logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: I znowu bąble po wyklejeniu karoserii...

   12.06.2006, przeczytano 21002 razy

Po wyklejeniu nawet małej grafiki z folii na karoserii auta powstają małe pęcherzyki powietrza. Co gorsza już nie dają się one sprasować – folia w ich miejscu wydaje się bardzo naciągnięta. Może powinienem zostawić auto na jakiś czas? Do odtłuszczenia polecono mi benzynę ekstrakcyjną i denaturat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/i-znowu-bable-po-wyklejeniu-karoserii...,4072,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Trochę mało danych. Na jakiej folii Pan pracuje? Jakiej rakli Pan używa?
Przyczyn może być klika:- zła folia,- zła rakla, - zbyt mały nacisk przy raklowaniu. Bąble przy klejeniu na sucho zdarzają się nawet najlepszym. Należy je przekłuwać i wyciskać powietrze. Do odtłuszczania polecam Avery Cleaner lub skażony spirytus. Benzyna, nawet ekstrakcyjna, pozostawia tłuszcz na powierzchni.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

moim zdaniem benzyna ekstrakcyjna wystarczy tylko przy nakładaniu najlepiej jeszcze zastosować wodę z domieszka płynu np. do mycia naczyń ok. 1:10

avatar użytkownika
,

Nowe auta, prosto z salonu powinny odstać przed nałożeniem reklamy około 3 miesięcy, spowodowane jest to wydzielaniem różnych oparów z lakierów samochodowych - silikonowych, które utwardzają się dopiero po wspomnianych trzech miesiącach. Też nie można zbytnio bawić się z folią trzeba docisnąć mocno, jak nie chce to "na chama" i musi się trzymać, pozostałe bąble przekłuwamy szpilką i gotowe, drugą sprawą jest, że folie mają strukturę porowatą i po jakimś czasie, ok tygodnia wiele bąbli się wchłonie, tym bardziej na takim słońcu jak mamy obecnie nie powinno stanowić to problemu.

pozdrawiam
Bartosz Hendler - Agencja Reklamowa "PROPAGANDA"
  

,

moim zdaniem benzyna ekstrakcyjna wystarczy tylko przy nakładaniu najlepiej jeszcze zastosować wodę z domieszka płynu np. do mycia naczyń ok. 1:10

avatar użytkownika
,

Co do wody - kwestia przyzwyczajenia. Ja lubie klejenie na mokro bo pozwala precyzyjnie i bez jakichkolwiek babli nanosic aplikacje na rozne powierzchnie. Co do proporcji plynuradze poeksperymentowac. Mi calkowicie wystarcza jesli na 2 l wody dodam okolo lyzeczke plynu. Duza ilosc powoduje "jezdzenie" aplikacji po powierzchni i zle wplywa na klej.
Przy klejeniu samochodow nalezy zwracac uwage klientom zeby nie woskowali aut przy okazji mycia przed klejeniem.

avatar użytkownika
,

Ja również kleje na mokro. Moze czasem rzeczywiście dłużej to trwa, ale po pierwsze, pozawala manwrowac folia, zeby ją ułożyć, a w przypadku bąbli, można ja łatwiej odkleić, nie rozciągając jej

avatar użytkownika
,

Podczas klejenia zwykłą folią staraj się utrzymywać ją jak najbliżej karoseri.
Pozdrawiam

avatar użytkownika
,

chciałąm zaznaczyć, że wszelkie zabawy z folią to nie tylko wyczyszczona dobrze powierzchnia. folię należy spryskać lekko wodą- ze spryskiwacza takiego jak o mycia okien- od strony kleju, wtedy będzie można nią przesówać. powierzchnie na któa ma być klejona także- później po przyłożeniu wszystko ładne odciskamy raklem, bądź kawałkiem miękkiego plastiku... woda wychodzi spod naklejki i bąbli nie ma :-) takie sa tajniki reklamy :-)

avatar użytkownika
,

a może ta karoseria jest w złym stanie . nie czuć na niej jakiś nierówności może była malowana niezbyt dokładnie ??

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764