logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

II edycja Marketing Inspire: Dzielmy się doświadczeniami

  PR 21.09.2018, przeczytano 311 razy
ilustracjastrzałka

„Musimy zacząć uczyć się na podstawie naszych wspólnych doświadczeń – tych dobrych i tych złych” - tak w jednym zdaniu można podsumować II edycję Marketing Inspire. To wydarzenie skierowane do branży kreatywnej, którego ostatnia edycja odbyła się 19 września we Wrocławiu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ii-edycja-marketing-inspire%3A-dzielmy-sie-doswiadczeniami,379427,artykul.html

Nie bójmy się naszych „fakapów”

Brakuje wydarzeń, na których prelegenci dzielą się nie tylko najlepszymi praktykami, ale też porażkami. Sam uwielbiam opowiadać o własnych doświadczeniach, również o tym co nie do końca wyszło. To jest niesamowita wartość” – powiedział Michał Sadowski, współzałożyciel i prezes Brand24. Budując swoją firmę od 0 do 2500 klientów z 110 krajów, nie kryje, że wpadki się zdarzają. Po prostu, lepiej o nich dyskutować niż je kryć. Z jednej strony ktoś może się nauczyć na naszych błędach. Z drugiej, możemy znaleźć wsparcie i wspólnie rozwiązać problem, z którym się zmagamy.

Eksperci z całego świata

Swoimi doświadczeniami w trakcie wydarzenia dzielili się również eksperci spoza Polski. Fernando Angulo, Manager ds. Współpracy Międzynarodowych w firmie SEMrush, podzielił się z uczestnikami najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed strategiami marketingowymi dzisiaj i w najbliższej przyszłości. Jednym z takich wyzwań jest brak kultury content marketingowej. Badania jakie przytoczył Fernando, pokazują, że w minionym roku zaledwie 9% marketerów rozwijało systematyczne podejście do tworzenia, zarządzania i dystrybucji treści. To właśnie tutaj możemy zacząć budować naszą przewagę konkurencyjną. A od czego zacząć? “Match your audience with your content and make it easy to reach” – tak w jednym zdaniu podsumował część swojego wystąpienia specjalista SEMrush.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Nie zabrakło również tematów kontrowersyjnych. O tym czym są „białe kłamstwa” w SEO i czy warto je stosować, opowiedział Miłosz Krasiński związany z Chilli Fruit Web Consulting. Czy faktycznie „white lies” są niegroźne i można je z powodzeniem wpisać do swojej strategii? O tym każdy będzie mógł się przekonać już niedługo na profilu Marketing Inspire na Facebooku, gdzie zostaną opublikowane filmy całego wydarzenia.

RelatiON – relacje to fundament

Budujmy relacje. Zarówno te branżowe, które pomogą łączyć specjalistów branży kreatywnej ze sobą, jak również te biznesowe, z naszymi klientami, kontrahentami i partnerami biznesowymi. Magdalena Urbaniak, Grzegorz Mikosza, Patryk Wojcieszek i Bogumił Mateja, to czwórka wrocławian, którzy wspólnie postanowili zintegrować, ale i zainspirować branżę do pogłębiania wiedzy. Mocno zachęcają do dzielenia się doświadczeniami oraz wymiany najlepszych praktyk. Razem tworzą inicjatywę RelatiON oraz organizują cykliczne spotkania Marketing Inspire.

- Jako praktycy, sami zadaliśmy sobie pytanie: jak robić dobry i skuteczny marketing? Jesteśmy zgodni, że potrzebne jest doświadczenie. Idealnie, gdy możemy je czerpać od tych, którzy zdobywali je latami, z sukcesami. Dlatego organizujemy otwarte spotkania z ekspertami, którzy przybliżą Wam taktyki, które naprawdę działają – powiedziała Magdalena Urbaniak, współorganizatorka wydarzenia.

Marketing Inspire to cykliczne, otwarte spotkania specjalistów zajmujących się marketingiem, social media oraz public relations. Dotychczas jako prelegenci wystąpili na nich m.in. marketer i autor bestsellerowych książek Paweł Tkaczyk oraz Katarzyna Sowicka, wiceprezes Stowarzyszenia Content Marketing Polska.

Źródło: Marketing Inspire

marketinginspire.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna nowość Summa – „tekstylny” F3220
Na początku tego roku, Summa wprowadzi na rynek kolejny model uznanego i wszechstronnego systemu tnącego serii F. Tym razem będzie to F3220 w „tekstylnym” rozmiarze 3.27 x 2.10 metra.
Benq na targach ISE 2019
Projektory laserowe, wielkoformatowe ekrany interaktywne, ekrany bar-type („długie i wąskie”) oraz oprogramowanie do tworzenia inteligentnych rozwiązań informacyjno - reklamowych,  a także InstaShow WDC20 – bezprzewodowe rozwiązanie prezentacyjne.
Rzeźba projekcyjna Barta Kresy zadebiutuje na ISE 2019
Sviatovid, dzieło Barta Kresy, jednego z największych twórców mappingów, będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznych targów ISE. Przy realizacji projektu artysta współpracuje z Panasonic Business oraz Integrated Systems Europe.
Rada Etyki Public Relations o etyce w komunikacji cyfrowej
Rada Etyki Public Relations zwraca się z apelem do środowisk zajmujących się profesjonalną komunikacją, w szczególności do branży public relations i komunikacji marketingowej, oraz do wydawców, o zwracanie większej uwagi na znaczenie i przestrzeganie standardów etycznych w procesie komunikacji i wymiany informacji w sieci.
W 2019 roku zmieni się sposób rozliczania podatku za poprzedni rok
Krótszy okres oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku, możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem nawet po terminie, wyższe kwoty wolne od podatku – to tylko niektóre zmiany w sposobie rozliczania podatku dochodowego za 2018 rok. Główną zmianą jest to, że osoby składające PIT-37 i PIT-38 będą mogły skorzystać z gotowego formularza,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone