logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

i3D na dużym plusie po 2011 roku

  PR 15.03.2012, przeczytano 617 razy

Wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 93,32%, wzrost przychodów netto na poziomie 86%, zysk z działalności operacyjnej wyższy o 67,87%, zysk netto o 45,08 %. Bilans za rok 2011 notowanej od czerwca na NewConnect i3D S.A., wskazuje na dynamiczny rozwój spółki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/i3d-na-duzym-plusie-po-2011-roku,14983,artykul.html

Rok 2011 był dla i3D S.A. okresem intensywnego rozwoju i znaczących wzrostów, ale też czasem kolejnych wyzwań. Spółka zmieniła formę prawną, zadebiutowała na NewConnect, otworzyła kolejny oddział w Nowym Sączu oraz spółkę zależną w Stanach Zjednoczonych, a także pomyślnie przeszła proces rejestracji w dwóch amerykańskich bazach rządowych: Central Contractor Registration (CCR) oraz Online Representations and Certifications Application (ORCA). ). Dzięki rejestracji w CCR i ORCA rząd USA został poinformowany o istnieniu oraz możliwości korzystania z właściwych usług oferowanych przez i3D Inc. Rejestracja otwiera spółce drzwi do ubiegania się o kontrakty nie tylko dla rządu, armii, ale też dla agencji rządowych typu NASA czy NIH (National Institutes of Health).

Powiększony został także zespół, który na koniec ubiegłego roku liczył już 58 zatrudnionych wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym głównie programistów i grafików. Niezależnie jednak od szeregu inwestycji ponoszonych przez spółki Grupy, i3D utrzymuje bardzo wysokie tempo wzrostu przychodów oraz wysoką rentowność.

Najważniejsze w 2011 roku z punktu widzenia spółki są oczywiście debiut na NewConnect oraz powołanie spółki zależnej w USA. Ale pamiętajmy również o pracach prowadzonych nad rozwojem naszego autorskiego oprogramowania Quazar 3D oraz rozpoczętej komercjalizacji projektów spółek zależnych. – mówi Jacek Jędrzejowski, Prezes i3D S.A.

W 2011 roku fazę komercjalizacji weszły projekty i3D Network z pierwszą w Polsce siecią podłóg interaktywnych zarządzanych w systemie Digital Signage pod marką Flooid, a także projekt eFizjologia realizowany na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Nie bez znaczenia były prowadzone na szeroką skalę działania marketingowe. Zadbaliśmy o podniesienie rozpoznawalności marki, co zaowocowało nowymi kontraktami – dodaje Arkadiusz Patryas, Wiceprezes i3D S.A.

W ubiegłym roku i3D S.A. otrzymała szereg prestiżowych nagród za dynamikę działania, ale także innowacyjność oraz efektywny model prowadzenia biznesu. Wśród najważniejszych wyróżnień wymienić należy nominację Zarządu w konkursie Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2011 oraz wysokie miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się spółek Europy Środkowej XII edycji Rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2011.

Źródło: i3D S.A.

Dodatkowe informacje:

Firma i3D jest liderem w branży nowych technologii w obszarze interaktywnej grafiki 3D. Powstała w 2007 roku. Na stałe współpracuje z takimi firmami jak Saudi Aramco, Boeing, Exxon Mobil. Spółka i3D oferuje najnowocześniejsze na skalę światową kompleksowe rozwiązania aplikacyjne i sprzętowe, które umożliwiają pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu umożliwia m.in. znaczące przyśpieszenie procesu projektowania i weryfikacji konstrukcji, a także testowanie i sprawdzenie funkcjonalności modelowanych obiektów.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trwa ogólnopolska Wielka Recykloteria Pro Nature firmy Henkel
Firma Henkel rozpoczęła szeroko zakrojoną kampanię promocyjną produktów z linii Pro Nature, których opakowania pochodzą nawet w 100% z recyklingu. Od 1 października do 31 listopada będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej Wielkiej Recykloterii z atrakcyjnymi nagrodami.
OKI Europe oferuje pakiet Business Agility Pack, który pomaga firmom dostosować się do zmiennych warunków rynkowych
Pakiet Business Agility Pack o wartości 2200 PLN*, stanowiący część kampanii „Adapt Today” firmy OKI Europe, pomoże firmom w szybkim produkowaniu, drukowaniu i umieszczeniu komunikacji wizualnej na żądanie
Rynek karmiony pandemią, rekordowe wydatki na Big Data
Mimo trwającej pandemii, w tym roku firmy na całym świecie przeznaczą rekordową kwotę ponad 41 mld USD na cyfrowe informacje, wynika z analizy Cloud Technologies. Warszawska spółka Big Data opublikowała trzecią edycję raportu Global Data Market Size 2017-2021, który jako jedyny na rynku analizuje wielkość globalnej sprzedaży danych.
Douglas otwiera nowy koncept perfumerii w Sopocie
Nowa perfumeria Douglas znajduje się w najbardziej prestiżowej części miasta przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Nowy design i wyjątkowy asortyment podkreśla butikowy charakter filii, która w ten sposób znakomicie wpisuje się w charakter otoczenia.  Na fanów luksusowych kosmetyków, w innowacyjnie urządzonej, eleganckiej przestrzeni o...
Komunikacja sklepów internetowych
Ponad ¾ sklepów internetowych promuje swoją ofertę w mediach społecznościowych. Tymczasem, dla kupujących kanałami poznawania zakupowych ofert są kolejno: e-mail, SMS, wyszukiwarka Google, porównywarki cenowe, a dopiero potem media społecznościowe - z wynikiem 38 proc. Nowy raport “Komunikacja sklepów internetowych” od SMSAPI i Shoper przygląda...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764