logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Iiyama: Dwa monitory do biura i studia graficznego

  PR 19.07.2018, przeczytano 509 razy
ilustracjastrzałka

Firma iiyama zaprezentowała właśnie dwa nowe monitory - XUB2395WSU-B1 oraz XU2395WSU-B1. Oba urządzenia zostały wyposażone w 22,5-calowe matryce IPS o proporcjach 16:10 i wpisują się w trend bezramkowego, nowoczesnego wzornictwa. Panele zapewniają doskonałą jakość obrazu oraz szerokie kąty widzenia. Nowe modele będą świetnym rozwiązaniem do standardowych zastosowań biurowych, ale sprawdzą się też doskonale w studiach projektowych oraz graficznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/iiyama%3A-dwa-monitory-do-biura-i-studia-graficznego,37307,artykul.html

Zaprezentowane monitory posiadają matryce IPS o rozdzielczości 1920 x 1200, która w porównaniu z ekranami Full HD oferuje o 11 proc. więcej przestrzeni roboczej. Właśnie dlatego oba panele doskonale sprawdzą się w pracach z arkuszami kalkulacyjnymi oraz dokumentami. Matryce IPS świetnie odwzorowują kolory – barwy są nasycone, a czernie wyjątkowo głębokie, stąd idealnie nadają się do precyzyjnej obróbki grafiki.

Oba modele zostały wyposażone w szereg technologii, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wzroku oraz poprawę parametrów obrazu. Wśród nich znaleźć możemy Flicker-free, która dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming), niweluje uciążliwe migotanie. Nie mogło w nich również zabraknąć opcji redukcji niebieskiego światła, które jest tak męczące dla naszych oczu. Aby z obrazu wydobyć jeszcze więcej, zastosowano ACR — Advanced Contrast Ratio czyli funkcję, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu.

Model XU2395WSU-B1 pozwala na regulację w pionie w zakresie 20° w górę i 4° w dół. Obudowa jest też kompatybilna ze standardem VESA, co sprawia, że monitor doskonale nadaje się do zamontowania na dowolnym stojaku lub ramieniu montażowym i tworzenia stanowisk składających się z kilku paneli.

Natomiast XUB2395WSU-B1 został dodatkowo wyposażony w funkcję PIVOT, która pozwala na zmianę orientacji ekranu z poziomej na pionową. Na pewno doceni to każdy, kto pracuje na obszernych dokumentach tekstowych, arkuszach kalkulacyjnych lub edytuje grafiki w trybie portretowym. Co więcej, stopa monitora pozwala na regulację wysokości w zakresie 130mm oraz obrót (90°; 45° w lewo; 45° w prawo).

Jak przystało na urządzenia klasy biznesowej, panele oferują szereg złączy. Wśród nich znaleźć możemy wejścia VGA, HDMI oraz DisplayPort. Dodatkowo monitory zostały wyposażone w dwa porty USB 2.0, wyjście słuchawkowe oraz wbudowanie głośniki stereo.

Sugerowane ceny:

  • ProLite XUB2395WSU-B1 - 799 PLN
  • ProLite XU2395WSU-B1 - 699 PLN

Źródło: iiyama

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

22,5" na najtańszym IPS dla studia graficznego? ...

avatar użytkownika
,

"Studio graficzne" to nie jest już dzisiaj to co rozumieliśmy pod tym pojęciem 10 czy 20 lat temu, gdy oznaczało to pracę na użytek poligrafii i konieczność kalibrowania sprzętu pod kątem efektów w druku. Dziś lwia część prac graficznych to multimedia różnego typu, a oglądane są nie na papierze, ale na najtańszych matrycach IPS właśnie.  

,

To jest dokładnie to samo co 20 lat temu.

Tylko sprzedawcy zmienili definicję dla swoich potrzeb, żeby pchnąć na rynek więcej taniego guana, wyświetlającego podkręcone, nienaturalne kolory i pozbawionego podstawowych regulacji.
  

avatar użytkownika
,

Twój opór wobec faktów jest mało produktywny. A fakty są takie, że te tanie monitory są dziś sprzedawane na użytek obróbki grafiki. Gdyby nie były, producent nie marnowałby zasobów na występowanie z taką ofertą. Widać przynosi mu to wzrost sprzedaży.  

,

Oczywiście, że tak.
Idiotów przekonanych, że są grafikami nie brakuje.
  

avatar użytkownika
,

Inwektywy nie pomogą. Świat się zmienił, większość "grafików" przygotowuje dziś prace oglądane na tanich matrycach. Użycie w takiej pracy wypasionego, kalibrowanego monitora do DTP świadczy o braku profesjonalizmu i jest najlepszą drogą do wyprodukowania pasztetów, których nie da się na stosowanym powszechnie sprzęcie oglądać. Popatrz sobie na nagłówek naszej strony. Na profesjonalnym monitorze czarny i szary pasek mocno się różnią, na zwykłym różnicę czasem wręcz trudno zauważyć. Na którym z tych monitorów grafik powinien pracować projektując interfejs?  

,

Świat się zmienił, więc wydawca dużego serwisu związanego z reklamą, pisze grafików w cudzym słowie?

To jest w zasadzie idealna konkluzja dyskusji - "graficy" kupią cokolwiek poleci im sprzedawca.
  

,

A odpowiadając na pytanie najprościej jak się da.

Na DOBRYM monitorze można ustawić profil z przeciętnymi kolorami.
Na PRZECIĘTNYM monitorze nie można ustawić profilu z dobrymi kolorami.
  

avatar użytkownika
,

Ale po co przepłacać 10 razy żeby ustawić "profil z przeciętnymi kolorami"?  

,

Po co kupować auto z klimą, skoro w tym bez klimy można otworzyć okna?   

avatar użytkownika
,

Po co kupować auto z klimą skoro ktoś zamierza chłodzić się otwierając okna?  

,

Durny szpan.
Przecież wiadomo, że tanie monitory są dobre, bo są dobre i tanie.
  

avatar użytkownika
,

Pełna zgoda - jeśli do konkretnych zastosowań graficznych są dobre, a do tego tanie, to obie te cechy są ich walorem. Możesz oczywiście nabijać się z Czukczy że nie chce płacić za klimę w aucie - ale istnieje obawa, że Czukcza wypali w odpowiedzi fajeczkę, popuka nią o buciora żeby wytrząsnąć popiół, wstanie i... pójdzie sobie nie odpowiadając nawet na Twoje zaczepki. A Ty będziesz dalej opowiadał historie o tym, że Czukcza jest idiotą przekonanym, że żyje na mroźnej Czukotce.  

,

Nie rozpoznałbyś ironii nawet gdyby podeszła i kopnęła Cię w d..ę.  

avatar użytkownika
,

A graficy nadal kupują tanie monitory...  

,

Wiem, a można ich rozpoznać po efektach pracy.  

avatar użytkownika
,

Nie każdy to potrafi. Trzeba być niezwykle bystrym.  

,

Lub też, tak po prostu, rozróżniać kolory.
  

avatar użytkownika
,

Jakoś wychodzi na to, że ci co rozróżniają nie widzą powodu aby przepłacać 10 razy za możliwość pochłodzenia się klimą na Czukotce.  

,

Zakup dobrego (ale naprawdę dobrego, a nie tylko zachwalanego jako dobry przez producenta) monitora, to domena ludzi mających pojęcie.
Produkty udające dobre kupują wyłącznie ignoranci.
Tyle w temacie.
  

avatar użytkownika
,

Ależ ci Czukcze prymitywni, niecywilizowani, bez pojęcia. Takie dobre, drogie klimy są dziś w zasięgu ręki, a oni wolą się chłodzić ot tak - chłodnym powietrzem, którym każdy może się ochłodzić.   

,

Zakup dobrego (ale naprawdę dobrego, a nie tylko zachwalanego jako dobry przez producenta) monitora, to domena ludzi mających pojęcie.
Produkty udające dobre kupują wyłącznie ignoranci.
Koniec, kropka.
  

avatar użytkownika
,

I Czukcze.  

,

Czasem, zamiast uparcie bronić jakiegoś mocno reklamowanego guana, powinieneś po prostu milczeć.   

avatar użytkownika
,

Wprowadzasz ludzi w błąd rozpowszechniając informacje nieprawdziwe i tendencyjne - naszym obowiązkiem jest reagować w takich sytuacjach.  

,

"naszym obowiązkiem jest reagować"

Naprawdę?
To czemu jest pean na cześć nazwa pl a nie ma ani słowa o użyciu Lenina w reklamach?
Zabrałko odwagi by zareagować pomimo, że to jest "Waszym obowiązkiem"?
  

,

Ile jeszcze razy tak "reagowaliście" na brednie publikowane w nieoznaczonych reklamach udających notki PR?  

avatar użytkownika
,

Nie wdajemy się w dyskusje z treścią materiałów promocyjnych, wystarczy że są one w odpowiedni sposób oznaczone ostrzegając użytkownika, że zawarte w nich oceny reprezentują interes odpowiadającego za nie podmiotu, a nie osobiste opinie autora tekstu. Ty natomiast wypowiadasz (mamy nadzieję) własne, prawdziwe opinie - taki wpis zasługuje na reakcję i czasem reakcji wymaga.  

,

Ach, czyli nie napisaliście o Leninie w reklamach, bo to była Wasza wersja "naszym obowiązkiem jest reagować".

A teraz "waszym obowiązkiem jest reagować", bo ktoś pod tekstem o rzekomych monitorach do studia graficznego pisze, że to guano...
  

avatar użytkownika
,

Ocenę zostawmy grafikom.  

,

Hoho.... jeszcze na początku dyskusji oferowałeś ten szajs "grafikom", a teraz już graficy go kupują?  

avatar użytkownika
,

Kupują. Gdyby graficy nie kupowali, producent inaczej adresowałby przekaz promocyjny.  

,

Kupują graficy czy "graficy"?
Zdecyduj się.
  

avatar użytkownika
,

Myślisz że w ten sposób można zaklinać rzeczywistość?  

,

redakcja, 20.07.2018
Świat się zmienił, większość "grafików" przygotowuje (...)
  

avatar użytkownika
,

Cudzysłów znaczy tyle, różnie rozumiemy pojęcie "grafik".  

,

Nie.
W potocznym rozumieniu oznacza, że ktoś ujęty w cudzysłów nie jest tym za kogo się podaje.
  

avatar użytkownika
,

To jest jeden z wariantów stosowania cudzysłowu do zaznaczenia, że rozumienie oznaczonego pojęcia może zależeć od tego, kto rozumuje. Tutaj mamy do czynienia z takim przypadkiem. To co Ty rozumiesz przez pojęcie "grafik" nie ma już nic wspólnego z dzisiejszymi realiami.  

,

Znam wielu GRAFIKÓW. Żadnego z nich nie określiłbym "grafikiem".
Mało tego, nie sądzę, by zgodzili się oni z teorią, że coś się zmieniło.
Nic się nie zmienilo - nadal tanie mięso psy jedzą.
  

avatar użytkownika
,

Jak wielu?   

,

Żadnego "grafika" nie ma w tym gronie.  

avatar użytkownika
,

No to masz odpowiedź. Ty mówisz o monitorach dla GRAFIKÓW - a nie o sprzęcie dla grafików czy nawet "grafików". Żeby być GRAFIKIEM trzeba mieć oczywiście monitor za 8.900 zł i kolegować się z Tobą.   

,

I piszę to w serwisie dla profesjonalistów.
Czyż nie?
  

Najnowsze w tym dziale

Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy
Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.
Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni
Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.
Bożonarodzeniowa iluminacja rozświetliła Piłę
Centrum Piły rozświetlone zostało tysiącami światełek. Na placach Staszica oraz Konstytucji 3 Maja pojawiła się świąteczna iluminacja, która będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Uroczystego rozświetlenia dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Wykonaniem i montażem instalacji zajęła się Enea...
Pracuj.pl wchodzi w świat e-sportu z T-mobile Ligą Akademicką
Pracuj.pl został oficjalnym partnerem T-Mobile Ligi Akademickiej - największych rozgrywek e-sportowych w Polsce skierowanych do społeczności studenckiej. Serwis jest pomysłodawcą i patronem nowej kategorii zawodów – mistrzostw w programowaniu „Coding Masters”. Zapisy do eliminacji trwają do 6 grudnia, a na zwycięzców rywalizacji czeka wysokiej klasy...
W Żywcu ruszyła Świąteczna Zwrotka Ż
Marka Żywiec zachęca mieszkańców Żywca do oddawania butelek zwrotnych bez paragonu w świątecznej akcji na rzecz środowiska. Oddając butelki w specjalnej strefie, która stanęła na żywieckim Rynku, mieszkańcy wesprą posadzenie drzew tlenowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764