 razy
ilustracjastrzałka

Ponad 6 tysięcy zwiedzających z całego świata, 28 rolowych linii produkcyjnych, liczne światowe premiery – to najkrótsze podsumowanie 12. edycji targów Hunkeler Innovationdays, jakie odbywały się w Lucernie w drugiej połowie lutego br. Dedykowane były one technologii zwojowego druku cyfrowego oraz procesom przygotowania i dalszej obróbki podłoży w nim wykorzystywanych. W targach wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa zwiedzających z Polski, z których gros stanowili przedstawiciele drukarń dziełowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hunkeler-innovationdays-2017%3A-zwojowa-produkcja-cyfrowa,31672,artykul.html

Mówi Michał Okurowski – dyrektor ds. rozwoju w firmie Docufield, będącej wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Hunkeler w naszym kraju, obecny w Lucernie przez cały okres trwania targów: - Bardzo nas cieszy obecność wielu przedstawicieli polskich drukarń dziełowych na Hunkeler Innovationdays. Warto podkreślić, że z edycji na edycję stanowią oni coraz liczniejszą grupę zwiedzających, co świadczy o ich rosnącym zainteresowaniu technologią cyfrowej produkcji książek oraz planowanych w tym kierunku inwestycjach. Dotyczy to również przedsiębiorstw bazujących dotychczas wyłącznie na technice offsetowej. W tym roku targi odwiedzili wszyscy polscy użytkownicy naszych rozwiązań, działający na tym rynku. Nie zabrakło drukarń, które rozważają zakup maszyny cyfrowej, a co za tym idzie – także odpowiedniego sprzętu towarzyszącego. Drukarnie dziełowe to grupa, do której skierowane były kluczowe, nowe rozwiązania, prezentowane przez Hunkeler na tej imprezie.

Modular Book Solution

Największym zainteresowaniem cieszyła się w pełni zautomatyzowana linia do produkcji książek – Modular Book Solution. Rozwiązanie to było prezentowane w kilku konfiguracjach, integrujących w ciągach produkcyjnych maszyny drukujące i introligatorskie różnych producentów. Wspólnym mianownikiem były urządzenia Hunkeler. - Nasi goście byli pod bardzo dużym wrażeniem możliwości tego rozwiązania, pozwalającego na kompleksową produkcję dziełową: od zadrukowania wstęgi, poprzez procesy obróbki, na oprawie gotowego egzemplarza skończywszy. Linia Modular Book Solution umożliwia produkcję książek w różnych formatach i objętościach, przy czym ta zmienność dotyczy każdego kolejnego egzemplarza w niej przetwarzanego. Mówimy tu zatem o pełnej personalizacji, w dodatku realizowanej w całkowicie automatyczny sposób – podkreśla Michał Okurowski.

Linia, pracująca z prędkością maksymalną 200 m/min, obsługuje zadrukowaną wstęgę papieru o szerokości do 760 mm, pozwalając na tworzenie wstępnie sklejonych bloków książek ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron. W wersji pokazanej na Hunkeler Innovationdays 2017 wzbogacono ją o szereg nowych opcji. - Na całym świecie pracuje już ponad 50 linii Modular Book Solution w różnych konfiguracjach. To potwierdza, że mamy do czynienia z dojrzałym, profesjonalnym rozwiązaniem, przeznaczonym dla drukarń, które potrafią docenić i wykorzystać tkwiący w nim potencjał. Wysoka wydajność i elastyczność, pełna automatyzacja, różne procesy realizowane w trybie inline – to jej największe zalety. Modular Book Solution stała się flagowym rozwiązaniem firmy Hunkeler, skierowanym do drukarń dziełowych i bardzo się cieszymy, że w ciągu najbliższych miesięcy wśród jej użytkowników znajdą się kolejne przedsiębiorstwa poligraficzne obsługiwane przez Docufield – dodaje Michał Okurowski.

Nie tylko dla książek

Podczas Hunkeler Innovationdays promowane były także inne zastosowania Modular Book Solution – choćby do produkcji personalizowanych produktów akcydensowych, takich jak gazetki kuponowe i reklamowe czy testy egzaminacyjne. W niektórych krajach, np. w Turcji, egzaminy powszechnie odbywają się z użyciem tego rodzaju kart, jakie prezentowano w Lucernie. Dzięki opcji personalizacji, mając do dyspozycji pulę pytań, program odpowiednio nimi „żongluje”, tworząc unikalne dla każdego ze zdających zestawy. Przystępująca do egzaminu osoba otrzymuje spersonalizowany pakiet ze swoim imieniem, nazwiskiem, a nawet zdjęciem oraz przydzielonymi jej zestawami pytań. Kody kreskowe znajdujące się na każdej ze stron eliminują ryzyko pomyłki przy sprawdzaniu egzaminów. Arkusz odpowiedzi, znajdujący się na przedostatniej stronie, jest następne sczytywany przez skaner, więc ocena generowana jest w sposób automatyczny.

POPP8 – obsługa wstęgi papieru o szerokości 22,5 cala

Kluczową nowością, zaprezentowaną na lutowych targach, była linia generacji POPP8, umożliwiająca zadrukowywanie i przetwarzanie wstęgi papieru o szerokości 22,5 cala. Hunkeler stworzył z myślą o niej zupełnie nowe rozwiązanie do cięcia papieru ze zwoju na arkusze oraz do wykładania ich w bloki gotowej do oprawienia książki. - Dzięki zwiększeniu szerokości obsługiwanej wstęgi z 20,5 do 22,5 cala rozwiązanie to jest kompatybilne z nowymi maszynami cyfrowymi, pokazanymi po raz pierwszy na Hunkeler Innovationdays 2017. Kolejne urządzenia, pozwalające na wydrukowanie na wstędze na przykład trzech arkuszy B5 obok siebie, pojawią się na rynku niebawem. Szersza wstęga znacząco zwiększa efektywność POPP8, dzięki czemu linia ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielu drukarń dziełowych – mówi Michał Okurowski.

- Bardzo dziękujemy wszystkim zwiedzającym z Polski, którzy przybyli na 12. edycję Hunkeler Innovationdays. Mamy nadzieję, że każdy z naszych gości znalazł na targach coś interesującego dla siebie i że wizyta w Lucernie zaowocuje wkrótce kolejnymi wdrożeniami rozwiązań marki Hunkeler w naszym kraju – podsumowuje Michał Okurowski.

Źródło: Docufield

www.docufield.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764